Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen erőszakosak az...

Miért ilyen erőszakosak az emberek?

Figyelt kérdés
Ha megismerek a neten valakit és jóban leszünk, sokan nem képesek felfogni, hogy nem akarok egy hét beszélgetés után találkozni. És akkor már ott is hagynak a francba. Nem arról van szó, hogy soha nem akarok találkozni, de egy hét után nem. Szerintem logikus, hogy miért. Miért zsarolnak emiatt az emberek? Volt már olyanra is példa, hogy zsarolt az illető, hogy akkor megszakítja velem a kapcsolatot, mert így minek? Pedig nem arról volt szó, hogy SOHA nem akarok, hanem hogy MAJD. Miért ennyire gyenge felfogásúak az emberek? Vagy csak én fogok ki ilyen birkákat?

2014. jan. 22. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Miért baj az, hogy veled, egy valódi emberrel akarnak megismerkedni, beszélgetni és nem egy géppel?
2014. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Ez egy jó szűrő arra ,hogy ki gondolja komolyan és ki akar csak egy olcsó numerát. A többség sajnos az utóbbi.
2014. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem inkább veled van a gond, tény hogy nem kell mindenkivel találkozgatni, de szerintem is 1-2 hét a választó, annyi idő alatt le lehet szűrni hogy érdekel e a másik annyira hogy megismerjem, másrészt minél tovább húzod, annál kevésbé lesz találkozás.


Szerintem ahogy az első írta, normális ember élő ismeretségeket szeretne, a való életben meg bulikon, utcán, villamoson ismerik meg egymást az emberek, és mennek randira, így szerintem teljesen jogos, hogy aki bármit akar, az el fog hívni. És ez nem a szexről szól, hanem arról hogy meg akarom e ismerni a másikat vagy sem. Ha te nem akarod, akkor 90% hogy később se fogod akarni, és ment egy csomó idő a levesbe.

2014. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fiú,vagy lány vagy?
2014. jan. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1 Ha nem akar géppel beszélgetni, akkor ne ismerkedjen neten. Ennyi.


2 Hát igen, vannak olyanok, akikkel pont emiatt szóba sem állok.


3 Szerintem meg nem lehet 1-2 hét alatt igazán kiismerni senkit, mert először mindenki a jó oldalát mutatja addig, amíg tudja.

2014. jan. 23. 10:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én továbbra is csak kifogásnak tartom ezt a "nem lehet megismerni" dumát.


Kedvencem az a lány, aki ugyanezzel jött, előtte meg arról áradozott hogy exe 10 perc szemezés után szólította le és hívta randira. Meg alapból legnagyobb időpazarlás mikor valakivel elbeszélgetsz hónapokig, napi szinten, aztán közli hogy bocs, találkozni nem akarok.


Oké, megértem a te álláspontod is hogy nem akarsz találkozni velük, csak akkor te se háborodj fel ha lelépnek.

2014. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6 Személyes találkozásnál más. Akkor legalább tudod, hogy kivel találkozol bakker! Viszont azt honnan tudod, hogy ki van a monitor túloldalán? Imádom, hogy a sok felelőtlen ember nem képes gondolkozni, utána meg megszívjátok, mert rohadtul nem azzal találkoztok, akit vártatok.


Amúgy biztos te is valami türelmetlen pasi lehetsz, akinek azonnal kell a csaj és fel vagy háborodva, ha küszködnöd is kell:) Lehet, hogy tévedek, de a hozzászólásod alapján ilyennek tűnsz.

2014. jan. 23. 17:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
épp ez az, nem tudod ki van a monitor túl oldalán, azzal miért jó hónapokig levelezni? Attól még hogy találkozol vele, nem kell rögtön ágyba bújni.
2014. jan. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Akkor legalább tudod, hogy kivel találkozol bakker!"


Nem tudom hogy vagy vele, de eddig arról beszéltél hogy te szeretnéd "megismerni". Az hogy látsz valakit, váltasz vele 2 szót, szerintem messze nem jelenti azt hogy bármennyire ismernéd.


