Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teljesen csalódtam az emberekb...

Teljesen csalódtam az emberekben, teljesen elvesztettem a beléjük épített hitemet és türelmemet. Úgy érzem már soha nem fogok megbízni bennük. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Miden egyes mondatuk, vagy tettük csak a kihasználásra, a mögöttes tartalomra utal, a saját érdekeiket nézik és ezért másokat tönkre tesznek...
2014. febr. 12. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Hány éves vagy? Egyébként meg sok ember önző, de nem mind és attól még lehetsz boldog, nem kell velük foglalkozni a lelkedben legyél erős és vidám...
2014. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
18 vagyok.
2014. febr. 12. 13:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezzel sokan így vannak. Mindig csak annyit adj, amennyi nem esik nehezedre, sőt örömdet leled benne és soha ne várj cserébe semmit. Akkor nem fogsz csalódni. Ne hgyad, hogy bárki kihasználjon, hiszen egy életed van. Én is nehéz helyzetben vagyok, mert megint rámtelepedett egy rokon, elvárná, hogy mindig ugráljunk miatta. De ha mindenkire annyi időt szánnék, mint rá, magamra nem maradna egy percem sem. Mindent megtettünk erőnkön felül, ő mégis mindig azt kántálja, hogy nem számíthat ránk. Az emberek önzőek, némelyik pedig nagyon önző. Vállat kell vonni, és nem törődni velük, az életünket pedig úgy irányítani, hogy boldogak legyünk.
2014. febr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ne adj többet, mint amennyit az emberek érdemelnek.

Kerüld el az ilyeneket, ne is foglalkozz velük.

Ismerj meg új embereket, beszélgess sok mindenkivel..

És aztán bízz..De csak szép lassan, mindent a maga idejében:)

2014. febr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem bízom senkiben, mert az ember mindenkiben csalódik, ha sokat vár. A kapcsolatok érdeken alapulnak, vagy anyagiakon, vagy olyasmin, hogy legyen az illetőnek kinek panaszkodnia, a szülőkön kívül senki sem szeret minket érdek nélkül, de sokan még a szülők közül sem. Szóval ne várj olyasmit, ami nincs benne az ember természetében. Még a szerelmi kapcsolatok is illúziók, hormonok okozzák azt a nagy, szép érzést, 5 éven belül rájössz, hogy az is érdekember, jobb, ha eleve tudod, és úgy rendezkedsz be, hogy egyedül is boldogulj, mert sokszor fogsz elveszíteni embereket a kiábrándító viselkedésük miatt. Ne légy kiszolgáltatott anyagilag senkinek, akkor legalább egzisztenciálisan nem tudnak tönkretenni.
2021. okt. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A letriviálisabb példa: egyetemi büfében ha valaki odajött hozzád széles mosollyal, te meg megörültél, milyen kedves, hamar kiderült, hogy "jaj, nincs nálam pénz, vegyél már nekem egy szendvicset", és persze a legdrágább rántott húsosat kérte, vagy ha a folyosón örült meg vki az embernek nagyon, abból is mindig kiderült, hogy a jegyzeteidet akarja.
2021. okt. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!