Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez egy emberi tulajdonságra...

Ez egy emberi tulajdonságra utal, vagy valami más problémára?

Figyelt kérdés

Azt tapasztaltam az eddigi éveim során(18 év),hogy kétféle embertípus van(ha nagyobb csoportba akarom őket sorolni):

1.Vannak,akik könnyedén megtudják oldani a problémáikat,kevesebbet feszengenek,lazábbak,céltudatosabbak,jobban betudnak illeszkedni(vagy ha kevésbé is,de beilleszkednek mindenhova)..stb.És semmi olyan problémájuk nincs,ami tartósan gátolja őket a céljaik elérésében,a beilleszkedésben,vagy a beszédben akár.


2.Vannak olyan emberek is(ritka),akik furcsán viselkednek,van valami tanulási zavarjuk is(diszkalkulia..egyéb,szóval SNI-sek),nehezebben illeszkednek be,hamar felkapják a vizet.Amikor az ember mond nekik valami olyat,amitől felkapják a vizet,akkor mosolyogva veszekednek(bár ezt nem tudatosan csinálják ők),néha csapkodnak a kezükkel(az asztalra,amikor írnak),hirtelen mozdulataik vannak,gyorsabban írnak,durvábbak a kisebb mozgásaik is.


Az utóbbi embertípussal pontosan mi a probléma?Van egy ilyen osztálytársam,sajnos a padtársam lett(nem is én hívtam,csak odakényszerítette magát,tehát úgy ült oda,hogy megkérdezte,nemet mondtam rá,majd ezt valahogy nem értette meg és odaült),és ez a "lány"(?) engem megmondom őszintén eléggé idegesít,mert nem tudok tőle figyelni,mindig csapkodja a padot,pedig az általános hangulata nem ideges,csak hihetetlenül furcsa.(SNI-s tanulóról van szó,fel van mentve a matek alól,mert diszkalkuliás)..


Nem ítélem el,mert nincs jogom hozzá,de őszintén bevallom,hogy idegesít,és ezt ki is fejeztem egyszer.(Normálisan megkértem,hogy üljön el,majd nem tette,csapkolódott..pedig tényleg normálisan kértem meg,ő ellenben durván bebunkózott,és furcsa volt).


Elgondolkoztam már rajta,hogy mi baja az ilyen embereknek!?Hogy ez a dolog micsoda pontosan?Ezt nem lehet kezeltetni pszichológussal vagy valakivel?


És szeretném megkérdezni,hogy:ha ez a lány semmiképp nem akar elülni mellőlem,de én se onnan,ahol ülök,akkor hogyan viseljem el?


Nyilván nekem is vannak hibáim,idegesítő és rossz tulajdonságaim,de én tudom,hogy még a normális keretek között mozgok.De vele az egész osztálynak tele van a hócipője.


18/L


2014. febr. 17. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:

"semmiképp nem akar elülni mellőlem"

"idegesít,mert nem tudok tőle figyelni"

Még egy év? Sajnos meg kellene beszélned a tanárral négyszemközt, ültessen szét titeket - mert nem tudsz figyelni. Az pedig nagy baj. Minden a figyelmen múlik. És érettségi előtt különösen fontos, hogy jelen tudj lenni az órákon, figyelmeddel. Később, hogy mit és hogy fogsz dolgozni- a legfontosabb a koncentrálás, a figyelem. Az ő betegsége is ezzel függ össze, nem tud figyelni. Bonyolult, összetett az SNI, sok változata van - de sajnos évről-évre egyre több van.

2014. febr. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát azért ennél többféle csoportot is összeszedhettél volna! :) Ami az osztálytársadat illeti, be lett téve az osztályba, tehát az iskola úgy gondolta, hogy odavaló. Ha van még hely a teremben akkor esetleg ülj át oda. Ha nincs akkor gondolj arra, hogy valakinek úgyis el kell viselnie, inkább kedves szavakkal tudsz rá talán hatni, mint durvulással.
2014. febr. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves voltam,ez a durva.Megbántam.Akármilyen is.
2014. febr. 18. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!