Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiket kiközösítettek gyerekké...

Akiket kiközösítettek gyerekként, hogyan élted meg?

Figyelt kérdés

Már felnőtt emberek véleményére vagyok kíváncsi, akiket gyerekként csúfoltak vagy kiközösítettek.

Mi volt az oka? Maradt bármiféle nyoma felnőttként?


2014. márc. 4. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem kisiskolás koromban bántottak azért,mert szemtapaszt kellett viselnem. Nem tudom, mennyire lehet köze hozzá, de tény,hogy most félek közönség előtt szerepelni, utálom a rám irányul a figyelem, és nehezen viselem, ha kimozdítanak e téren a komfort zónámból.

19/L

2014. márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

engem azért csúfoltak, mert kövér voltam, ez most is így van, és ha nevetnek az utcán, akkor azt hiszem, hogy rajtam. Ha tömeg van a buszon, akkor bűntudatom van, hogy miattam nem férnek el az emberek... persze tudom, hogy hülyeség, mert amúgy sem férnének el... csak úgy érzem, hogy ők is azt gondolják, hogy miattam nem. :D


később kerültem az osztályomba, és pusztán ezért is piszkáltak, többször kinevettek ének órán, és most képtelen vagyok emberek előtt énekelni. (már akkor is... mindig 1-est kaptam felelésnél, mert nem bírtam kipréselni egy hangot sem)


gyakran mondják, hogy zárkózott vagyok, kishitű, önbizalom hiányos. Szerintem ez nem egészen igaz. Inkább csak távolságtartó vagyok, halk szavú, de szerintem elég jó az önismeretem, tudom mit érek, és csak a hallgatagságom miatt gondolnak önbizalom hiányosnak.

2014. márc. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem mindenféle mondvacsinált indokkal közösítettek ki, most visszagondolva szerintem pusztán azért, mert csendes, visszahúzódó gyerek voltam, semmiért nem mertem visszaszólni, nem tudtam kiállni magamért, és az ilyen sebezhetőséget mindig megérzik. Ugyanolyan zárkózott, önbizalomhiányos lúzer vagyok ma is, de azóta felvágták a nyelvemet és el merek küldeni bárkit a francba, keressen másik áldozatot. Már tudom, hogy nem a kiközösítettnek rossz, hanem a kiközösítőnek, ha nincs más öröme az életben, mint másokkal keménykedni.
2014. márc. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

engem a hatalmas szemem miatt. nagyon nagyok, az átlagosnál nagyobbak. általános suliban gyakran voltam ufó, borjúszem, lószemű. gyakran emiatt még otthon sem beszéltem. az anyám nagyon megvolt ijedve, hogy egy nyikkom sem volt ha be is vertem volna a fejem.

nagyon sokáig az ágyamban sirtam emiatt. felhuztam a térdem hogy senki ne hallja. a szülők meg nem tettek semmit, pedig dobáltak is meg kővel.

de szerintem ez a fajta ismétlődő trauma ma is meglátszik rajtam.

nemvolt még normális egészséges boldog párkapcsolatom.

22L

2014. márc. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolában közösítettek ki, egy kis faluban, ahol 15-en voltunk egy osztályban. Az egyik lány riválist látott bennem, szépen lassan maga mellé állított még néhány embert, aztán már ment minden magától.

A mai napig nehéz beszélnem róla.

Másrészt a mai napig elég kicsi az önbizalmam, nem bírom elhinni, hogy barátságban tényleg valakinek fontos vagyok.

2014. márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Engem is bántottak kisiskolás koromban. Egyrészt mert nem mertem visszaszólni másrészt csúnyának is mondtak. Az egyik nagyhangú lány ellenem hangolta az egész osztályt. Sokat szenvedtem miatta. Azóta úgymond "megszépültem" mindig dícsérik a külsőmet, hogy szép és csinos vagyok (sokat foglalkozok magammal, azthiszem ez is a csúfolás miatt van). Ami bennem maradt: kevés az önbizalmam, visszahúzódó vagyok és normális kapcsolatom nekem sem volt, mert nem igazán merek megynílni senki előtt.

22/L

2015. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem középiskolában közösítettek ki, de az egész passzívan történt. Nem volt beszólás meg egyéb, szimplán csak mindenből kihagytak, a hátam mögött megjegyzéseket tettek rám. Viszont én annyiban ludas vagyok a dologban, hogy nem is érdekeltek. Igazából amint megtudtam, hogy valaki rosszindulatúan beszél rólam a hátam mögött, én onnantól kerülni kezdtem az illetőt. Lehet bunkónak nevezni, meg egyebeknek, de én sose voltam hajlandó az energiámat ilyen kis gennyekre pazarolni. Aki annyira szerencsétlen, hogy más kigúnyolásával foglalkozik, az minimum azt érdemli tőlem, hogy levegőnek nézzem. Ma ha meglátnám az egyik volt osztálytársamat, úgy tennék, mintha nem is ismerném. Talán normálisan kellett volna velem viselkedni, és nem gúnyolódni meg hülyeségeket gyártani. És ha leállnának velem jópofizni, elküldeném őket a francba, mint a sicc. Egyébként volt az évfolyamon egy fiú, aki tetszett nekem egy félév erejéig. Űgy tűnt, mintha én is neki. Csak amint megtudták, elkezdték az osztálytársaim kicikizni egészen addig, amíg le nem mondott rólam. Utána olyanokat mondott a közelemben, hogy hányni tudna tőlem, és ha bepróbálkoznék, akkor elküldene a fenébe. Szerintetek kezdeményeztem? Így persze, hogy nem. Akkoriban nem értettem, hogy ezt miért kell csinálni. Ez ment érettségiig. Érettségi után megismerkedtem egy másik fiúval, aki már 2 éve a barátom, és semmi pénzért nem cserélném le a másik srácra. Ugyanis ha bárki engem támad, a párom kiáll mellettem, az a fiú pedig már ebben megbukott. Nem lennék újra középiskolás, mert gimnázium ide vagy oda, de mégis egy rakás éretlen és felelőtlen emberről van szó ott. Mondom ezt 21 évesen.
2015. jún. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Engem is kiközösítettek . Nagyon sok iskolát váltottam . Az önbecsülésem a béka feneke alatt volt . De mára 2. éves orvostanhallgató vagyok , és vannak barátaim , az egyetem változtatott az életemen . Sajnos nekem sokszor eszembe jut még a mai napig nagyon sokat szenvedtem :)
2016. aug. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!