Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet, hogy valaki sose...

Hogy lehet, hogy valaki sose hallgat zenét, esetleg csak néha rádiót, de nem is tudja, éppen milyen előadót?

Figyelt kérdés
Tudom, ez nem olyan létfontosságú, de én egy napig se bírnám ki, hogy ne hallgassam meg az aktuális kedvenc előadóimtól az aktuális kedvenc számaimat annyiszor, hogy már kívülről tudjam a szövegét... minden hangulathoz vannak kedvenc zenéim, amiket hallgatok, hogy megnyugtassanak/felvidítsanak/satöbbi. De van, akinek minden szám egyre megy, nincsenek kedvenceik, csak hallgatják, ami épp megy, és ezt se teszik gyakran... Ez másnak is furcsa, vagy csak én vagyok ilyen zenefüggő? Ami viszont azért különös, mert 100-ból 99 tini mondja, hogy zene nélkül nem tud élni...

2014. márc. 31. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
kaja és víz nélkül nem lehet élni, zene nélkül meg lehet lenni
2014. márc. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen függő, ez a jó szó.
2014. márc. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kérdés az, hogy ki az a valaki?

Nyilván a korosztályodból sokan tesznek ugyanígy, de egy 70 éves embertől már nem várhatod el ugyanezt.

Vagy egy családfenntartó 40-es valakitől.

2014. márc. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet nem találtak még olyan zenét, amivel azonosulni tudnak, és nem is tudják hol keresgéljenek.
2014. márc. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
a zene szórakozás,ami manapság élvezhetelenül szar,a zene 15éve volt még valamelyest egészen igényes.
2014. márc. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
gondolom tini korosztályhoz tartozol :) annak idején én is állandóan zenét hallgattam... jelenleg is fontos része az életemnek, mert énekelek egy bandában, férjemmel koncertekre is eljárunk, ennek ellenére itthon nagyon ritkán kapcsolom be a rádiót vagy teszek be CD-t... eljön azaz idő az ember életében, mikor egy "nehéz" nap után már csak csend-re vágyunk :)
2014. márc. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5

Egyetértek, én is a régebbi zenéért rajongok, de azért lehet még találni gyöngyszemeket. A régi zenék még ma is megállják a helyüket, csak nem divat azokat hallgatni...

2014. márc. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Zenével ma már inkább csak nosztalgiázni szoktam. Minden dal egy hangulathoz, helyszínhez, időszakhoz, helyzethez kapcsolódik.

Ebből fakadóan az új dalok nekem semmit sem mondanak, mert nem kötődik hozzájuk semmi, és nagyon kevés olyan van, ami elsőre megtetszik.

2014. márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel zenész vagyok, nekem zenét hallgatni is egyfajta napi edzés. A saját ízlésvilágom gyakorlása rengeteg ember segítségével. Tele meglepetésszerű örömmel.
2014. márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lehagytam, 15 éves vagyok, és főként az én korosztályomra célzok. :) Persze, hogy egy idősebb embertől nem annyira várható el az állandó zenehallgatás, de még köztük is a legtöbbnek van legalább kedvenc műfaj/előadója (nyilván más, mint egy mai fiatalnak). Egyébként én is elég sok stílust szeretek, de azért meg tudom mondani, hogy melyik szám tetszik jobban, mit hallgatok legszívesebben stb., és van, aki nem... pedig úgy veszem észre, hogy tinikorban, ugye, mindenki próbálja megtalálni és kifejezni magát, erre pedig egy elég kézenfekvő dolog a zene. Ráadásul szerintem mindenki szet valamit hallgatni... vagy tévedek? :)
2014. márc. 31. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!