Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudom elérni, hogy...

Hogy tudom elérni, hogy legyen önbizalmam?

Figyelt kérdés
2014. márc. 9. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen okból nincs önbizalmad.

Velem az volt a helyzet, hogy túlzottan gátlásos voltam, nehezen szabadultam fel, még baráti társaságban is, és folyton az motoszkált bennem, hogy vajon a következő mozdulatomhoz mit fognak szólni a többiek.És mi van, ha nem fogják jó néven venni, mit fognak reagálni?

Mondanom sem kell, hogy ennek egyenes következményeként gyakorlatilag nem is beszélhettem önbizalomról.A probléma ugye abban gyökeredzett, hogy azt gondoltam, a többi embert érdekli, hogy mit csinálok, és engem figyelnek folyamatosan, és majd jól leszólnak, ha eltolok valamit.Szóval tudatosítottam magamban, hogy ez nincs így, az emberek még csak tizedannyira sem figyelnek, mint azt hiszem.És igazam volt, mert tényleg nem.

Innentől az egész dolog borult, és kialakult az önbizalom is.


Szóval a te esetedben mi az önbizalomhiány forrása?

2014. márc. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló, én teljesen abban a cipőben vagyok, amit te leírtál, csak én még nem tudtam tudatosítani magamban, hogy ez nincs így. Ha nem túl nagy kérés, megosztanád velem, hogy neked hogy sikerült?
2014. márc. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!