Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Nekem nem számít a férfi...

"Nekem nem számít a férfi anyagi helyzete" Miért mondogatják ezt folyton a nők?

Figyelt kérdés
Persze hogy számít! Még ha a legnemesebb ( :D ) okát nézzük is, azaz hogy terhesség és gyes alatt a férje fogja eltartani, hogy a belázasodott gyereket csak jobb saját autóval, mint éjszakai busszal az ügyeletre vinni stb. még ekkor is számít. De vannak sokkal prózaibb dolgok, hát egyszerűen jó tavasszal lecserélni a teljes ruhatárat, jó ha az élelmiszerboltban nem kell fillérezgetni, ha el lehet járni ide-oda... nem szégyen ez, de akkor miért tagadja szinte minden nő? A környezetemben akik kifogtak egy gazdagabb párt, azok foggal-körömmel ragaszkodtak hozzá, itt az oldalon meg annyiszor olvasom, hogy "én szakítottam a pasimmal, mert meg akart vásárolni" most akkor hol az igazság? Minek hazudozni egy anonim oldalon? Ismer bárki olyan nőt, aki tényleg kirakta a gazdag párja szűrét, mindegy miért?
2014. márc. 12. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

vannak azok a gazdag pasik, akik elvisznek kajálgatni, szép helyekre, szép kocsival, de közben ott sincsenek. úgy gondolják, hogy ez elég egy lánynak, és közben külön életet akarnak élni, mondván, ők már mindent megadtak a barátnőjüknek. szerintem ez lenne a megvásárlás.


na persze vannak azok a pasik, akik az élet dolgairól szenvednek, hogy nincs munka, nincs pénz, szar az egész, és mivel emellett érzelmileg valamilyen szinten sérültek is, ezért folyamatosan a lány kívánságait lesik és kedveskednek, de normális helyre nem tudnak randit szervezni mert ugye arra nincs pénz.


hát nekem mindkettő fajta pasihoz volt már szerencsém, és azóta is a középutat keresem. lehet, hogy ezt a közepes anyagi helyzetűekben találom meg, lehet az egész gazdagokban. Ezért én is szoktam mondani, hogy a férfi anyagi helyzete nem számít.

persze közben számít, de nem fő szempont.

2014. márc. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

"hát egyszerűen jó tavasszal lecserélni a teljes ruhatárat, jó ha az élelmiszerboltban nem kell fillérezgetni, ha el lehet járni ide-oda"


Ezt tényleg tök jó megcsinálni, de saját pénzből. Miért a "pasim" vegyen nekem új ruhákat? Azért vagyok felnőtt, azért dolgozom, hogy meg tudjam venni magamnak, amit szeretnék, és ne függjek mástól, mint a szülőktől gyerekként.

2014. márc. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Mert álszentek!! Én is mondom, hogy persze nem az a lényeg, a belső és a külső sokkal fontosabb. Igen, ez így is van. de harmadik szempontnak ott van a biztos anyagi háttér is, aminek lennie kell. Legbelül igen is fontosnak tartom, hogy legyen egy férfinek egzisztenciája.
2014. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

"terhesség és gyes alatt a férje fogja eltartani, "


EZ aztán szép megfogalmazás! A közös gyereket neveli, és terhesség alatt dolgozni is lehet. Az eltartás nem ez.


A gazdag pasikat is dobhatják. És tudod, egy nőnek is lehet pénze, saját erőből/munkából, akár több is, mint a párjának.


Miből gondolod, hogy egy nőnek nem lehet pénze, és rá van utalva a párjára? SZánalmas vagy.

