Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálja azt az emberek...

Miért csinálja azt az emberek 99% hogy haza megy, és TVzik alvásig? Gy könyvet egyik sem olvasna el!

Figyelt kérdés

Az ismerőseim 99% ezt teszio. Haza megy, kajál, esetleg tanuzl(ha tanulnia kell) és TVzik órákon át.


Egyik nem olvasna el egy könyvet, nem rajzolna, vagy bármi, nem TVzik lefekvésig.


És semmiről nem lehet velük társalogni, csak arról, hogy mi volt tegnap a való világban....


Miért jó az nekik, hogy néznek egy villogó dobozt?



2014. febr. 23. 19:31
1 2 3
 1/24 piriiiiii ***** válasza:
100%
Sajnállak, hogy ilyen szar a társaságod. Az én ismerőseimnek max a 15-20 százaléka csinálja ezt.
2014. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Van kivétel, olvasni konkrétan én jobban szeretek, hébe hóba nyomom csak be a tévét, ha éppen van valami érdekesebb, az is 90% ban Discovery.
2014. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért olvasna könyvet?

Miért rajzolna?

Én nem szeretek rajzolni, az olvasással meg az a baj, h napközben papírmunkát végzek, össze folyik az egész.

Belökök valami filmet aztán cső!

2014. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
34%

mert az emberek 99%a idióta.


bár szerintem az is aki az olvasásban tlaálja meg az élet értelmét.


egy gagyi ponyvaregény semmivel nem jobb mint egy valóvilág.

2014. febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Na igen, biztos sokat tudsz a könyvekről, ha nálad a ponyvaregényben teljesülnek ki.
2014. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Mert eltereli a figyelmüket azokról a dolgokról, amik aggasztják őket, olvasni meg lusták. Még akkor is, ha egy-két könyvet már elolvastak úgy, hogy élvezték is, és utána jobban érezték magukat. Valamint a környezetben lévő hasonlóan viselkedő emberek is elősegíthetik ezt. /Magamból indultam ki./
2014. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

engem is elkeserít mikor azt hallom hogy a kollégáim az előző esti valóvilágot tárgyalják ki. nekem speciel tv-m sincs, mert ha lenne sem kapcsolnám be.


keress magadnak értelmesebb társaságot, akikkel lehet normális dolgokról is beszélgetni.

2014. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Álljunk meg. Kezdjük ott, hogy az emberek 99%-ának nincs tv-je. Lehet, hogy a te ismerőseid ilyenek. Nem mindenki tud kikapcsolódni egy könyvtől, valakinek a TV a szórakozás. Én sem szeretek rajzolni, inkább nézek TV-t, vagy kint csinálok valami hasznavehetetlen dolgot, de ez leköt. Nem mindenki ugyanúgy tud szórakozni.
2014. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
48%

Egy nagyon nehéz korban élünk.

Bár látszólag nincs háború, nem folyik vér, mégis nap mint nap millióktól veszik el az életet.

Hogy értem ezt?

Nem a fizikai életet veszik el az embertől, hanem a lelki, szellemi életet.


A televízió, az internet úgy tűnik hasznos találmányok. Valójában végtelenül kifinomult fegyverek az emberiség, a kultúra és a fejlődés ellen.


A legtöbb ember számára a média egy legyőzhetetlen ellenfél, mert olyan alattomosan támadja meg az embert, hogy még akkor sem ismeri fel a bajt, amikor már régen beleesett a csapdába.


A média függőséget okoz. Az embert egy illúzió-világba csalogatja, és kellemes élményekkel akár egy egész életen át a csapdában tarthatja. Egy egész iparág, sok ezer, magas intelligenciával rendelkező ember, tudós, informatikus stb. dolgozik, hogy ez a tudatromboló gépezet minél tökéletesebb legyen, az illúzió minél inkább hasonlítson a valóságra, az élmény minél ellenállhatatlanabban hasson.


Az ember így eltávolodik a valóságtól. Elkerüli az életet, elkerüli a saját életfeladatát, elfelejti, hogy miért született a világra.

Senki sem azért született a világra, hogy egy villogó dobozt bámuljon!

Az ember a valóság titkainak megismerésére született a világra.

Ahhoz, hogy az ember megismerje a világot, fejlődnie kell, képességeket kell kifejlesztenie, érzékenyebbé kell válnia.

Ennek a fejlődésnek a lehetőségét pusztítja el a média. Az embert a passzivitásra neveli. A passzivitás ellentéte az aktív, alkotó élet. Az önfejlesztés, a belső, lelki, szellemi fejlődés.


A média nagy hazugsága az, hogy a semmittevést aktivitásnak láttatja az emberrel. A tévénéző annyi élményt, színt, formát lát, és hangot hall egyszerre (ráadásul az életben nem tapasztalható effektekkel), hogy azt kezdi hinni, csinál valamit. Azt képzeli, hogy aktívan él, pedig csak a semmittevését tette kellemesebbé. Az ember belül érzi, hogy fejlődnie kellene. A média főbűne, hogy a fejlődés illúziójával veri át áldozatát. Aki tévézik az nem fejlődik, hanem visszafejlődik.


A média jelenleg a világfejlődés útjában áll.


Az embernek maximálisan ki kellene használnia belső erőit, hogy teljes, boldog életet éljen. Ehelyett visszafejleszti belső erőit a passzív szórakozásokkal. (Erőt csak aktivitással lehet növelni.)


A lelki élet persze reagál a külső hatásra, ma mindenki boldogtalan, agresszív, depressziós, unatkozó, szétszórt stb, stb.. De miért lenne más, miért lenne boldog, ha nem tesz érte semmit? Ha csak átmossa az agyát minden este?

Milyen életet várunk ha nem értékes gondolatokkal töltjük ki az estéinket, hanem a sorozatok felületes, életellenes világában áztatjuk tudatunkat, vagy realityik mocskában henteregtetjük a lelkünket?

A média szennye a lélek és a tudatalatti csatornáin keresztül a hétköznapokba áramlik. Ördögi kör alakul ki, mert egyrészt a média megbetegíti az embert, másrészt viszont a megbetegedett ember a hétköznapok feszültségét nem tudja feldolgozni (betegsége miatt), és visszamenekül a média langymeleg világába. Kialakul egy "igény" a médiára, utána maga a média gerjeszti, növeli, táplálja az igényt.


A tudat a legnagyobb kincsünk.

A tudat képes kibújni minden csapdából.

A tudat gyógyulása és egészségének megőrzése vezetheti ki az embert ebből a világméretű függőségből.

2014. febr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért kár ennyire gonosznak mondani a médiát, vannak jó oldalai is, nem csak rossz.
2014. febr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!