Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők miért jönnek rosszabbul...

A nők miért jönnek rosszabbul ki egymással, mint a férfiak?

Figyelt kérdés
Én ezt tapasztalom, illetve sok ismerősömnek (nő/férfi)is ez a véleménye, miszerint a nők sokkal kegyetlenebbek egymással, mint a férfiak. Lehet, hogy sarkos a fogalmazás, de a lényege ez. Persze mindig vannak kivételek, de érdekelne a nők véleménye, hogy mi okozza ezt, milyen tapasztalataitok vannak, esetleg történetetek...
2014. márc. 25. 23:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%
biológia
2014. márc. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%

Mert a nők intrikusak, érzelmesebbek, ezáltal könnyebben megsértődnek, összevesznek, stb. És konkurenciái egymásnak :D


A pasik egyenesebbek.

2014. márc. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%
Erre ėnis kiváncsi lennėk.
2014. márc. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%

(önmaguknak be nem vallott) féltékenység, irigység, kivagyiság, jellemgyengeség


ha ezt nem érzed érvényesnek magadra, az természetes...

2014. márc. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
57%
mert NŐK!
2014. márc. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%
Hát ez tényleg jó kérdés. :) Mondjuk lehet, csak azért feltűnőbb, mert ha 2 pasi veszik össze, akkor könnyen lehet, hogy a végén az ököljog lép életbe, míg a nők hosszabban " csípkedik " egymást, ezért feltűnőbb a dolog.
2014. márc. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk a cégnél öt férfi alkotja az informatikai csoportot. Na, tőlük aztán még a nők is tanulhatnának, pedig a csajok között is megy a harc.
2014. márc. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is az lehet az oka, hogy a nők általában érzelmesebbek. Vagyis a nők érzelmi intelligenciája általában jóval magasabb, mint a férfiaké. A férfiaknál általában a logikus gondolkodás kerül előtérbe, az az erősségük, a tényeket nézik, érzelmek és hiszti nélkül. Meg talán a nevelés is közrejátszik, a férfiaknál nem divat annyira kimutatni az érzelmeket és jelenetet rendezni, vagy éppen "rinyálni", panaszkodni, így ezekből ritkábban is van vita.

Másrészt a nők jobban ki is mutatják az érzelmeiket, míg egy férfi sokszor nem szól, csak gyűlik benne a dolog, aztán egyszer robban, de akkor meg max. vitáznak egy nagyot a többiekkel, majd le is zárják a dolgot.

A nők hajlamosak apróságokon (butaságokon) is megsértődni és hatalmas vitát generálni belőle, több napig tartó sértődést csinálnak. A férfiak nem szoktak, nem szeretnek ilyen fárasztó hülyeségekben részt venni, így ők hamarabb pontot tesznek a dolgok végére és nem jutnak el idáig.


De mindig vannak kivételek, sok olyan nő van, aki nem hisztis és inkább a hatékony, problémamegoldó, analitikus szemlélet jellemző rá (magamat is ilyennek tartom), illetve a férfiak között is akad, aki minden apróságon felhúzza magát és mindenből nagy ügyet csinál és képtelenség elviselni, sőt néha már felpofozná az ember...


A férfiak (általában) valóban egyenesebbek is, míg a nők hajlamosabbak a kibeszélésre. A férfiaknál az összetartás is nagyobb. Nekem például szinte majdnem mindig férfi volt a legjobb barátom, mert a nőnemű barátaimban csalódnom kellett. Például többször előfordult, hogy megbeszéltünk valamit, aztán ők már nem akarták, én meg vártam rájuk, mint a hülye... Egy férfi felhív és közli, ha nem ér rá vagy egyszerűen megmondja, ha máshoz van kedve és kéri, hogy halasszuk el. De nekem valamiért olyan nőket, olyan barátnőket sikerült kifogni, akik még a telefont sem voltak képesek felemelni, vagy összevissza hazudoztak, nem voltak képesek a szemembe mondani, hogy meggondolták magukat. Pedig nem lett volna belőle semmi, így viszont nem csak, hogy felidegesítettek, de meg is lett róluk a véleményem és onnantól keresztet vethettünk a barátságunkra. Mondjuk én jelenetet nem rendeztem ilyenkor sem, mert a történtek után már nem láttam értelmét. És legtöbbször mindig ilyesmi történt. Valahogy soha nem lehetett rájuk számítani semmiben, pedig jól megvoltunk.

Hiába szidják a férfiakat, még egy olyan férfi is jobb barát általában, mint egy nő, aki tipikus csajozógép és csak szédíti a nőket, sosem hívja fel egyiket sem és még sorolhatnánk... Érdekes egyébként, de ezt már többször tapasztaltam. Sajnos elég nehéz olyan nőt találni, aki megbízható és normális, és jó barátságot lehet vele kialakítani. Mert az igaz, hogy a nők általában közvetlenebbek, de attól, hogy mindig váltunk egymással pár szór, ha találkozunk az még nem barátság, csak ismerősök vagyunk. Úgy nem nehéz meglenni egymással, hiszen nem találkozunk gyakran és nem jön elő az ember igazi énje sem, így kevesebb az esély az összekülönbözésekre is.

2014. márc. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
28%

Mert társadalmilag nehezebben tudnak érvényesülni sok helyen mint a férfiak, ezért kialakul náluk mindenféle taktikázás.


Kevesebb eséllyel indulnak a sikerek felé mint a férfiak, többet sértegetik őket, kevésbé ismerik el amiket elérnek, és ez feszültséggel, önértékelési zavarokkal jár.

2014. márc. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a taktikázás a személyiségtől függ, sok férfi is taktikázik. Pláne ha munkáról van szó.

Egyébként szerintem azok a nők, akik taktikáznak, hogy előbbre jussanak és karriert akarnak építeni, azok kitartóbbak és megfontoltabbak. Ők általában pont kevésbé hisztisek, az lehet, hogy az élet más területein is szeretnek határozottak lenni és irányítani, de ők ritkábban csinálják a fesztivált...

Ha meg valakit az zavar, hogy nőként nehezebb érvényesülnie, akkor pont nem a többi nőt fogja ezért leugatni, hanem inkább azt okolja, aki miatt éppen nem tudott érvényesülni.


De már látom, hogy ez megint olyan kérdés, ahová nem lehet jó választ írni, mert jelenleg szinte mindegyikünk keményen le van pontozva.

Nem is értem, mert én szerintem nem írtam sértő választ és azért lehet benne igazság, hiszen a tapasztalaton, megfigyelésen és a témáról olvasottakon alapul. Ráadásul kiemeltem, hogy mindkét nemnél vannak kivételek, tehát valószínű, hogy aki lepontozott az magára vette, vagy rá esetleg tényleg igaz is... Ráadásul én is nő vagyok, nőként írtam mindazt, amit. Na de mindegy. Amúgy is felvidított, hogy választ azt nem tudtak írni, csak pontozgattak... De még azt sem írták le, hogy miért nem értenek valamivel egyet, vagy nekik mi az elméletük. Így ennek tényleg sok értelme van...

2014. márc. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!