Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » El lehet fojtani, inkább...

El lehet fojtani, inkább tüntetni bizonyos érzelmeket?

Figyelt kérdés
Egy ideje már van bennem egy érzés, folyamatosan a múltam és hátterem miatt, mintha megfulladnék tőle. Egy ember volt, akiben bíztam annyira, hogy elmondjam Neki, azóta elhidegült tőlem. Azt mondta, mondjam nyugodtan, megkönnyebbülök tőle, aztán egy idő után azt mondta kb.: bocsi, visszatartasz és sosem akartam, hogy elmond ezeket, csak nekem fájtak. Meguntalak, nem szeretnék többé beszélni veled. Konkrétan megalázott :( Szóval, van valami mód, hogy ezt a folytonos érzést eltüntessem magamból? Néha sikerül egész vidámnak lennem és megfeledkeznem róla, de egy idő után visszajön és szétesik minden. Bármilyen ötletet szívesen várok, nagyon nehezen kezelem az érzéseim. Az pedig, hogy tereljem el a figyelmem, nem megy, ez már inkább ,,fizikai érzésnek/fájdalomnak" írnám le. Őszintén, bármi tanácsot szívesen meghallgatok, Ti hogy kezelitek ezeket?

2014. febr. 14. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keress egy olyan embert, aki nem mondja azt, hogy meguntalak, de ahhoz az is kell, hogy ne csak a problémáidról beszélj vele állandóan, vagy fordulj szakemberhez.
2014. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szakemberhez nem fordulhatok. Nem lennék képes vele beszélni ilyenekről. Mással soha nem beszéltem a problémáimról. Igyekszem barátkozni :)
2014. febr. 14. 22:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez egy tanuság volt, hogy máskor ne mondd el ami a károdra válik.Megtörtént már változtatni nem tudsz rajta, muszáj,hogy elfeledd, mégha fáj is.
2014. febr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nyugodtan írhatsz privit ha gondolod nekem is vannak ilyen problémáim
2014. febr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
17 éves fiú vagyok. Nagyon felszínesen problémám az, hogy más vagyok mint az emberek, kirekesztett.Ennél azért sokkal több minden áll mögötte, de a lényeg, hogy nem lehet csak úgy elfelejteni. Iskolába, a buszon, utcán, bárhol vagyok mindig jön. Én inkább kiölni(?) szeretném magamból ezt az érzést. Tönkretesz. De tényleg próbálkozom :)
2014. febr. 14. 22:40
 6/11 Alaque ***** válasza:
100%
Minden érzelem belső feszültségnek is tekinthető. A feszültséget pedig nem lehet feloldás nélkül csak úgy "eltüntetni". Elfojtani persze lehet: így lesznek a középiskolai lövöldözők és társaik.
2014. febr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Eltüntetni nem lehet, elfojtani nem szabad. Akkor ezek után mit tegyek?
2014. febr. 15. 10:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Add ki valahogy a fölös energiákat, a feszültséget. Sportolj valamit, találj barátokat, menj el bulizni.
2014. febr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem szinte senkinek sem jó, ha elleped minden problémáiddal őt, föleg ha azok túl érthetetlenek, és nem tud együttérezni vele a másik ember. Eleinte én sem értettem ezt, aztán bele törödtek, utána engem is idegesitettek azok, akik engem árasztottak el a bajaikkal, mintha szennyesládájuk lennék. Én annak a hive vagyok, hogy a problémát sem muszáj folyton elmondani a másiknak, úgysem biztos, hogy megérti. Tedd rendbe magadban. Mitől fizikai érzés amúgy, mi ez az érzés, nem értem?
2014. ápr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Alaque ***** válasza:
Az önkifejezés rengeteget segít! Én egy rettenetes időszakomban nagyon rövid idő alatt nagyon sok zenét írtam, és ahogy jött ki belőlem, úgy talált meg a feloldozás. Persze lehet, hogy ha szándékosan úgy állsz neki, hogy attól jobb legyen, akkor nem lesz jobb tőle. Lehet, hogy ez olyan patron, amit csak egyszer lehet ellőni egy életben, és akkor is inkább magától durran el, nem tudom.
2014. máj. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!