Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mit gondoltok az ember...

Ti mit gondoltok az ember életének mi az értelme?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom sok értelme nincs idáig sok mindenért küzdöttem és kiakartam tűnni a tömegből! De megváltozott a véleményem még pedig arra hogy mi értelme küzdeni vagy bármiért harcolni? Ha az úgy is elveszik? Mindenki meghal egyszer és nem tehetünk ellene! És bármi amiért addig küzdöttél semmivé válik!Akkor mi értelme neki? Vagy hogyha nem vagyunk boldogak pedig azért teremtünk a földre hogy boldogan élhessünk nem? De így hogy legyen képes az ember? Nektek mi a véleményetek?
2013. dec. 7. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Értelme. Amikor megtörtént az ősrobbanás azelőtt nem volt semmi, és utána a véletlen folytán kialakult minden csak úgy, aztán az ember is akinek hogy-hogynem értelme is lett,és ezzel az értelmével most az értelemre akar hivatkozni mikor őseredetileg a véletlen műve lett minden. Vicces, hogy az értelmetlenséget kritizálják holott,
2013. dec. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
abból lett minden. Ugyanakkor lévén, hogy ennek értelme nincs, hogy az értelemre hivatkozunk úgy, hogy annak hiányára építkezünk,csak akkor van értelme az értelemre hivatkozni ha mégis van értelme mindennek ami létező, és már eredetileg is volt neki Na és ha értelme van akkor kell egy az értelmet magában hordozó szellemiség ami azt működteti, Isten. Amikor az ember az értelemre hivatkozik akkor Istenre hivatkozik igazából, csak lehet, hogy az ember személyes értelmét befolyásolják olyan dogmák amik szerves részét képezik, és nem tud rajtuk túl haladni, mert kényelmes egy álláspontot fenntartani, ahhoz képest ami az élet lényege a fejlődés, az új dolgok megtapasztalása.
2013. dec. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A halál vallását gyakorolják az emberek, amit az oktatáson, és a médián keresztül terjesztenek. A halál pedig mi másban állana mint, hogy egy helyben állsz, pedig lehetőséged szerint mozgásra teremtettél. A fejlődés az élet, amit a gyarapodás jellemez, ami gyarapodás nem az anyagiakra vonatkozik, mert annak a gyarapítása véges, így a vágy ha kialakult rá végtelenül gyötör. A gyarapodásnak a lélekben kell végbemennie úgy, hogy segítesz másokon. Segíteni viszont csak akkor tudsz ha van miből, ezért magadban kell kifejlesztened a tiszta önzetlen szeretetet.
2013. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom hogy próbáld ki a motorozást és rájössz! :)
2013. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az életednek az az értelme, amit Te magad adsz neki. Ezt nem teheti meg helyetted senki.


Ha nem adsz, akkor is lehetsz boldog persze. És ha adsz értelmet neki, akkor se biztos, hogy boldog leszel. Azért dolgozni is kell.


Üdv R.

2013. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én boldog vagyok mióta rájöttem, hogy a boldogság rajtam múlik és nem személyeken vagy eszközökön.


Amúgy meg, az az élet értelme amit adsz neki.

2013. dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Saga1986 válasza:
Na már lassan kezded megérteni de még mindig csak a felszint kaparad.amúgy beleírtad a megoldásod a szövegbe.
2014. ápr. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pont az a szép az életben hogy nincs semmi értelme. Így te döntheted el hogy szeretnéd alakítani és mi számodra az értelme.
2015. márc. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!