Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért mondja el...

Szerintetek miért mondja el egy idegen nő, hogy babát vár? Én számára tök idegen vagyok.

Figyelt kérdés

Egyszer láttam eddig egy közös előadáson, de sose beszéltünk. Még nincs is pocakja, de kb köszönés után,próbált témát keresni és beközölte, hogy állapotos. Nekem úgy érzem nincs hozzá közöm, plusz én babonából sem osztanám meg ezt egy vadidegennel,pláne az első 1-2-3hónapban.Vajon gratulációt várt?Mert azt megkapta. Utána egyébként más embernek olyan dolgokat mondott, amivel engem is bevont és rosszul esett, mert én nem kértem rá.Konkrétan a tanfolyami vizsgával kapcsolatosan. Nekem ehhez sincs közöm,és szóvá is tettem neki, hogy nem kellett volna ezt mondania.(pláne, hogy nem is ismerem!)

Vagy csak szimplán arról van szó, hogy sokan nem tudják mit illendő és mit nem mondani?



2014. febr. 21. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Vannak ilyen emberek. Ismered a viccet: zilált fiatal nő felszáll a buszra és hangosan mondja, hogy ülőhelyet kér, mert terhes. Megkapja a helyet, de valaki megkérdezi, hogy mióta terhes ? A válasz: 20 perce, de még mindig remegnek a lábaim.........
2014. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Témát keresett, talán. Vagy most annyira boldog, hogy babát vár, föld felett jár 2 méterrel.

Semmi kivetnivalót nem találok a viselkedésében.

Igaz, falun lakom, itt közvetlenebbek az emberek.

2014. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Amikor megtudtam, hogy babát várok, akkor én is legszívesebben világgá kürtöltem volna, mert olyan boldog voltam és azt szerettem volna, hogy mindenki osztozzon velem az örömömön.

Szerintem, te szimpatikus vagy ennek a nőnek, ezért mondta el neked. Így próbált közeledni. A tanfolyami vizsgás részt nem teljesen értem, de szerintem semmi bántó vagy sértő nincs abban, ha megemlítette a neve a közös vizsga kapcsán. Mondom, valószínűleg szimpatikus vagy neki.

2014. febr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én ebben nem látok semmi illetlent. Végülis nem a fogantatás mikéntjét ecsetelte! ;)

Szerintem nem tett rosszat, max téged nem érdekelt.

2014. febr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A tanfolyammal kapcsolatban sajnos igen kellemetlen helyzetbe hozott, mert olyan dologba vont bele,ami vele kapcsolatos, és nem velem.Nekem semmi közöm úgymond hozzá.


Lehet én vagyok túl távolságtartó.

2014. febr. 21. 13:01
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem nyitni akart feléd, és témát keresett, azt a témát találta, ami talán éppen kitölti az életét..


szerintem nem voltál túl kedves


engem ha ez nem érdekel, akkor kérdeztem volna ennek kapcsán másról..


szeretem ha nyitnak az emberek felém


az, hogy nincs pocakja semmit nem jelent, ismerősömnek 20 hetesen kezdett látszódni..én 2 hónaposan simán merném mondani, nem a babonától függ, hogy baj lesz vagy sem

2014. febr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Tegnap este a pékségben vásároltam be a mai szendvicseknek valót, amikor beesett egy fiatal srác totál szétcsúszva (mint aki valamiféle narkotikum hatása alatt áll), elbeszélgetett egy darabig magában, majd egyszercsak a boltos és felém fordult és elmondta, hogy bocsi a jelenetért, de éjszaka született meg a kislánya, apa lett és azt sem tudja hova kapjon... :D Ha már ott volt két nő gyorsan megkérdezte azt is, mi milyen sütit ennénk szívesen ha szülés után lennénk a kórházban. Csak pislogtunk az eladóval. :D

Ez igazán spontán volt, hiszen őt még annyira sem ismertem, mint te azt a nőt, mégsem éreztem kellemetlenül magamat, pedig a végén még oda is szólt, hogy ha virágot is árulnának, most mindketten kapnánk egy szálat. Teljesen el volt varázsolva, igazából jó volt nézni! :) Én aranyosnak találtam és valahol meghatónak, hogy ennyire boldog (kicsit flúgosan boldog, de annyi baj legyen), nekem még nincs gyerekem, de remélem, hogy az én párom is így fog majd reagálni. Mosolygok azóta is rajta, nem érzem úgy, hogy olyan infót mondott volna, amihez nekem semmi közöm és ezért ne örülhetnék egy kicsit vele.

Ilyenkor sajnálom is egy picit, hogy az emberekből elveszett a közvetlenség és a képesség arra, hogy másokkal mosolyogjon akár egy tömegközlekedési eszközön, vagy az utcán és ne másokon.

A másik témával kapcsolatban nem tudom mibe kevert bele, ami neked nem tetszett, illedelmesen lehet szólni, hogy azért nem kellett volna és kész. Lehet félreértett valamit.

2014. febr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Persze, nekem semmi bajom más örömével, hiszen gratuláltam neki, és mosolyogtam, mondtam azt, amit ilyenkor illik és szokás is. És ment is a beszélgetés, többnyire igaz hallgattam, de nem vágtam rossz arcot egyáltalán.


A későbbi beszólásakor pedig jeleztem, hogy nem kellett volna.


A boltos szituáció megint más, hiszen épp akkor született meg a férfi gyermeke,az valóban leírhatatlan élmény lehetett számára. Mégis úgy gondolom, hogy egy idegennek egy ilyen intim állapotot nem mondanék csak úgy el egy 3 perces beszélgetés alatt :)

2014. febr. 21. 13:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Intim, aha. Esetleg nem óhajtod, hogy ne járjon emberek közé, amikor látszani kezd?
2014. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!