Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kivel fordult már elő vagy...

Kivel fordult már elő vagy van ilyen helyzetben? (Lenn bővebben)

Figyelt kérdés
Annyira nem jön semmi össze az életben se munka, se barátok, se szerelem, semmi, hogy már annyira egysíkúvá és érzéketlenné váltatok a világ felé, hogy már szinte semmi nem hat rátok és nem érdekel senki titeket? Nem érdekel mások baja, nem érdekel ha mások mennyire rossz helyzetben vannak az sem érdekel ha valakit netán megbántanék és hogy érezné magát, az sem érdekel már mit gondolnak rólam, úgy érzem soha nem talál rám az igazi sem, és hogy 100 munkahelyből egysem sikerült eddig. Önbizalmam a padlón semmi értéket nem érzek magamban, úgy érzem semmiben nem vagyok jó és kiemelkedő. Ki van még így ezzel?

2014. febr. 11. 22:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Értem 10-es mert te előítéletek nélkül tekintsz másra és nem számít a megjelenés sem. :)
2014. febr. 12. 19:19
 12/16 anonim ***** válasza:

Rosszul fogod fel a dolgokat. Ráadásul az nem igaz így ebben a formában, hogy minden a kinézeten múlik. Most képzeld azt, hogy egy nagy cég /de akár kis vállalat/ igazgatója, vezetője vagy. Ha jönnek meghallgatásra mondjuk, kinek adnád a munkát? Mondjuk hogy a szakmai tudás az azonos a két munkára jelentkezőnél. Viszont az egyik magabiztos, jól kommunikál, azt "sugározza", hogy minden oké, hogy egyszerűen fogalmazzak. A másikon viszont látszik, hogy gátlásos, kommunikációs készsége nem valami jó, a bizonytalanság "sugárzik" belőle. Szerintem 99%-a a vezetőknek az első jelentkezőt választaná.

Én is nagyon gátlásos vagyok, előbb már írtam, hogy sokszor furcsa dolgokat művelek. Pl. "beszélgetés" közben csak úgy otthagyom őket, zavartan viselkedek, zavarban vagyok... De teljesen megértem, hogy így működik a világ. Ebből az állapotból egyszerűen ki kell törni. Nem kell, hogy nagy dumás legyél, hogy pöpecen nézzél ki. Az számít, hogy bízz magadban, hogy érezd, hogy jó vagy, hogy minden rendben van, hogy képes vagy azokra a dolgokra, amikre képes akarsz lenni. Ehhez azt szokták javasolni, hogy próbálj először kisebb célokat kitűzni magadnak, és azokat elérni. Először tényleg csak egész kicsiket. Fontos, hogy legyenek sikerélményeid. Azt is szokták tanácsolni, hogy sportolj, találj hobbit, amiben el tudsz merülni, amiben teljesen ki tudsz kapcsolni.

Azon meg, hogy semmi nem érdekel, változtass úgy, hogy úgy csinálsz, mintha érdekelne, belevágsz valamibe, utánanézel, elkezded csinálni... és előbb-utóbb valamihez meg fog jönni a kedved. Ne aggódj. Próbálj nyitott lenni.

A mozgás tényleg nagyon fontos /szerintem/. Ha nem akarsz pl. kimenni a szabadba futni, vagy edzőterembe menni, vagy másokkal együtt edzeni, akkor menj a YouTube-ra, keress valami gyakorlatsorozatot, amihez nem kellenek gépek, és csináld. Vagy kicsit nyújts /nézz utána neten hogy kell, ha nem tudod/ és csinálj fekvőtámaszt, felülést, amit tudsz magadtól is. Ha kitartóan csinálod, fel tud rázni.

2014. febr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 walk w1th mee ***** válasza:

9#

és ez igy is van rendjén kérdező:)

lehet hogy én érettségi nélkül többet el fogok érni mint te valaha..

2014. febr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13# biztos jól fogsz feküdni vagy "talp"nyalni :)
2014. febr. 14. 12:09
 15/16 A kérdező kommentje:
12# köszönöm a választ.
2014. febr. 14. 12:10
 16/16 walk w1th mee ***** válasza:
ahampersze..:D:D:D
2014. febr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!