Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan aki nem érettebb a...

Van olyan aki nem érettebb a koránál a fiatalok között?

Figyelt kérdés
Eddig a legtöbb fiataltól mindig ezt hallottam, hogy ő érettebb a koránál. Vagy azért, mert már vannak tényleges terveik is vagy, mert felnőttesebben öltözködik vagy ezt mondják neki. És ha lányról van szó akkor neki ezért már kétszer annyival idősebb fiatal ember is kellene. Azt nem értem miért ez a norma manapság? Miért jobb érettebbnek lenni és jóval idősebb emberre vágyni?

2014. márc. 17. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Ezen az oldalon mindenki érettebb a koránál, úgyhogy itt hasznos választ nem nagyon fogsz kapni. Az érettebb viselkedés általában a gondolkodásban nyilvánul meg, az, hogy valaki idősebb emberre vágyik, szerintem nem ezt bizonyítja.
2014. márc. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sosem vágytam idősebb férfira,én nem vagyok apakomplexusos.Mert az már egy betegség.


Na de viszont én is érettebbnek gondoltam magam a korosztályomnál.Mint kiderült,ez annak idején egyáltalán nem így volt:sem többet nem tudtam az életről,sem kevesebbet.Most viszont kezdem azt érezni,hogy most már mindent tudok,csak össze kellene tudnom rakni:MIÉRT csinálom ezt?Miért megyek nap,mint nap iskolába,miért akarok én is robotolni?Az ősembereknek minden ingyen volt,és ahhoz képest,amilyen körülmények között éltek,ahhoz képest jól megvoltak egymással.Kevesebb háborúzás volt..stb.A magántulajdon jó dolog,de ha egymásért cserekereskedelmet csinálnánk,az jobb lenne.

Neked kellene egy tojás,nekem meg kellene sajt.Én adnék neked egy tojást,te meg adnál érte egy sajtot.És minn tudnánk összeveszni?Az égadta világon semmin!Nem követelnék tőled többet,te sem tőlem,mert nem az értékét néznénk a dolgoknak,hanem csak azt kérnénk egymástól,amire szükségünk van.Ha segítséget kérne bárki,akkor ingyen adnám,sőt,ha úgy jön a helyzet,akkor én kérdezném:segíthetek-e?

És így lenne érdemes élni.Nem azért akarok élni,nem azért akarok tanulni,hogy gürcölhessek majd utána:hanem azért,mert tudni akarok,megakarom tanulni,hogy mi kell az életemhez.Petőfi és Nagy Sándor biztos nem kell hozzá.


Ebben azt gondolom,hogy érettebb vagyok,mint más.Mert éles helyzetben is jól tudnék alkalmazkodni,boldogabb is lennék,mint most vagyok.


De azt gondolom,hogy vannak dolgok,amiket még nem tudok felfogni.Példának okáért ott van az a bizonyos gyakran emlegetett SZERELEM:

-Én úgy érzem,hogy voltam már szerelmes.2 évig tartott a kapcsolat és mindent feladtam volna érte(ha erre lett volna szüksége a kapcsolatnak,nekünk).

De azt nem vagyok képes megérteni,hogyha már a férfi annyira követelőző,önző,féltékeny,bunkó,akkor a nő még huszadszorra is megbocsájt neki,visszafogadja..sőt,sokszor ki se dobják egyes nők a férjeiket.Amúgy a dolog fordítva is igaz.

Szóval ehhez meg még gyerek(!) vagyok.Bár azt tudom,hogy a nők ANYAGIAKTÓL is függenek a férfiakkal kapcsolatban,de én beleőrülnék,ha egy buta,bunkóhoz lennék kötve az anyagiak miatt..esküszöm,hogy vagy pszichiátriára kerülnék,vagy börtönbe,de szabadlábon nem úsznám meg,az tuti.(itt természetesen durva,bántalmazós férfira tessék gondolni,a bunkó,zaklatósokat meg úgyis feljelenteném).


18/L-szóval én félig még gyerek fejjel gondolkozok,gyermekszívvel érzek,de félig már ott vagyok,hogy benőtt azért a fejem lágya,a szívemnek meg elkezdtem parancsolgatni.Még tanulja a szívem,hogy mi az a parancs!:)

2014. márc. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem tartom érettebbnek magam a koromnál, és úgy viselkedek, ahogy egy átlagos tinilány. Bár azért abból nem a sík hülye fajta. Mégis mindig idősebbnek néztek/néznek (smink nélkül, szolid öltözködés mellett), és ez sokszor az őrületbe kergetett, most már nem foglalkozom vele...
2014. márc. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én!


