Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ma már semmiben és senkiben...

Ma már semmiben és senkiben nem lehet megbízni?

Figyelt kérdés
Van-e egyáltalán hiteles információ? Hol lehet megtalálni? Annyira azt érzem, hogy mindenki meg akar vezetni, és ellenőriznem kell mindent, de az se klesz hiteles, mer mindent nem tudok leellenőrizni, így meg kell bíznom valakiben, aki állít valamit, és őt is le kéne ellenőriznem, de azt se tudom, így megint csak kénytelen vagyok valakiben megbízni? Kiben? Mi van, ha ő is átver? Az emberek nagyon nagy része mindenhol veszélyt lát, hogy mindenki mindig át akar verni, le akar nyúlni, be akar csapni. Miért van ez? Nem lenne jobb egy olyan világ, ahol mindenki teszi a dolgát, és építünk, nem egymást meglopjuk? Még nem láttam olyan, hogy tervezés, és munka nélkül (szellemi és fizikai) megépült volna egy híd, vagy egy felhőkarcoló. Miért nem lehet tisztességesen élni? A becsapás nem termel semmit, viszont a világba vetett bizalmat rongálja, és nem tartható fenn hosszútávon. Ami viszont igazán zavar, az az hogy azt aki leellenőrzött valamit, azt se tudom leellenőrizni, kivéve ha 20-30 évet rászentelek az életemből, de kinek van erre ideje?

2014. febr. 13. 00:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindegyikünknek jó lenne 1 olyan világ amilyet elképzelünk, de ilyen soha nem lesz. Ne bízz senkiben teljesen csak saját magadban! Ne hagyd senkinek, hogy megvezessen, nem kell ilyen görcsösen ellenőrizgetni, hogy hiteles vagy sem egyszerűen halgasd meg és döntsd el te..
2014. febr. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valakiben meg kell, nem lehet magamra hagyatkozni csak. Társaslények vagyunk, rá vagyunk utalva a másikra, és szükségünk is lehet rájuk. Bizalom kell. A kérdés hogy a csalót hogy különböztetem meg a tisztességes, nem-csalótól?
2014. febr. 13. 01:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze valakiben meg kell, hogy bízz pl: életed párjában de ő is csúnyán átverhet szóval 100% nem.. szerintem ezt ki lehet tapasztalni, hogy különbözteted meg az ember ráérez v nem tudom..
2014. febr. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdező! Azt gondolom,hogy teljesen meg értelek.

Igen! Társas lények vagyunk. Az lenne az egészséges ha meg lehetne bízni az emberek többségében de sajnos csak nagyon kevés emberben lehet megbízni és napról napra egyre kevesebbe. Ahogy a média egyre nagyobbra növeszti az emberekben az EGÓ-t annál magányosabbá válnak.

A Csalók,szélhámosok,manipulálók,stb. legnagyobb "támadó fegyvere" az az , hogy mindig azt mondják neked amit éppen azzal a témával,kérdéssel,stb. kapcsolatosan Te hallani szeretnél. Honnan tudják azt,hogy Te mit akarsz hallani? Hát onnan ,hogy ez az egyik legkifinomultabb érzékük.

2014. febr. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudod ehhez kell egy kis emberismeret is. Csak nézz körül a barátaid közt. Eleveníts fel egy-egy beszélgetést ami mondjuk veled történt meg. Gondold végig miket mondott neked a dologról, és gondolkodj el azon, hogy amit hallottál azok tényleg az ő szavai-e. Ismered-e annyira hogy tényleg a saját véleményét mondta, vagy azt amit hallani akartál. Akár vigasztaló szavak voltak, akár elmarasztaló. Szemedbe-e mondta hogy -figyu..ezt elcseszted, ezt másképp kellett volna.- Vagy mindenbe neked adott igazat. Tudod nem az a barát, aki azt mondja amit hallani szeretnél, hanem azt mondja amit gondol, és érez. Ha azt mondja amit igazán gondol és érez, és ez neked ((még ha fáj is) de elismered hogy igaza van, akkor nagy a valószínűsége hogy megbízhatsz benne.
2014. febr. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkitől elfogadom, amit mond, nem nézek kényszeresen a dolgok után, mert ennek semmi értelme. Viszont bármit csinálok, bennem van az, hogy lehet hogy nem helyes / nem igaz / nem jó tanács / félrevezettek / csak pletyka volt, a szitutól függ. Szóval ne legyél elutasító, nem kell túlgyanakodni meg túlgörcsölni, de legyen benned mindig egy egészséges kételkedés. Meg hát józan ész, ne másra hagyatkozz, hanem inkább magadra.
2014. febr. 13. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én magam oldom meg a problémákat, ha nincs időm arra hogy megtanuljam, akkor több szakértő véleményét kérem ki.


