Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a rondákat...

Miért van az, hogy a rondákat dicsérgetik a szépeket meg nem?

Figyelt kérdés
És most ne jöjjön senki azzal, hogy a szépség ''relatív'' és mindenkinek más a szép, unalmas és elcsépelt. Most olyanra gondolok, mikor egy nyilvánvalóan ronda csaj, akinél objektíven sem lehet megállapítani semmi szépet, teszem azt ronda petyhüdt az arcbőre, túl szeplős, ronda alakú és ápolatlan a foga.. Ilyen szélsőséges eset, eleve nem szép vonásokkal van megáldva és még igénytelen is. Mégis az ilyen mikor kirak magáról egy képet közösségi oldalra, süt róla a beképzeltség ahogy pózol (ugyan mire mikor még buta is), látom jön rá a rengeteg lájk és a kommentek amiben dicsérgetik össze-vissza fiúk-nők is hogy ''de széééép vagy'' meg ''állati jól nézel ki'' meg ''nagyon baba'' és ''nem kicsit jó csaj vagy'', holott mutattam pasi ismerősömnek is aki úgy reagált vigyem innen ezt a képet. Mikor meg egy nyilvánvalóan szép és igényes nő akit megnéznek a pasik és be is jön legtöbbnek rak ki magáról fényképet vagy megy munkahelyre miért nem dicsérgeti senki és nem kap annyi lájkot vagy keveset?

2014. márc. 6. 11:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
62%

Lehet, hogy annak a nagyon csinos exkluzív lány mégse olyan csinos, a másik meg mégse olyan csúnya.


Amúgy nevezd elcsépeltnek, de a szépség akkor is relatív. Tegyük fel, az az általad csúnyának titulált lány, mégse olyan mint amilyennek leírod. Mármint olyan, de csak számodra. Más érdekes módon mégis talál benne valami szépet. Lehet olyan a személyisége, a kisugárzása, hogy a környezete imádja, ezért szépnek találja. Míg te, ha olyan nagyon szép is vagy, nem kapsz bókokat, lehet attól van, hogy undok vagy, flegma, kifejezéstelen de szabályos arccal, stb.


Kettőtök közül lehet, hogy a másik lány sokkal szebb még az adottságaival együtt is nálad, míg rólad csak azt tudhatjuk hogy rettenetesen beképzelt vagy, kritikus, és öntelt.

2014. márc. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
56%
Pedig a szépség relatív. Hiába ágálsz ellene. Pl. nekem a szeplősek tetszenek.
2014. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
62%

Szánalomból. Biztos úgy érzik nagyobb szüksége van önbizalomra, mint aki jól néz ki. Persze lehet benne egyesek részéről rosszindulat, cinizmus is. "Hadd higgye a drága milyen jól néz ki".

Ez nem csak a külsőre igaz, sokszor agyonlájkolnak rosszul sikerült "műalkotásokat" is.

2014. márc. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
Önbizalomnövelés miatt. A szép nő ezt tudja magáról, őt nem kell pátyolgatni.
2014. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolják, csúnyánál több sanszuk van. Talán van is alapja.
2014. márc. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem ismered a illetőt én viszont igen. Akárhány ismerősöm látta élőben vagy képről mind azt mondta hogy elég ronda tehát nemcsak számomra. Nincs olyan egyénisége, kisugárzása ami miatt olyan szépnek találhatnák, mert semmi egyénisége, rettentően buta és primitív, igénytelen, trágár és törtető, kihasznál másokat, és ezt nemcsak én mondom hanem a saját unokatestvére akinél jobban talán senki se ismeri és akit nem egyszer meglopott.

Az hogy valakinek van személyisége és kisugárzása annak ellenére hogy nem egy ideál az más kategória és nem biztos valaki szépnek fogja találni, ez csak ideológia. Legfeljebb annál működik aki mondjuk átlagos vagy a nem vészes kategória, de egy kiálló fogú, gülü szemű nagy kampós orrú lófejű csajt még senki sem fog szépnek találni és nem tepernek utána pasik. Főleg ebben a világban ahol a pasik nagyon rámennek a külsőségekre és már amiatt leszólnak egy szép csinos csajt mert egy kiló felkúszott. Itt olvastam egy pasitól ő hülyeségnek és elcsépelnek tartja a kisugárzást. Egy pasit hallottam baráti találkozón hogy azt mondja a másiknak hogy tudja x nevű csajról hogy egyéniség és van kisugárzása de ha egyszer nem szép neki nem kell.

Ennek a ronda csajnak nemcsak a külsejével de a belsejével is gondok vannak, felháborító hogy ilyeneket lájkolnak és dicsérgetnek tudok róla egy s más stiklijét ami nem ide való.


Attól még hogy valaki szép, az nem azt jelenti hogy biztos bunkó, flegma. Ez olyan mintha azt mondaná valaki hogy minden szép nő buta és csak a ronda nők okosak. Ronda nő is lehet buta.

Rólam nem volt szó nem magamról beszéltem hanem általánosságban, attól még hogy valakikről megvan a véleményem nem vagyok beképzelt, kritikus a lehet.

2014. márc. 6. 11:35
 7/28 A kérdező kommentje:

Előző 1.-nek szólt.

2.: elismerem pár szeplő még aranyos valakinek az arcán de ha valakinek az arcát vagy a felsőtestét beborítják a szeplőt az már ronda.

2014. márc. 6. 11:38
 8/28 A kérdező kommentje:
3., 4. és 5-nek köszönöm a normális válaszokat!
2014. márc. 6. 11:44
 9/28 anonim ***** válasza:
49%
Talán mert ahogy az első fogalmazta, a ronda nem annyira ronda, a szép meg nem annyira szép, mint amennyire hiszi magát.
2014. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
53%

Hát hallod kérdező, téged nem a szépséged miatt bunkózlak le, hiszen azt nem tudhatom. Az viszont ahogy írsz egy másik emberről, az már az őrülettel határos, amit lehet, hogy nem kicsi féltékenység okoz.


Nem arra vagy féltékeny, mielőtt jössz a fene nagy szépségeddel, hogy ő jobban néz ki, hanem arra vagy féltékeny, amit a "csúnya" külseje ellenére is ki tud váltani másokból.


Azon nem csodálkoznék, ha a személyiséged és ellentmondást nem tűrő hisztis stílusod miatt bólogatnának csak melletted a kis pincsi kutyáid, akikkel csak te hiszed, hogy azonos véleményen vagytok.

2014. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!