Nem öltözködöm felnőttesen (de nem is gyerekesen), és nincsen egy nyamvadt tervem se a jövőt illetően.

Olyan 14 évesen konkrét elképzelésem volt a továbbtanulásomat illetően, de mostanában összezavarodtam, mert nem tudom mi érdekel igazán, nem tudom mit is szeretnék csinálni.

Soha nem mondta egy felnőtt se, hogy érettebb vagyok a koromnál, csak azt, hogy nagyon jól látom a dolgokat, reálisabban mint a korombeliek, nem csak egy oldalról.

Nem akar kétszer idősebb pasit. Külsőre tény, hogy inkább a 18-24/24 körüliek jönnek be, de van persze olyan 16 éves is, aki igen. Ha kapcsolatot akarnék valakivel jelen pillanatban, az felőlem lehetne 16 éves is, csak normális legyen, és ne túl gyerekes. (A felfogása a komolyabb dolgokhoz, de hülyülni is lehessen vele mindenképp.)


Szóval én ne vagyok érettebb a koromnál :D

16/L

2014. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na igen, d elehet valaki azt mondaná, hogy a tojást könnyű begyűjteni egy sajtot már nehezebb elkészíteni és ezért többet ér mint egyetlen egy tojás. Vagy a sajt sokkal tovább eláll a tojás hamarább zápul meg ezért gyorsabban is kell felhasználni. A kereskedők már nagyon régóta a haszonra mennek, hogy minél több legyen nekik.

Én úgy vagyok vele, hogy azért akarok dolgozni, hogy életben maradhassak és azért akarok életben maradni, hogy valami maradandóbbat alkothassak. Valamit ami az emberiség hasznára válni ha ez nem sikerül akkor talán valahogy máshogy fogok tudni tenni valamit.

2014. márc. 17. 21:10
 6/8 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy általában a tömegakarata érvényesül és mindenki érettebb akar lenni, de látom eddig csak engem hozott folyton össze az élet ilyen emberekkel. Mondjuk köztünk is voltak akik szerettek volna felnőttek lenni és próbálták el is játszani, de mi szerettünk gondtalanul élni és voltak komolytalan kapcsolatok. Ma pl. utaztam haza és két fiatal lány 14 évesek voltak arról beszéltek, hogy mennyit szoktak szexelni és olyan érettek, hogy nekik csak 25 év feletti pasi kell. És ilyennel mentalitással hetente találkozok más fiataloktól is, inkább úgy mondanám, hogy eddig nem találkoztam egy mai olyan fiatallal aki ne lenne érettebb. Szerintetek miért jó így élni?
2014. márc. 17. 21:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Van, bőven.

Igazából nem tudom, hogy én mozgok rossz körökben, vagy tényleg így van, de az én sulimban pl van 60-70 kirívó eset, akik tényleg a szokásos: cigizik, piál, 25-30-as pasija van, bukdácsol, esetleg osztályt ismétel...

De a nagy átlag (800-70=730) teljesen normális, átlagos, csak őket nem szokták észrevenni:D Csak példaként az én osztályom 37 fős, ebből 32 szingli, a többieknek komoly kapcsolatuk van korban hozzájuk illővel. A probléma itt is az, hogy a nagy átlagot nem tudják megismerni, mert ugye limitáltak s módok erre, pl aki nem jár bulizni, azok szinte egyáltalán nem tudnak ismerkedni, max ha van gyerekkori barátjuk/olyan hobbijuk, stb. Kb összesen 10-15 ember dohányzik, sajnos ez a szám mindenhol magas, de a legtöbben még így sem dohányoznak:) A tanulmányi átlag is 4-es körül van, szerintem az nem rossz:)

Előfordul az is, hogy saját hibáján kívül idősebbnek nézik az adott tinit, én pl 5.-ben nagyon sokat nőttem/nőiesedtem, és hirtelen 10 évesből 14-15-nek néztem ki, akkor is, ha öltözködésben pl nem változott semmi. (ez van, vannak korán érő típusok, én azóta 1 centit nőttem és 1 kilót híztam, és az arcom is kb ugyanolyan:D)

2014. márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nemtartom magam érettebbnek kicsit se, szóval nagyokat nézek mikor huszonévesek aztmondják, hogy vagyok olyan szinten mint ők :O

Szerintem szívtak valamit mikor ezt mondják :D

2014. márc. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!