Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alig van energiám és beteg...

Alig van energiám és beteg vagyok, mit tehetnék, hogy rendbe jöjjek?

Figyelt kérdés
Elég sokat csalódtam az emberekben és volt egy időszak amikor nem volt szinte senkim. 'Apám' halála után és mikor megtudtam, hogy örökbe fogadtak teljesen össze zavarodtam és azóta nem tudom ki vagyok. Ráadásul úgy is éreztem, hogy valamilyen módon felelős is vagyok a haláláért, valamit mondanom kellett volna vagy tennem, de nem tudtam. Azt mondta nekem halála előtt, hogy egész életét elrontotta és egy szerencsétlen nincs miért élnie, én akkor nem voltam olyan "szinten", mint most. Már tudnám mit kellett volna mondanom, de akkoriban elég tapasztalatlan voltam és belé forduló, sötéten láttam mindent. Mindig is piszkáltak az iskolákban a külsőm miatt és már általánosban tudtam, hogy 'apám' meg fog halni és emiatt jó pár éven keresztül érzelmileg zavarodott voltam. Az összes barátomtól eltávolodtam és végül egyedül maradtam, mikor ő meghalt, a tanulmányaim is egyre rosszabbak lettek és azóta sokszor vagyok étvágytalan vagy hányingerem van. Most kezdtem el össze szedni magam tanulmányilag, már nem az utolsó pillanatban készülök a dolgokra és nem érdekelnek azok akik beszólnak, lett pár haverom is. Viszont az egészségem még mindig vacak és egyszerűen nincs erőm, hogy rendesen csináljam a dolgokat. Amikor jöttek a vizsgák akkor stressz hatása miatt előtte levő napokban kezdtem el tanulni és persze nem is aludtam vizsgák előtt semmit. Próbálok sportolni és eljárnék emberek közé is, de mindig fáradt vagyok és rosszul érzem magam emberek között. Pedig szeretnék pár embert megismerni és jól érezni magam és szeretném ha az egészségem is helyre állna, ti mit javasoltok vagy tennétek a helyemben?(ha lehet szakemberhez nem fordulnék)

2014. márc. 12. 20:54
 1/6 anonim válasza:

Lehet nem fordulni "szakemberhez", és akkor is rendbe jön az ember szépen, lassan. Viszont a pszichológus, coach, barátok stb. abban tudnak segíteni, hogy felgyorsítják a folyamatot. Ne hívd őket szakembereknek, amúgy sem azok...:-)

Viccet félretéve, azért (is) vagyunk itt ezen a bolygón, hogy segítsünk egymásnak. Más emberek figyelme, energiája segít, hogy gyógyuljunk. Ha alapból nem érzed jól magad emberek között, akkor első lépésben jó megoldás lehet, hogy elmész olyanokhoz, akiknek az a munkájuk, hogy figyeljenek másokra (leírtam fent).

2014. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem tudok megnyílni olyan emberek előtt, úgy gondolom, hogy nekik ez csak munka és sok orvoson már láttam, hogy csak szabadulni akarnak. Egyébként is ezért van az, hogy az összes volt tanárommal ha találkozok hivatalos maradok hiába kérnek meg, hogy tegezzem. Aki tanárom volt azzal tiszteletlenség lenne tegezve beszélgetni bármit is érnék el az életben. És hasonló módon egy idegennek sem tudnék elmondani túl személyes dolgokat aki ráadásul ki akarja "szedni" ezeket.
2014. márc. 14. 20:55
 3/6 anonim válasza:
Mi a véleményed az alternatív gyógymódokról, pl. a kineziológiáról, vagy a **ról? Az alternatív gyógymódokat alkalmazó emberek általában teljesen más beállítottságúak, mint az orvosok és a tanárok. Az én lányom is nagyon zárkózott, vannak emiatt problémái is rendesen, de a ** és az ezzel foglalkozó emberek sokat segítenek neki. Tudok telefonszámot adni, ha szeretnéd kipróbálni. :-)

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2014. márc. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Apámat érdekelte a ** és harmadik szintig el is jutott, egyszer én is elmentem vele és bár a környezet teljesen nyugodt volt az ott levő emberek viaskodtak egymással. Ráadásul áttétes májdaganata volt és mégsem tudott meggyógyulni, de egyébként tetszett az emberek viselkedése, bár a viaskodást nem értettem. Gondolkodtam én magam is, hogy bele vágok, de az meg ugye nem kevés pénz. Oda járni meg üres kézzel szintén illetlenség lenne, fiatalokat meg nem ismerek akik hasonló nyugodt gondolkodásúak lennének.

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2014. márc. 15. 13:43
 5/6 anonim válasza:
Egy másik lehetőség, hogy csak vársz, és el fog múlni ez az állapot, a betegség, az alacsony energiaszint, minden... Addig is két dolog, ami segíthet: bármi történik, ne gondold, hogy az rossz. A dolgok nem "rosszak", csak esetleg az adott pillanatban nem ismerjük fel, hogy miért nem azok. És csinálj olyan dolgokat, amiket szeretsz, szerezz minél több örömet magadnak! A tavasz is segíteni fog, kisöpri az emberből a depressziót. :-)
2014. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Eddig vártam és igazából igyekeztem úgy felfogni a dolgokat, hogy az előre haladásomért vannak. A betegséget is talán a tudatalattim "csinálja", mert nem teszek meg egy lépést amit meg kellene, de azt a lépést nem olyan könnyű megtenni. Viszont elég zavaró, hogy alig csináltam valamit és már lihegek, régebben pedig aránylag elég jó volt az állóképességem. Lehet idővel megoldódna a dolog, de már nem sok időm van erre várni úgy érzem.

Köszönöm a válaszokat!

2014. márc. 16. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!