Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félek egyedül elmenni...

Miért félek egyedül elmenni otthonról?

Figyelt kérdés
Amikor mondjuk Aldiba vagy valahova menni szeretnék, félek egyedül menni, ezért inkább a tesómmal vagy barátnőmmel megyek... Este pedig amikor már ugye sötét van és jön mögöttem valaki... Nos, félek meg olyan, mintha követnének... Kiskoromban egyszer volt egy rossz élményem ezzel kapcsolatban :/... Szóval nem szeretnék emiatt annyira szorongani meg félni, de nem tudom mit csináljak. Tudnátok valamit tanácsolni? És ti nem éreztek hasonlót amikor valahova mentek? Előre is köszönöm a válaszokat! :) 14/L

2014. febr. 13. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos mint egy erős, fiatal srác nem érzek effélét. Azt tanácsolom, hogy tanulj meg önvédelmi technikákat, ezáltal is fejlesztve az önbizalmadat.
2014. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KedvesPitypang ***** válasza:
100%

a félelmed -úgy látszik- a gyerekkori rossz élményből ered. ha gondolod, leírhatod akár privibe, vagy ide is.

Szóval: hát igen, én is szoktam úgy érezni, amikor angolóráról jövök haza, és sötét van, hogy a mögöttem sétáló alak, elkezd felém rohanni, és letámad, meg ilyenek. Nálam bevált módszer az, hogy ilyenkor továbbgondolom az eseményeket, és pl. hajlakkot fújok az illető szemébe, vagy kap tőlem egy jobb egyenest, vagy kinyitom az esernyőmet rá, vagy rádobok egy követ, szóval a lényeg az, hogy én kerülök ki győztesen, és néha a kitalált kis sztorimon jókat nevetek (vegyük pl. a hajlakkos variációt :D)és hipp-hopp, már haza is értem. írj, ha úgy érzed, még nem nyugodtál meg teljesen, ha akarod, kitalálhatunk valamit :D (amúgy pszichológusnak készülök) de nehogy úgy értsd, hogy ezt úgy gondolom, te egy dilis vagy, mert én is szoktam félni ilyen helyzetekben, tudom, milyen rossz érzés. :/

szóval várom a leveled :D

2014. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak 14 évesen hol találok olyan helyet? de megpróbálom :)
2014. febr. 13. 19:00
 4/4 anonim válasza:
41%
Szia. Szerintem láthatál vaami olyan filmet ahol elrabolják az embert (nőt) vagy olyat meséltek neked, amitől megijedhettél... én is ... hát.. esetleg, de pszichológus leszek,mert attól függetlenül, hogy nem érdekel a téma mégis azt mondják hogy olyan vagyok. És tényleg ne úgy értsd ezt, hogy te egy kifejezeten segítségre szoruló ember vagy. Akinek némi dilibogyót kell felírni a nyüves gyógyszertárból, ahova én személy szerint nem teszem be, a lábam. ... szóval. Több önbizalom. És pozitív hozáállás mindenek felett. Azt kell mondani hogy nem lesz semmi baj. Biztonságban vagyok, és vigyáznak rám! :-)... ;-) . Ha ennek ellenére kétségbe vagy esve, akkor egyet tudok még tanácsolni. Ami nekem kivétel nélkül beválik. Ez nem egy túl jó dolog,de mindig bejön. És soha nem történik semmi rossz. Amit mondani szoktam a sötétben. Amikor félek. :tök mindegy! Jöjjön csak aki akar, úgysem tudnék majd mit tenni ellene. Sőt. Jöjjön is valami szörny, kapjon el, vagy támadjanak rám!, nem érdekel. Várd hogy jöjjön, aki egyébként soha nincs is ott!, csak mi képzeljük oda, és erőt adunk neki az elménkkel arra, hogy riogasson. Hogy rettegjünk tőle. Várni kell rá, nem félni tőle. Addig is hallgass valami tök jó vidám számot :-) :-) :-) én fülessel szoktam. És itt vidéken olyan állat meg egyéb hangok előfordulnak hogy ihaj!... :D legfeljebb megijedek néha., de nem félek!. :-) remélem tudtam neked segíteni :-) hihetetlen. Ha valakinek ilyet írok mint a fentebbi Δ.. akkor megszeret mert mit tudom én.. együtt érzek vele, és mert segítek neki. Meg jobban ismerem mint kéne. Először megijednek tőlem is hogy honnan tudok róluk ennyit,mikor én csak próbálom őket megérteni... vagyis.. elnézést. Kicsit írtam a gondolataimból... *-* : ) ^.^
2014. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!