Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mégis mi értelme lenne tanulni...

Mégis mi értelme lenne tanulni, ha tudom, hogy ezek után úgy sem lesz semmi esélyem sem továbbtanulni?!

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem látom értelmét, hogy széttörjem magam a tanulás közben, ha semmi esélyem sincs továbbtanulni. Nincs rá pénze a családomnak, és ha elmegyek dolgozni, akkor sem lesz elég pénzem még arra sem, hogy a támogatott oktatást kifizessem. Hiába van jó eszem, meg minden, ha nincs pénzem, akkor én is nyugodtan mehetek a sarokra az összes tehetségemmel együtt. Abból legalább lenne némi pénzem. :// Már komolyan nem bírom ezt. Körülöttem mindenki, aki hülye, az gazdag szülőkkel van megáldva, és azt csinál, amit akar. Én meg nem csinálok semmit, ami szórakozás. Már ott vagyok, hogy beállok kéjhölgynek, mert akkor legalább lenne pénzem, és én is lehetnék valaki. Vennék magamnak jó ruhákat, meg mindent. 16L

2014. jan. 10. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Így olvasva egyáltalán nem tartalak okos lánynak, főleg, hogy azt hiszed szerinted csak qrválkodásból lehet megélni. Nagyon kevés eszed lehet ha csak ez a terv ugrott be.


Az meg véletlenül sem ugrott be, hogy van ám ösztöndíj. Ha valaki nagyon jó tanuló, és végig jól teljesít az ösztöndíjjal bármelyik egyetemre bejuthat..

2014. jan. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Beugrott angyalom, de azután is vannak ám költségek, amiket állni kell! Na, nekem az se menne. Ja, és a szímészkedésre is gondoltam, meg mindenre. De be kellett látnom, hogy abból se lenne elég a bevétel.
2014. jan. 10. 18:34
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Pontosan, ahogy az első mondja, ha jól tanulsz, akkor arra az egyetemre vesznek fel, amelyikre csak akarod, és ha ott is jól tanulsz, akkor kapsz annyi ösztöndíjat, amiből meg tudsz élni, rengeteg egyetemen lehet kapni szociális támogatást is, havonta több ezer forintot is, szóval rengeteg lehetőséged van annyi pénzt szerezni, amiből diákéveid alatt meg tudsz élni.

Szóval attól, hogy most még nem látsz bele ezekbe a dolgokba, attól még léteznek ezek a lehetőségek és ha most teszed a dolgod és becsülettel tanulsz és jó eredményeid lesznek, akkor élhetsz is majd velük. Aki okos és szorgalmas, az mindig meg tud élni.

2014. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak remélem, hogy igazatok van...
2014. jan. 10. 18:38
 5/11 anonim ***** válasza:
98%

Kezdjük azzal, hogy nem vagyok az angyalod. Hiszen az anyád lehetnék. (40)

Munkám révén sok diákot ismerek akiknek megvan a magukhoz való eszük. Szorgalmasak, tanulnak, és ma már egyetemen vannak.

Voltak olyan diákok akik mélyszegények voltak. Még internet sem volt. Mégis a leányzó fogorvosnak tanult. Ösztöndíjat kapott, a legnagyobb összeggel mert osztályelső volt. Mellette dolgozott, hogy legyen pénze, és igénybe vette a diákhitelt is. Bőven kijött, sikeresen lediplomázott. 2 éve gyakornokként dolgozik.

Sokan hasonlóképpen tanulnak..


De végül is a te dolgod.. de egy biztos. Aki ilyen könnyen lemond arról amit igazán szeretne, az jobb is ha nem fektet bele sok időt, mert úgysem fog sikerülni neki.

A te döntésed.

2014. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 *Nekomimi* ***** válasza:
100%

Egyet tanulj meg, nem a pénz a minden. Igen, jó ha van, de inkább élek így, a középosztályban és kéthavonta veszek ruhákat, vagy mégritkábban, mint, hogy pénzért lefeküdjek valakivel /valakikkel.

Tanulni pedig kell, mert sosem tudod mikor kerülsz olyan heyzetbe, hogy szükséged lesz a tudásodra. Nem mondta senki sem Neked, hogy kötelező Magyarországon maradnod. Kimehetsz Te külföldre is dolgozni. Ott van például Németország, Anglia... Jó, nem mondom, hogy muszáj elmenned külföldre, de ha Te nem látod a jövődet M.O.-n abban az esetben ott van külföld...

2014. jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet! :)
2014. jan. 10. 18:44
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
En is szegeny csaladbol jovok, megis egyetemen vagyok, es megcsak nem is vagyok prosti. Koliban elek (havi 12 ezer), az utazgatas havi 12 (ebbol meg lehetne faragni, csak en szeretek otthon lenni), egyeb koltsegek (kaja, tisztalkodas, olyan 22 ezer). A szoctam, es az osztondijam, atlagban olyan havi 50 ezerre jon ki. Volt mar jobb is, es kicsit rosszabb is, ez az atlag. Ebbol nem mondom, hogy vigan, de megelek, es ha akarnek nehany oraban meg tudnek dolgozni, de inkabb a maxon tanulok az osztondij miatt. Ha nagy szuksegem volna ra, felvennem a diakhitelt, persze ezt csak olyan szakon tedd, ahol van esely, hogy munkat kapsz. (a szineszetet mar ki is verheted a fejedbol) Szoval nem panaszkodni kell, hanem csinalni. Aki kettes tanulo, annak kettes lesz az elete is. Szovalj tanulj csak, es ne azon rimanykodj, hogy nincs eleg ruhad (egyebkent kifejezetten csinosan oltozkodom turkalokbol) hanem azt vedd eszre amid van. (peldaul van lehetoseged valtoztatni a csaladod elet szinvonalan. Csak rajtad mulik!)
2014. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha értelmes és keresett szakra mész amivel lesz munkád, akkor ott a diákhitel. Havi 50 000 forintot utalnak, és ha kapsz ösztöndíjat, vagy dolgozol, akkor abból vissza tudsz még fizetni is. Nekem is diákhitelem van.
2014. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is szegény családból jövök, de mindig is tovább akartam tanulni, hogy normális életem legyen. Nem szabad így elásnod a jövődet, hiszen annyi lehetőség van!

Én dolgozok suli mellett + kapok tanulmányi ösztöndíjat, így kb havi 40 ezrem megvan, amiből elvagyok. Tény, hogy keményebb így az egyetem, mint azoknak, akiket eltartanak, de úgy látom, hogy az utóbbi időben nőtt az egyetem mellett dolgozók/diákhitelesek száma...

2014. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!