Azt meg hamar leszűrheted ki van a monitor másik oldalán, minél több kép, facebook, kamera, satöbbi. Vagy pl nálam alap dolog telefonszámot cserélni a találkozás előtt, aki ennyire nem képes, arra nem pazarlom az időmet.


Plusz ahogy az előttem szóló mondta, miért beszélsz valakivel hónapokat ha nem is tudod ki van a másik oldalon? Pont erre való az élő találkozás, lehet hogy "megszívjuk mert rohadtul nem azzal találkozunk akit várunk" csak hogy a szavaiddal éljek, de akkor legalább helyben kiderül hogy van e egyáltalán értelme a másikra "pazarolni" az időt. Mert így nézve, ha nem találkoztok, és x hónap után közlöd hogy nem is akarsz, akkor az csak időpazarlás, mert visszagondolva, egy gép előtt ültél ahelyett hogy szerveztetek volna közös programot, és élményekkel tele lennél. Ha meg kiderül hogy jófej az illető, még mindig sokkal hasznosabb elmenni együtt egy koncertre, beülni egyet kávézni, mint ülni a gép előtt és koptatni a billentyűket.


És igen, lehet rám mondani hogy türelmetlen vagyok, de nézzük reálisan a dolgokat. Ez már nem a régi világ, ahol ismered a szomszéd lányt, és ő téged, és végtelen időd van futni utána. Másrészt, szerintem az ismerkedés messze nem egyenlő a "küszködéssel". Ha akár egy lány, akár egy fiú társaságáért küszködni kell már az elején, akkor abból később sem lesz se kapcsolat, se barátság, se jó ismeretség.


És részemről én úgy nézem, hogy ha valakivel megvan az összhang, ha valaki érdekel, akkor azt megpróbálom valós ismeretséggé tenni, mert csak úgy van értelme. Ezt eddig bárkivel beszéltem ugyanígy gondolta (az már más kérdés, hogy utána mikor mégse volt kedve találkozni már mégse jelentette ezt ki ilyen határozottan). És nem azt várom el, hogy azonnal szétdobja a lábát az illető, csak annyit hogy üljünk be valahova, 1-2 órát beszélünk és kész, ez nem kötelez senkit semmire, nem alapoz meg semmit, nem kell rögtön feleségül venni a másikat, szimplán tettetek egy következő lépést afelé hogy közelebb kerüljetek akár barátilag, akár szerelmileg.


Meg alapvetően mit értünk "azonnal kell a csaj" alatt? Mert hogy megy az ismerkedés élőben, megismered, dumálgattok, randiztok, még több randi, összejöttök. És az egész mondjuk sok embernél lemegy 1-2 hét alatt, vagy mondjuk 1 hónapon belül...míg ezzel szemben, te alapból elhúzod már az első találkozás lehetőségét is hónapokkal...És az ilyen esetekből 90%-ban az sül ki hogy valamelyik fél talál a való életben egy másik felet akivel beszélgethet, te meg mehetsz a süllyesztőbe.


Meg így nézve ez nem "türelmetlenség", az ismerkedéshez nem türelem kell, hanem talpraesettség, egészséges szintű nyomulás, érdeklődés a másik iránt, meg az hogy ő is ugyanúgy viszonyuljon hozzánk, érdeklődjön, ő is meg akarjon ismerni minket. Engem is hívtak már el lányok, volt ami csalódás volt, volt ami nem, vagy ha előre láthatólag nem jött be a dolog, akkor megmondtam és nem pazaroltam az idejét. Azt sem mondom hogy úgy indítson bárki hogy "szia, tali?" mert annak sincs jó vége, de 1-2 hét alatt szerintem egészséges gondolkodású ember le tudja szűrni azt, hogy tényleg meg akarja e ismerni a másikat, vagy sem, és az meg onnan kezdődik hogy találkoztok, akár 1 hetet beszéltek akár 5 hónapot.


Biztos én vagyok a türelmetlen, gyenge felfogású birka, de továbbra is csak az előző hozzászólásom tudom nyomatékosítani, hogy én értem a te álláspontod is, viszont a fentebb kifejtett okok miatt továbbra se csodálkozz, ha valaki inkább lelép ahelyett hogy bájcsevegne veled feleslegesen hónapokig.

2014. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!