Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az ember nem tehetséges...

Ha az ember nem tehetséges valamiben, van értelme nem feladnia? Azért érzi azt az ember nem?

Figyelt kérdés

Sok ismerősömnek megmondták, hogy Sose fog jól rajzolni tudni, nem adta fel, és 1-2 év eltelt azóta, most olyanokat rajzol, hogy a szám tátva marad!


De azért az ember, érzi azt, hogy nem neki való valami hobii, akár zenélés, akár rajzolás, akár bármi ilyesmi nem?

Sokan mondják, hogy nem szabad sose feladni!

De akinek van tehetsége, az 5x gyorsabban eljut oda ahova te 1 év küzdelem után!


Van értelme eröltetni az ilyesmit?



2014. febr. 9. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A kontroll-rendszernek ellentmondani nem rossz dolog.
2014. febr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, mert igaza van a mondásnak: aki tudja csinálja, aki nem tudja az tanítja, aki meg egyáltalán nem ért hozzá, az irányítja. Na így lehet tehetségtelenül magas vezetői állást betölteni.
2014. febr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Soha ne add fel! Ha ahhoz van kedved, ha abban tudsz kiteljesedni, akkor miért is adnád fel az álmaidat, csak azért, mert valaki szerint nem vagy tehetséges? A kitartás nagyon fontos az ember életében, a kitartó akkor is folytatja, amikor úgy érzi, nem úgy halad, ahogy kellene, míg a "csak" tehetséges lehet, hogy az első akadálynál feladja.


Van értelme, de ne erőlködésnek fogd fel. Az élet az igazán értékes dolgokért megdolgoztat! :)

2014. febr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Mindig küzdeni kell, viszont mindenképpen szükséges belátni, hogy az élet bizonyos területein a tehetség elengedhetetlen, és szélmalomharcot folytat az, aki "csak" szorgalmas.
2014. febr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudod kiket nevez az átlagember tehetségesnek? Akik jók valamiben. És kik lesznek jók valamiben? Akik sokat gyakorolják és nem adják fel. Én is jó vagyok egy bizonyos dologban. És sokszor jönnek oda hozzám az emberek hogy "De jó neked hogy ilyen tehetséges vagy. Bárcsak én is bírnák ilyet!" Erre én mindig elmesélem hogy nekem ez sok évi gyakorlásba került hogy eljussak ide mint ahogy mindenkinek. És ha ő is gyakorol sokat akkor ő is képes lesz rá. Erre általában jön a válasz hogy "Áhh én tuti nem." Hát ha büdös a gyakorlás és csak a tehetséget várjuk akkor nem is.

Elsőre soha senki nem fogja maga mögé tudni a tapasztaltakat akármilyen tehetségesnek hiszi magát. És az átlagember meg ezzel a "tehetség" szóval nyugtatgatja magát afelől hogy neki miért nem megy valami amit szeretne.

Mondok egy másik példát. Én marha tehetségtelen vagyok a labdajátékokban. Minden más sport megy, jól futok tornászok küzdősportban is jó vagyok. De ha labdával kell valamit csinálni olyan kétbalkezes tehetségtelen vagyok hogy csak na. Miért? Mert szinte sose gyakoroltam. Egyszerűen nem kötött le, nem szerettem és nem is gyakoroltam. Ezzel szemben 1-1 barátom akik rengeteget gyakorolták tehetségesek is.

Szerintem mindenféleképp ha szeretnél valamit akkor megéri csinálni. Persze ha kitalálod hogy te most rajzolni fogsz akkor nem kell rögtön nekiesni egy fullos portrénak és éjjelen át gyűrni vagy ha zenélni akarsz akkor felkapni egy gitárt és minden tudás nélkül megpróbálni előadni valamit. Ugyanis ezeknek az lesz a vége hogy "Nem megy" meg hogy "Tehetségtelen vagyok". Szépen lassan kell haladni és megtanulni a dolgokat.

És tudod miért jut valaki 5-ször gyorsabban el valahova? Nekem van kettő barátom. Az egyik 7 éve játszik egy hangszeren. A Másik 3 éve ugyanazon. Míg az előbbi nem nagyon veszi komolyan, eljár a havi 2 órára néha ellógja addig a másik minden nap minimum fél órát gyakorol vele. Mégis az első 4 évvel hamarabb kezdte, de mit gondolsz melyikük játszik jobban?

Ha szeretnél valami akkor érd el! Jobb az is ha megpróbálod és tudod hogy mindent beleadtál de nem sikerült mint hogy azon rágd magad hogy lett volna esélyed de meg se próbáltad.

2015. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!