Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért védjük annyira a gyereke...

Miért védjük annyira a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Előre szeretném kijelenteni, hogy a kérdésem célja nem a provokáció, de már rég megfogalmazódott bennem ez és nem találtam rá választ.

Tehát akárhányszor történik valami (leég egy ház, közlekedési baleset...stb) mindenki azon van, hogy a gyereket mentsék. És én nem értem miért.

Tegyük fel, ég egy ház, bent van egy 30-as becsületes, tisztességes, dolgos ember és egy 2 éves gyerek, aki persze most még ártatlan, de ki tudja biztosra megmondani azt, hogy ha felnő milyen életet fog élni? Mi van akkor ha őt mentjük meg és 20 év múlva egy semmirekellő bűnöző lesz?


2014. febr. 13. 16:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
34%

Azt hiszem sejtem, hogy mire gondolsz... Darwini pszichológia tanulmányozását ajánlom. Na nem minden szentírás,amit olvasni fogsz, de RENGETEG mindenre rávilágít úgy nagy átlagban az emberek viselkedését illetőleg.

A válasz tehát: evolúció. Minden "normálisan" működő emberben ilyen helyzetben az első ami bekapcsol: a gyereket védeni, menteni! Még akkor is, ha alapjáraton nem egy gyerekbarát típus.

Régen (tinédzserkoromban) utáltam a gyerekeket. Utaztam a trolin, volt egy kisebb baleset. És mi volt az első? Mire észbe kaptam, nem azon voltam, hogy én jussak ki elsőnek az ajtón (én rögtön az ajtó előtt álltam), hanem hátrébb mentem, és segítettem egy 4 gyerekes anyukának levinni a babakocsit, és a kicsiket kézen fogva levinni, csitítgatni,nyugtatgattam őket, kérdezgettem, hogy nem esett-e bajuk. Utána csak álltam az utcán, hogy ÉN egy egoista disznó vagyok, aki rühelli a kölköket, és mégis...MI A FÉSZKES FENE ÜTÖTT BELÉM? :D

Szóval ez van belénk kódolva, ha tetszik, ha nem.

Most már ketyeg a biológiai órám, "gyerekbolond" lettem, alig várom, hogy saját babám legyen, szóval most már nem csak az alapvető ösztön dolgozik, hogy menteni a fajunkat a kipusztulástól (hiába tudja az agyad, hogy 9 milliárdan vagyunk, pár gyerek halálával nem fogunk kipusztulni, az ösztön ősibb, mint maga a kialakult racionális, hideg gondolkodásunk), hanem a szeretet a gyerekek iránt is.

Remélem, nagyjából segítettem a válaszommal:)

2014. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
igen, segítettél:)
2014. febr. 13. 18:32
 23/26 anonim ***** válasza:
37%
Nekem a Darwini pszichológia azt mondja hogy próbáljak túlélni. Tehát ha választani lehet hogy egy óvodányi gyereket vagy magamat mentem meg akkor gondolkodás nélkül magamat választanám. Saját gyereknél dettó. Igen, abszolút nem hoz lázba az a tudat hogy dehát megmentettem hiszen holtan nekem már ugyan mindegy.
2014. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
38%

1. A gyerekben van potenciál. Lehet becsületesebb, tisztességesebb, dolgosabb ember lesz belőle, mint a 30 éves férfi.


2.A gyereket "pénzügyileg" is jobban megéri megmenteni. Nem tudom van -e olyan aberrált, aki ez alapján dönt, de van benne logika. A 30 korától fogva kevesebbet tud dolgozni, termelni, mint később a gyerek.


3. Ösztönök. A legtöbb faj az ifjoncokat védi, hiszen náluk van a fennmaradás kulcsa. Bennük van a jövő.


4. Egy 30 évesnek több esélye van túlélni a balesetet, mint egy 2 évesnek.


5. Egy gyerek több rokonszenvet vált ki az emberekből, mint egy felnőtt férfi.

2014. febr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy az utolso mondja. Szerintem ezert volt rossz (illetve felreertheto) az ego hazas pelda, sokan ugy ertettek, hogy miert menti az ember a sajat gyereket. En inkabb a sullyedo hajo peldajat hoztam volna fel. Nincs eleg mentocsonak minden utasnak, kiket mentenek tehat elsosorban? A gyerekeket es a noket. Mindkettot hasonlo okbol, a gyerekeket ugye mert bennuk van a potencial, a noket meg szinten azert mert egy ferfi adott ido alatt sokkal tobb gyereket tud nemzeni, mint egy no, ergo a fennmaradas szempontjabol "ertekesebb" egy no.
2014. febr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2014. febr. 14. 16:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!