Hol van az igazság?

Figyelt kérdés
Azt érzem, az élet folyton rágcsál engem és bár már nem igazán foglalkozok vele, azért a boldogság mindenkinek járna. Miért nem úgy díjaz a sors, ahogyan az emberek érdemlik (rossz - büntetés, jó - jutalom)?? Tudom, kicsit óvodásan hangzik, de mégis. Miért a jó emberek járnak rosszul??

2013. febr. 18. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hosszutavon megterul jonak lenni. Lehet nem azonnal kapsz erte jutalmat, de meg kesobb is jol johet. Ezenkivul, sokszor azert kapunk megoldando feladatokat, hogy meg jobbak lehessunk. Meg annyit megjegyeznek, hogy nem mindig az a jo ami annak latszik most ebben a percben. Sokszor ezeket az osszefuggeseket kesobb latjuk majd meg, amikor mar egy idoszakon tul vagyunk. Legalabbis ezek az en tapasztalataim eddig. Mindennek van oka, nekem ugy tunik. Lehet az is, hogy nem vagy oszinte onmagadhoz...
2013. febr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert isten gyűlöli az embereket, mivel nem tudja a rossz embereken levezetni a feszültségét hogy úgy sem hat rajtuk, ezért a jókon vezeti le. Ez olyan mint egy erőpróba a földön.
2013. febr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megjegyzem méghozzá hogy az isten gyűlöli a félre sikerült embereket.
2013. febr. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
odaat.
2013. febr. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Én 15 éves vagyok, és ez hülyén hangozhat a számból, de úgy érzem, hogy én vagyok az az ember, akin isten levezeti más emberek bűnét. Mintha egy paródiáját élném az életnek. Mikor azt hiszem, hogy ebből a mély gödörből nem juthatok lejjebb, jön az élet, egy szép nagy lapáttal és 10 méterrel alám ás. És minél lejjebb kerülök, annál jobban elveszítem a reményt, hogy kimászhatok még valaha.

Velem minden rossz megtörtént, ami egy tinivel megtörténhet, sőt.. Elvált szülők, bántalmazó anya, szegénység, álbarátok, kiközösítés, megalázás a suliban és naponta megvertek. A nagyszüleim meghaltak mind, depressziós lettem, hegek nyoma mutatja a múltamat a karomon, és amikor azt hittem, hogy meggyógyulok, jött az élet, és kitalálta, hogy az életemnek nem kell, hogy legyen értelme, inkább csak sodródjak senkiként, és soha semmi nem fog összejönni. Se tanulás, se munka, sem jó élet. Nem is tudom, hányszor akartam már végezni magammal, de apunak csak én vagyok, szóval nem tehetem. Majd lesz valahogy..

Kitartás!:)

2013. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Azért mert a társadalmi berendezkedés amiben élünk, a jelenlegi "modern" paradigma romlott és gonosz (NEM vallási értelemben). Nincs más céja, mint mindenből minél nagyobb profitot kitermelni, így az emberekből is.

Amúgy nem csak a jó emberek járnak rosszul, csak náluk feltűnőbb.

2013. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!