pl ilyen az egészségügy, az éelted múli krajta, de ha nem jársz 7-8 orvosnál, biztos hogy mind valami mást fog mondani ugyanazokra a tünetekre. persze ahogy mondtad feltehetsz pár évet arra, hogy mnden nap orvosi könyvtárba jársz és specifikusan megpróbálod diagnosztizálni magad, de az rengeteg munka és idő, és emellett biztos lesznek jogi és pénzügyi problémáid is...

2014. febr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Eléggé megfogott, amit most írtál..

Tudod emlékeztetsz egy ismerősömre, mármint arra, aki Ő régen volt, azt hiszem hasonló lehet a gondolkozásmódotok..

Bizalom..Nos..Két ember között lassan épül fel, és lassan is kell, hogy felépüljünk..

A dolgokat nem lehet, és nem is szabad elsietni, majd minden magától menni fog szépen, lassan..

Ezért nem szabad keresni se a Barátságot, se a Szerelmet..

Nem tudom, hogy hány éves vagy, de tippem persze van egy:)

Nézd..Majd egyszer lesz egy ember az Életedben, aki megbízik benned, aki veled lesz a bajban, aki végigkíséri Életed mindennapjait..Ő lesz a legjobb, a legeslegjobb Barátnőd:)

Ha esetleg van, bocsánat, csak a gyakori bizonytalanságodból vettem le, hogy még nincsen, vagy még nem lehet..

Beszélgess emberekkel, próbáld megismerni, a bizalmába férkőzni, s ha majd elmondd dolgokat, tudni fogod, hogy na most, most jött el a pillanat, hogy Én is megoszthatok vele dolgokat..De ha te nyílsz meg előbb, az sem baj:)

De 100%-ig soha, ismétlem SOHA senkiben se bízz meg, csak saját MAGADBAN!

Hiszen az emberek változnak...

Ha gondolod, Én szívesen beszélgetnék még veled:)))

2014. febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

# 4/8


Szerintem az, ha valaki azt mondja nekem, amit hallani akarok az inkább demagógia, nem átverés. Nagyon sok sikeres cég tisztességes úton ad el, azaz nem átverés, mégis azt mondja amit hallani szeretnék. Ez mindössze annyit jelent, hogy a piacon van kereslet az iránt, amit ők adni szeretnének. A szélhámosok, csalók viszont ugyanerre alapoznak, csak nem adják meg azt, amit ígérnek, azaz hazudnak.

2014. febr. 14. 01:29
 10/10 A kérdező kommentje:
Még egy megjegyzés: Ok, lehet magamban bízhatok csak meg teljesen, de mivel társas lényeg vagyunk, azaz szükségünk lehet a másik közreműködésére a túléléshez, és ebben a folyamatban az is elképzelhető, hogy a cselekvés, amikor valóban segít nekünk, vagy valamit tesz értünk, és aközött hogy ezt állítja valaki, hogy majd fog segíteni olykor időbeli távolság van. Ezek a helyzetek elkerülhetetlenek, egyszerűen minimális bizalom mindenkibe kell hogy legyen. Egyszerű példa: boltban fizetek egy cigiért. Már ott van nálam, a cigi, mikor fizetni kéne, de én nem fizetek, hanem lelépek. nyilván erkölcsi megfontolásból, meg a büntetéstől való félelem miatt nem teszem meg, de éppenséggel benne van a pakliban. Kicsi az esélye, de benne van. Magyarán az eladó (és az áruház) kockáztat, mikor kiadja a cigit anélkül, hogy fizettek volna. Igazából a tökéletes adás-vétel (ahol nincs szükség bizalomra) az lenne, ha 100%-ig ugyanabban az időpontban történne az adás-vétel, az értékek kicserélése, de mivel ilyen nincs, ezért a bizalom nélkülözhetetlen mindenhol. Bocs ha kicsit filozofikusra sikeredett.
2014. febr. 14. 01:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!