Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen gazdagok az...

Miért ilyen gazdagok az emberek? Ma már nem divat aprópénzezni?

Figyelt kérdés

Nincs közöm hozzá, ki mennyit keres, és tart a pénztárcájában, de nem értem, miért kell pár 100ftos összeget 20ezressel fizetni a boltban!

A gyerek ma is előttem 5 forintos üdítőt 20 ezressel fizette. Aztán várhattam, mert a kasszás számolgatta az ezreseket, meg az aprót...

Miért nem használnak 1-2 ezer forintost?

Én sokszor még 50 esekkel/100asokkal fizetek! És nem 20 ezressel!

És nem kell annyit vacakolni a 100forintosokkal, ha fizetek 700ftért valamit, mintha 700ftért adjak vissza 20 ezerből!



2014. jan. 23. 12:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk mert a bankautomata a fizetésedet nem fogja a kérésedre egy zsák 20 forintosként kiadni?
2014. jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előzőhöz, te még biztos nem használtál ATM-et soha.
2014. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Én a fizetésem készpénzben kapom és 20 ezresekben, tehát csak azt tudom elkölteni először a boltban...
2014. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert az van nála. Miután megkapta a visszajárót,már lesz nála kisebb és a következő helyen azzal fizet.Ilyen egyszerű ez.
2014. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy az az egész havi bevétele és szeretné felváltani, mondjuk, azért..
2014. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11%
Már nem tudom ki írta, de magyar, annak idején az irodalomkönyvben volt. Novella, arról,hogy valaki annak idején mindig valami nagy értékű bankóval akart fizetni a villanyoson. A kalauznak persze nem volt annyi váltópénze, így hagyta az utast. Egyszer aztán megelégelte és vitt magával annyi váltópénzt, hogy tudott visszaadni az utasnak. Hát nyilván ezek is ara számítanak, hogy ingyen elvihetik majd a kis értékű portékát, fizetés nélkül.
2014. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Figyeld, most felvazolok elottet, egy teljesen abszurd helyzetet: Emberunk, egyen mondjuk Bela, felveszi a havi keresetet ATM-bol. Kap kemeny 4 db 20 ezrest, Bela orul ennek is, mert mar epp egy forintja se maradt. A munka utan, megkivanja valamelyik sorocsket, ami eppen 279 forintba kerul. Bela szalad, elorantja a 20 ezrest, es kifizeti. Ahelyett, hogy elotte gyorsan elmenne nagy bevasarolni, ami utan kevesebbet kellene visszaadni. Hat nem mondom, halatlan alak ez a Bela.

Tortenetem pusztan fikcio, ne keressek a parhuzamot a valosaggal!

2014. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Fizetés 20 ezresekbe jön.
2014. jan. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

#6: hihető, hogy mondjuk egy élelmiszerboltban azt fogja mondani a boltos, hogy "vidd el inkább ingyen, aminek a beszerzési ára nekem 200 forint volt, csak mert lusta vagyok visszaadni". Egy tömegközlekedési eszközön talán előfordulhat, hogy valaki erre játszik, (hangsúlyozom, talán, ne feltételezzünk egyből rosszat mindenkiről), mivel ott végső soron az autóbuszvezetőnek nem keletkezik közvetlen anyagi kára, ha az az ember nem fizet. De ha mondjuk vesz a boltban egy doboz sört, és nem fizetne, az már közvetlen anyagi kárt okozna az üzletnek. Még ha nem is nagy összegekről van szó, a kettő között van különbség.

Egyébként meg neked is annyira hihetetlen, hogy valakinek épp nincs aprópénze vagy kisebb címlete? Tudod, miután megkapod a fizetésedet (amit mint mondtam, az ATM nem egy zsáknyi apró formájában fog kiadni), legalább egy alkalommal elkerülhetetlen, hogy nagy címlettel fizess. Csak tudod, ha neki épp egy párszáz forintos dologra van szüksége, nem fog azért még 18 ezer forint értékben vásárolni, hogy legyen aprója, és/vagy hogy a pénztáros néninek ne kelljen sokat visszaadnia.


Múltkor vettem egy 240 forintos energiaitalt, mielőtt elindultam munkába (buszköltség: 310 forint). Összesen egy ötezres meg két darab kétszázas volt a pénztárcámban. Szerinted ebből megoldható, hogy sem a boltosnak, sem az autóbuszvezetőnek ne kelljen sokat visszaadni? Gondolkozz csak! Ha a boltban az energiaitalt fizetem ki a két darab kétszázassal, akkor a sofőrnek kell ötezresből visszaadni. De ha a buszon akarok apróval fizetni, akkor a boltban kénytelenek ötezresből visszaadni. Hihetetlen, ugye?


Csak úgy nagyon mellékesen: egy darab húszezres az mióta jelent gazdagságot?


Továbbá kedves kérdező: milyen ital volt az, ami 5 forintba kerül?


Utolsó kérdésem: ha te nem szoktál húszezressel fizetni, akkor te ezresenként, egyenként veszed fel a fizetésedet az ATM-ből?

2014. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Húszezerből visszaadni sem valami ördögien nehéz. Csak pár címlettel több mintha ezresből kéne. Eddig egyszer sem volt olyan, hogy a pénztáros lassan adott volna vissza akár nekem, akár az előttem lévőnek csak azért, mert nagy összeget kellett. Aki mégis lassú, az csak rutintalan szerintem.


Amúgy fizetéskor, családipótléknál, nyugdíj környékén a legtöbb ember ha akarna sem tudna apróval fizetni.


És lehet, hogy én vagyok bunkó..de nem értem azokat akik dörmögnek mögöttem a boltban meg türelmetlenek.

Ha annyira sietnie kell valahová, akkor miért áll le villanykörtét meg sajtos pufit vásárolni? Nem úgy néznek ki, mint akik vészhelyzethez sietnek éppen és amint fizettek a pénztárnál, a bolt ajtajában letépik az álruhát és szuperhős jelmezben elrepülnek életetmenteni a villanykörtével és a sajtospufival.

Aki tényleg siet valahová(órára, buszhoz, vonathoz, kórházba) az meg nyugodtan szóljon annak aki előtte áll, 99% hogy előreengedik.


És arról, hogy az emberek menőzésből csinálnák..kit akarnának elkápráztatni, a pénztárost, a mögötte álló idős nénit vagy kit? Szerintem nem sokan foglalkoznak vele, hogy mennyire volt gazdag az a férfi aki a sparban előttük állt és hogy mennyivel fizetett amíg nem három marék öt forintossal vagy 52ezressel tette.

2014. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!