Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az már üldözési mánia, mikor...

Az már üldözési mánia, mikor valaki azért nem használ mikró hullámú sütőt, mert "belesugároz" a kajába?

Figyelt kérdés
De hát az éttermekben is azt használnak szinte mindenhol...

2014. febr. 14. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Inkább tudatlanság. Ilyen alapon ne beszéljen mert az is megrezgeti a levegőt, "sugároz".

Se wifit, se mobiltelefont, stb.

2014. febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Mert a mikrót az URÁN érc RADIOAKTÍV izotópjai hajtják? :D
2014. febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Enni sem érdemes akkor, mert nem az van a dolgokban sem, ami rájuk van írva, kitudja miből csinálják. Én kereskedelmet tanultam, és voltak dolgok....
2014. febr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
63%

Én sem használok és nincs üldözési mániám.


Viszont van vegyész apám,aki elmondta,hogy változnak meg a kaja molekulái a mikrohullámú sütőtől,egész máshogy,mint a főzéstől,amit én viszont nem tudok visszamondani.


Úgyhogy elég a káros sugárzás a TV-ből és a mobilomból,de mikrohullámtól már kösz nem kell.

2014. febr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

az pont nem üldözési mánia. a mikró ugyanis konyhanyelven kifejezve tényleg "belesugároz" a kajába. ez a működési elve. akit ez elijeszt, nem mikrózik. ettől még nem elmebeteg. én mikrózom, mert nagyobb mértékben vagyok kényelmes, mint amennyire zavar :)


jobb éttermekben nincs mikró.

2014. febr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 lencsefőzelék ***** válasza:
86%

Egy magára valamit is adó étteremben nem használnak mikrohullámú sütőt. Liinda leírta a lényeget a mikrókról, de nemcsak erről hazudnak nekünk, embereknek, hanem minden lényeges dologról. Minden egyes nap mérgeznek bennünket a legkülönfélébb módokon. Pl. a cukor is közönséges méreg. Vagy itt egy videó a mobilokról:

http://www.youtube.com/watch?v=QJa3w3WYbtI

2014. febr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem ionizáló sugárzást használ, szóval kivéve nem fog sugározni. Egyszerűen megmozgatja a kaja külső rétegében lévő vízmolekulákat, amik súrlódva felmelegszenek, ez a hő terjed szét az étel belsejében.


[link]


Nem kell mindent elhinni, sokat leírnak sokmindent, kezdve a kondenzcsíkos permetezéstől az agyhullámokon keresztüli irányításig. Rég szénné perelték volna az USA derék polgárai a gyártókat, ha valóban káros lenne!

2014. febr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Nem üldözési mánia...

...egyszerűen az éppeszű ember nem használ "mikrót" és kész.

2014. febr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Viszont van vegyész apám,aki elmondta,hogy változnak meg a kaja molekulái a mikrohullámú sütőtől,egész máshogy,mint a főzéstől,amit én viszont nem tudok visszamondani. "


Értem, hogy vegyész apukád, az szuper is! :D Meg ez szokott lenni az ellenérv, csakhogy ez tárgyi tévedés. Én meg fizikus egyetemi oktatótól kérdeztem. Valóban elterjedt városi legenda, hogy szétrázza a vízmolekulákat. Azonban tárgyi tévedés. Nem, a kovalens kötést nem képes megbontani.

2014. szept. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem üldözési mánia. Egyszerűen az ismeretek hiányából fakadó túlzott óvatosság. Egy olyan dolog, amivel az illető fölöslegesen megnehezíti kissé a konyhai mindennapjait, dehát van élet mikró nélkül is.
2014. szept. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!