Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi sok ember azt, ha...

Miért hiszi sok ember azt, ha irigykedik másik sikerére/tulajdonára akkor neki jobb lesz?

Figyelt kérdés

A legtöbb akit ismertek arra irigykedik, hogy "X" nek miért van drága telefonja, miért van kocsija, vagy miért tesznek a szülei a feneke alá mindent.


A másik fele arra irigykedik, hogy "Y" egyetemen tanul/végzett, és sikeres ember.


A harmadik pedig "Z" miatt irigykedik, hogy Ő mennyit utazgatott a világban, vagy az országban, és mennyi mindent átélhetett...


Ez példaként írtam.


Miért hiszik, hogy ha irigykednek, a háta mögött bántáják az adott személyt, akkor nekik jobb lesz? Nem értem, ha én most lefikázom Bill Gatest, lesz a bankszámlámon 50 millió forint?



2014. febr. 21. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
mert mindenkit jobban érdekel a másik élete,ahelyett hogy mindenki tenne azért,hogy jobb legyen saját helyzete,és akkor már könnyebb az óvodás viselkedés mögé bújni...ez van
2014. febr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert buta lúzerek. Ha nem lennének buták és lúzerek, akkor ők is letettek volna valamit az asztalra. Minden csak akarat kérdése, persze ujjal mutogatni és szidni a világ igazságtalanságait könnyebb. Ezért csak idáig jutnak. Tanáccsal lehet próbálkozni, de nem valószínű, hogy beváltanák, hiszen az önreflexió nem az erősségük. Ez esetben elkerülni őket, és előremutató emberekkel lógni.
2014. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit magyar szokás, amúgy tényleg teljesen felesleges irigykedni, ettől senkinek nem lesz pénze.
2014. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem aki ilyen jellemű, annak egy icipicit tényleg könnyebb, miután lefikázott másokat. Úgy értem, hogy embertpróbálóan nehéz dolog odaállni a tükör elé és rámutatni a tükörképünkre, hogy TE vagy a felelős az életemért, nem a sors, nem a kormány, nem a szomszéd, hanem egyedül csak saját magam miatt tartok ott, ahol...



Ha jön valaki, aki jómódú és/vagy sikeres, az szembesíti saját nyomorukkal, ilyenkor mennyivel könnyebben mondják azt, hogy "csak szerencséje volt/biztos csalással szerezte/protekciós/ez nem is olyan nagy teljesítmény" mint bevallani, hogy "én erre nem voltam képes, irigylem"


Szánalmas és ijesztő is az ilyen, mert a következő lépésük rendszerint az, hogy megpróbálnak belerúgni az irigyelt személybe, bántani legalább szavakkal, de így "születnek" az ellopott telefonok, összekarcolt autók, összegraffitizett házfalak, megmérgezett kutyák, megerőszakolt nők... aki valamiben több, jobb náluk, azt megpróbálják eltaposni

2014. febr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem senki sem azert irigykedik, mert azt hiszi ettol jobb lesz.. en peldaul gyakran irigykedem, es gyulolom magam emiatt, foleg azert mert sajat magam is nagyon szep sikereket erek el, meg csak 21 eves vagyok, de bejartam a fel vilagot, a sajat magam erejebol ( nem a szuleim altal ).

Szoval szerintem inkabb azokkal van a baj, akik nem kepesek belatni, hogy ez rossz, es meg csak nem is akarnak valtoztatni rajta..

2014. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!