2014. márc. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
2-es vagyok: ja igen, ne legyen csóró, de ne azért, hogy ezt-azt vegyen nekem, hanem hogy a saját maga kiadásait fedezni tudja.
2014. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
1. válaszoló 1. típusú pasija: őket is megcsalják, sőt! Jó, ha van miből megélni, de ha ez azzal jár, hogy a párom akkor ér haza a munkából, amikor már alszom, az nem játszik. Eltartott sem lennék soha, mert szétunnám a fejem egy hét után. Engem egyre kevésbé vonz a luxusélet, sokkal inkább vágyom egy hangulatos, kicsi lakásra, mint egy luxusvillára... Mivel a családomban nem kaptam kellő szeretetet, és minden a munka és pénz körül forgott, a saját kis családomban igyekszem a szeretetre, együtt töltött időre tenni a hangsúlyt, az a legfontosabb!
2014. márc. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én abból indultam ki, hogy a nő a leendő férjét keresi, házasság után pedig nincs többé enyém-tiéd. Viszonylag kevés nő keres nagyon jól, ezért bizony nagyon sokat számít, hogy a "másik fele" mennyit tesz bele a közösbe. Még egyszer mondom, nem vagyok vak, sem álszent, megértem, ha így van, amit nem értek az az eltúlzott, önérzetes "nem számít a másik anyagi helyzete" hangoztatása, miközben a valóságban ennek pont az ellenkezőjét tapasztalom. Társadalmi elvárás lenne, úgy kell tenni, mintha tényleg nem érdekelne? Nem azokról a "hölgyekről" van szó, akiket csak ez érdekel, csak erre utaznak, hanem a normális, hétköznapi nőkről.
2014. márc. 12. 17:04
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Vezető bosztásban dolgozó nő vagyok, szerencsére jól keresek, és még én is olyan férfi keresnék, aki jó anyagi körülmények között él. Itt nem csak a pénzről szól a dolog, hanem én már megjártam egy férfivel, aki az én fizetésem harmadát kereste, és teljesen kiborított komplexusával. A jelenlegi párommal teljesen egy szinten vagyunk, és ez így nagyon jó.

Számomra jó érzés, hogy nem kell anyagiaskodnunk, amit szeretünk és tetszik, azt megvesszük.

2014. márc. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Snapette ***** válasza:
59%
Akkor elmesélem, hogy a párom pont feleannyit keres mint a volt férjem, autónk nincs, és speciel nekem egyáltalán nem számított, hogy mennyit keres, csak az, hogy milyen a családdal szemben. Ha úgy teszed fel a kérdést, hogy szeretném-e, ha többet keresne, akkor persze, hogy igen, de ha úgy gondolod, hogy ez valamiféle előzetes kritérium volt, ami alapján kiestek egyesek a "kegyeimből" akkor egyáltalán nem.
2014. márc. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na én ilyet pont nem szoktam mondani. Viszont nem is direkt pénzes pasit keresek. Az a lényeg, hogy a páromnak legyenek életcéljai, és pl. ne munka nélkül tengődjön a harmincas évei közepén az anyjánál egy másfél szobás lakásban vagy albérletben harmadmagával úgy, hogy úgy sakkozgatnak, hogy ne kapcsolják le a villanyt. Nem is feltétlen csak magam miatt, hanem ha esetleg gyerekem lenne... háááát, lehet úgy gyereket nevelni, hogy vízen és kenyéren él, és ordítunk vele, hogy miért nem érti meg, hogy nincs pénz osztálykirándulásra, de nekem lenne szívem így csinálni. Ahhoz meg szükség van egy férfire, akire ilyen tekintetben lehet számítani. A tavaszi ruhatárat letojom, vagyis azt én is meg tudom teremteni, nem arra blazírozom, hogy majd engem eltartanak... sőt mostani párommal erősen úgy vagyunk, hogy valszeg én fogok többet keresni, ha befejezem az egyetemet. Cikinek érezném, ha kitartanák a seggem. De fordítva is.


A meg akart vásárolnis komment lehet egyébként igaz. Értelmes nő nem megy bele olyan kapcsolatba, ahol a pasinak majdhogynem irreális elvárásai vannak, és ezt ékszerekkel kompenzálja, vagy ha megbántja a nőt, akkor egy karkötővel tussolja el, ahelyett, hogy őszintén megbánná. Ilyen esetben én is hasonlóképpen tennék.

2014. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!