Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez valami pszichológiai...

Ez valami pszichológiai probléma lehet, vagy csak ilyen a természete? Hogy kell bánni az ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akit ritkán látok, így sok minden van,, amit nem tudhatok róla.Kedves, barátságos, jószívű embernek ismertem meg.Szerény, jó modorú.Azonban néha kissé furcsán viselkedik.Például előfordult, hogy miközben nekem segített valamiben, teljes nyugalommal és átlagos dolgokról beszélgettünk, odajött hozzánk valaki egy egyszerű kérdéssel és erre ő úgy fel idegesedett, hogy el is hajított valamit mérgében.Aztán pár perc alatt lehiggadt és úgy tűnt, meg is bánta a kirohanását.

Velem is csinált hasonlót.Kért valamit, nyugisan, kedves hangnemben .Én kimentem megkeresni.Ő egy perc múlva utánam jött, kérdeztem jó lesz-e amit találtam, ekkor ő már egy ellenszenves válasszal és tekintettel válaszolt, mint akit kicseréltek, de aztán hirtelen ez is elmúlt és ment minden rendesen tovább.Volt, hogy durván rám szólt valamiért, aztán azonnal megbánta és szó szerint egész nap folyamatosan bocsánatot kért.

Az is furcsa volt, mikor komolyabb témára terelődött a szó(kapcsolat).A nyugodt, kedves, romantikus emberből hirtelen magába húzódó,elutasító,"menekülő" ember lett, szó szerint, mint akit kicseréltek.Szóval ilyen rövidebb ideig tartó, váratlan "kicserélődéseket" tapasztaltam nála, amit nem tudom, mire véljek, hogy kezeljek.Bár már régóta nem tartjuk a kapcsolatot, de szeretném vele folytatni, pusztán csak barátilag, ezért jól jönne pár tanács.Tudom, hogy őszinte ember és nem rossz szándékú, ez tény, de érzem, hogy nem tudok eligazodni rajta rendesen és ez zavar.Na és ezeket a hirtelen változásokat is szeretném felkészülten fogadni, ha esetleg úgy alakul.Nem tapasztaltam még igazából ilyet.


2014. márc. 13. 10:14
 1/3 anonim válasza:
Szerintem ez a valaki nem egy nyugodt, kedves ember, aki neha kicserelodik. Hanem egy ideges, turelmetlen, bizalmatlan ember, aki probal mindezen uralkodni, vàltoztatni. Csak nem tudni mennyire komoly ez a szandek. Lehet, hogy tenyleg zavarja, hogy o milyen es dolgozik azon, hogy megvaltozzon. De az is lehet, hogy csak mast akar mutatni magarol, mint amilyen o valojaban, de esze agaban sincs valtozni.
2014. márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy olyan ember lehet, akiben az agresszió rejtõzik.
2014. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Húha, ez nem valami biztató :(

Sajnos a családjában sok a veszekedés.Meg a káros szenvedély.Ő ezektől elhatárolódik, nincs káros szenvedélye és a veszekedéseket szégyeli.Lehet, hogy onnan ragad rá a stressz, amit gondolom,ő próbál máshogy lerendezni magában.

Meg elég önfejű, ami akar azt megcsinálja viták, veszélyek árán is, bár igyekszik udvarias keretek között,de engem akkor is kicsit zavar.Kíváncsi lennék, milyen lehet az ilyen ember azokkal, akikkel nap mint nap együtt van?

Velem rendkívül ritkán találkozott a távolság miatt.

2014. márc. 13. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!