Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember néha úgy menekül a...

Az ember néha úgy menekül a valóság elől, hogy még ő maga sem tud róla?

Figyelt kérdés

2014. márc. 7. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, simán előfordulhat ilyen.. pl túlzott rajongás egyes sorozatok/rajzfilmek iránt,munkamánia, függőségek.. simán lehet igen.
2014. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek, akiket ha sérelem ér, vagy megoldhatatlan problémával kerülnek szembe, akkor hosszabb-rövidebb időre egyszerűen kirekesztik azt a tudatukból mintegy önvédelemből, és egész mással, néha teljesen lényegtelen dolgokkal kezdenek el foglalkozni.

Tulajdonképpen mindent, ami kicsit is eltereli a figyelmet a jelen pillanatáról, lehet valóság elől való menekülésnek venni. Nem is tudatosul bennünk, hogy igazából ilyen az is, amikor filmet nézünk, könyvet olvasunk, még ha szórakozásnak is nevezzük őket, hisz ezek is kivonnak a saját életünkből egy rövid időre. A zenehallgatásnál már inkább az aktuális érzések erősödnek fel, abban jobban benne van a jelen. De a játékfüggő, netfüggő, vagy drogos emberek is a valóság elől menekülnek, hogy ne kelljen a problémáikkal foglalkozni, bár utóbbiaknál már tudja az illető, hogy miért teszi ezt.

2014. márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Amikor írtam a szöveget, még nem volt válasz, de úgy látom, az előttem levőnek is hasonló dolgok jutottak eszébe.
2014. márc. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!