Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetek még valaha boldog?

Lehetek még valaha boldog?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy eléggé rossz az életem, és nagyon nehéz lenne rajta változtatni…

Transzszexuális vagyok és ez nagyban megnehezíti az életem. A szüleim és a barátaim tudják, szóval ez megkönnyebbülés, hogy elfogadják.

De az a gond, hogy én így nagyon nem érzem jól magam.. és ez a tanulmányi eredményem rovására megy.

Már a vagdosásba menekültem, tiszta heg a kezem.

Gyakran sírógörcsöt kapok ha bele nézek a tükörbe.

A szüleim pszichológushoz fognak vinni.

Nagyon nehéz ez. Sosincs jó kedvem..már évek óta nem voltam boldog. Mindig depizek.

Hogy lehetne ezen javítani?

Előre is köszönöm a segítséget!



2014. febr. 20. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Esetleg keres egy másik transzszexuális-t párnak talán így jól megleszel.

Nekem semmi bajom a mássággal amúgy de MO az EU egyik leg intoleránsabb országa.


Mond meg a szüleidnek h a pszichológus rajtad nem segíthet mivel ezek a dolgok genetikai eredetük.

Az lenne a legjobb ha elfogadnának olyannak amilyen vagy de hát nem mindenki ilyen toleráns mint én.

2014. febr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elöször is.Èn nem ítèllek el emiatt,szerintem a nemisèg màr a fogantatàs pillanatàban jelen van,attól fûggetlenül,hogy milyen nemü az ember.Bàr nàlad lehet csak az öltözködèsben jàtszik szerepet,de azt is a lèlek vezèrli,ès az ember lelke,màr a fogantatàs pillanatàban ott van.

Màsodszor,sajnos elèh nehèz a mai vilàgban,màsnak lenni mint a nagy àtlag,ès az elvàràsok stb...Szerintem nem baj,ha psziholôgushoz mèsz.Õ majd segít boldogabbnak lenni.Nem lebeszèlni fog a tetteidröl,hanem vele jobban fel fogod tudni dolgozni a körülötted lèvö dolgokat.Az emberek 90%-a pszihológushoz fordulhatna,emiatt ne aggódj.

2014. febr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Csak akkor lehetsz boldog, ha el tudod fogadni magadat. Azt csak te tudod, hogy ehhez mit kell tenned. Remélhetőleg ebben a pszichológus is segíteni fog. Gondolj arra, hogy neked is vannak jó tulajdonságaid, értékes vagy, csak rossz testbe születtél. Ami NEM a te hibád. Kérdezz meg más transzneműeket, hogy ők hogyan birkóztak meg ezzel a helyzettel. Biztos vagyok benne, hogy vannak olyan fórumok, ahol lehet erről beszélni.
2014. febr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hmm.. én meleg fiú vagyok, de én sosem lennék hetero és sosem szeretnék átlagos lenni, én így érzem jól magam, és így fogadtam el magam. Tehát inkább legyél rá büszke, hogy különb vagy a többinél, és élj a lehetőségeid szerint, a többiekkel ne törődj!
2014. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem keress fel transzexuális közösségeket, interneten vagy személyesen szórakozóhelyeket. Közöttük fel fogsz oldódni, hiszen olyan emberekkel lehetsz, mint aki te is vagy. :)
2014. febr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Különb nem egyenlő a különbözővel! Nem tudom, hogy csak elírás, vagy szándékos, de lényeges különbség.
2014. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Akkor még van esélyem a boldog élethez...mert volt már olyan, hogy az öngyilkosságot fontolgattam.

2014. febr. 21. 18:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van esélyed a boldog életre, mindenkinek van. És én szurkolok neked hogy sikerüljön :)

5-ös voltam

2014. febr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. febr. 21. 23:31
 10/10 anonim ***** válasza:

A pszichológus jót fog tenni.

Amúgy meg: Transvanilla.hu, itt tájékozódhatsz.

2014. febr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!