Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok öregasszony az unalmát...

Sok öregasszony az unalmát miért a normális embereken tölti ki?

Figyelt kérdés

Nem értem, mire jó ez, és már nem egy ilyen dologban volt részem.


Egyik ismerősömet elvittem reggel, korán a vasútállomáshoz. Volt egy kicsi parkolórész, ahol várakozni tilos tábla volt kint. Gyorsan megálltam, kitettem. Indultam is volna tovább, mire kiszól egy öregasszony a földszinti ablakból (ez reggel fél6-kor volt), hogy ide tilos parkolni, és rendőrt hív ha nem megyek el. Pedig nem parkolni, csak várakozni tilos.

És megtudtam, hogy nem csak velem játszotta ezt el, hanem mindenkivel.


Képes azért 4-5 órakor felkelni, hogy az oda járó embereket elküldhesse a fenébe. Pedig édesanyám ugyanilyen házban lakik, és egyáltalán nem hangos az ha valaki odaáll az autóval, szóval nem erről van szó.


De van egy hasonló a lépcsőházunkban is. Nyugdíjas, a férjével mindig kiabálnak stb. A néni unalmában a szomszédunkra rászállt (alattuk lakik), MINDENÉRT felkopog, feljön, dörömböl, ordibál. Szomszédunk volt a soros a felmosással, felmosott, majd feljött a banya és nekiállt kiabálni, hogy ez így nem jó, ez nem így van stb. Szomszédunk már annyira kiakadt, hogy elküldte a fenébe, mire kiderült, hogy a nő csak unatkozott.


Miért? Megértem, hogy nem tud sok mindent csinálni nyugdíjas korában, de miért kell az átlagember életét megkeseríteni?


Komolyan nem értem.... mit gondoltok? Nektek volt hasonló esetetek? Hogyan oldottátok meg?



2014. febr. 16. 16:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Mamám sosem tudott volna így viselkedni (pedig sokszor volt egyedül), hogy csak azért felkel 4-kor, hogy fenyegesse az arra járókat....
2014. febr. 16. 16:04
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, unatkoznak. Persze az értelmesebbek nem csinálnak ilyeneket.

Nekünk az iskolában gyűlik meg velük a bajunk. A szomszédos panelházak lakói (szó szerint) egész nap az ablakból figyelnek minket. Ha valaki kidob egy almacsutkát az ablakon (az udvarra), máris jelentik az igazgatónak...

2014. febr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Mert a társadalom zavarban van ha az idősekről, halálról, öregedésről van szó.


Más országodban vannak önkéntes propgramok, ahol az idősek pót unokát, beszélgetőpartnert kaphatnak. Meg szerveznek nekik kötőklubbot, kirándulást, társasjáték és kártyakört.

2014. febr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

unatkoznak, nincs semmilyen értelmes elfoglaltságuk.

az megy eseményszámba, ha valakit vegzálhatnak, kell egy kis izgalom az életükbe.

nekem is volt már dolgom ilyen banyákkal, de megtanultam letojni. ameddig csak őt zavarja, addig az ő baja.

2014. febr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én is ignorálom, de egy idő után képtelenség.

Nővérem gyereke a közeli általános iskolába jár. Egyszer én mentem érte, és a portásnő rögtön letámadott, hogy mit keresek ott, hívja az igazgatót, biztos lopni jöttem.

2014. febr. 16. 19:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk olyan volt hogy beültünk egy játszótéri padra beszélgetni a barátaimmal. És ki van írva hogy a játszótéri eszközöket 14 éven felül nem lehet használni. A banya odajött hogy menjünk ki a játszótérről, mert 14 év felett nem lehet bent lenni és rendőrt hív. Mikor megkérdeztük hogy ő akkor ugyan miért van bent akkor meg elkezdett rikácsolni hogy milyen szemtelenek vagyunk. Azt mondta hogy addig menjünk ki míg szépen kér. Természetesen nem mentünk. Felhívta a rendőröket, de azok annyira sem vették komolyan hogy kijöjjenek.
2014. febr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Könnyen megérted ezt, amikor pl látod, hogy az ismerőseid elmennek nyaralni pl Kaliforniába, miután nyertek a lottón milliárdokat, Te meg csak nézed őket...

Na így éreznek az öreg nénikék is.

Nekik már minden irigységre ad okot.

Aki nem apáca életet él, és igazodik hozzájuk, annak konyec.

2014. febr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a kérdés és aktuális is. Még mindig azt mondom, hogy a szenny és full erőszakos szappanoperák tesznek egy hatalmas lapáttal a mai idősek furcsa viselkedésére. Amíg azon nem voltak, a 90-es évek előtt az idősek sokkal segítőkészebben voltak a fiatalokkal.
2014. febr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez pontosan így van.
2015. febr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!