Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény lelkületű ember...

Keresztény lelkületű ember /szokott/ hallgat/ni/ metal, esetleg "sátánista" /Venom, Sodom, . / tartalmú zenét? Vagy a lelkivilágát nem akarja felzaklatni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 06:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Szoktam kemény zenét hallgatni, de ami Sátánt imád, mindig romlik a szememben. Bár attól függ, hogy mi a történet és hogy lett megfogalmazva és miért...
2013. júl. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Végülis "Sátánt"imádni lehetelen,mert mi az?,másrészt sok jó rockzenekarnak/Black Sabbath,Ozzy.../az ilyen felvett stílusok csak eladásnövelő projektek,csak a közönségnek szólnak,emellett sok zenekartag igencsak képzett zenész konzival a háta mögött...pl. Children of Bodom,...iszonyat képzett zenészek,feketére festett körmökkel,festett szemmel,széttetkózva,de a zene...kicsit erős,de borzasztó kreatív...
2013. júl. 3. 11:46
 3/18 anonim ***** válasza:
21%
Jó a hallásom, nem kell hangos csörömpölős zenét hallgatnom. De megtérés előtt sem hallgattam ezt a stílust, a tiszta hangokat szeretem.
2013. júl. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

Szia!

Van egy keresztény oldal, ami foglalkozik a rockzenével: gyilkoszenek.com.

2013. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Attól, hogy valami fekete, kemény, hideg, sötét, nyers még nem lesz rögtön gonosz és elítélendő. A világ sem egy szenvedés mentes hely, a zene egyik lényege pedig az érzelmek kifejezése. Persze lehet bárgyún vigyorogni, hogy minden rózsaszín, a többiek meg beteg, démoni sátáni emberek, akik a pokolba fognak kerülni. Egy némelyik magát kereszténynek valló ember sokkal sötétebb és bűnösebb tudd lenni, még egy valóban bűnös embernél is.

Nem kell velük foglalkozni. Ha Istennek nem tetszik a fájdalom, akkor szüntesse meg.

Bár az is igaz, hogy jobb nem magunkba fordulni, hanem megpróbálni szeretetben élni. De olyan emberek mellett nem lehet, akikből a lenéz, gyűlölet, undor stb.. árad.


Egyébként egy régi kedvencem ez a zene:

Ez egyáltalán nem tűnik kereszténynek, de attól még jó:

http://www.youtube.com/watch?v=4AHR-IWg5wE

2013. júl. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Most komolyan van, aki elhiszi, hogy a rockzene (nem a sátánimádó féle) ellenkezik a hittel, vallással? Én pl. azon nőttem fel, engem megnyugtat, nem felzaklat.
2013. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Sőt,nincs is jó keresztény rock,csak a nagyok árnyékában való oldalági lavírozás,bugyuta szentfazék ,ájtatoskodó szövegekkel...Hallottam párat,szó szerint gyatra,falusi cirkusz minőségben,de a hívőknek ez egy falat "Jézus testéből". Vicc...
2013. júl. 4. 07:01
 8/18 anonim ***** válasza:
Nagyon egyetértek a 6-os hozzászólással. Annyit hozzátennék még, hogy kész vicc, hogy az emberek azt képzelik ami jó azt Isten teremtette ami meg sötét, hideg, vagy rémisztő az mind a sátán műve. Tehát szerintük mikor Isten megteremtette a világot ezek mind hiányoztak volna? Ennyire félresikerült világot lett volna csak képes teremteni Isten? Kétlem. És még valami, aki az alapján ítél meg egy embert hogy milyen zenét hallgat, vagy hogy öltözik, az igencsak sekélyes gondolkodású és szinte semmit sem értett meg a vallása tanításaiból, csak bizonyos kiragadott részletek szerint éli az életét és nem pedig hívőként.
2013. júl. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A Sodomnak egy száma nincs, ami sátánkodós lenne, talán az Outbreak of Evil, meg pár demós, de az kb. annyira komoly, mint a Venom, vagy a Nunslaughter...
2013. júl. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szia T.4-es!A véleményem a "gyilkoszenek.com"-ról: Szánalmasnak és nevestségesnek tartom az oldal jellegét. Pofátlan úgy beállítani ezeket a zenészeket,mint bamba eltévelyedett"bárányokat"akik az Isteni mérték hiánya miatt lám, hogy végezték. Ha ezek a zenészek megtévedtek és rosszak,akkor a megtévedt és rossz emberek ilyen precíz felsorolásából picit hiányolom a pedofil papokat,vallási vezetőket,"tanítókat. Biztos róluk is van lista. Hol vannak? Az a baj,hogy bármelyik keresztény zenekar a lába nyomába sincs a felsoroltak bármelyikének,hiszen ők is ezeken nőttek föl,esetleg tanulták,játszották a dalaikat. Egy Jimmy Hendrixnél,Bon Scottnál nem az számít,mennyit ivott,vagy kábítózott,azaz rongálta a testét,hanem micsoda kreatív,korszakos gitáros,akit zeneiskolákban tanítanak,és Scott is milyen remek énekes. Amúgy az életvitelükkel csak maguknak ártottak,míg a pedofil papok az egész világnak,miközben egy ostoba,megbocsátó rendszer védelme alatt álnak és maximum elbocsájtják őket. Ezek a NAGY zenészek az életükkel fizettek akaratgyengeségükért,de a pedofil papok egész életükben Veszélyesek a társadalomra,gyermekeinkre. Egyként már a megfogalmazás is fals! A zene nem gyilkos,csak vannak gyenge akaratú emberek,akik zenészek voltak,a legnagyobbak. Más legnagyobbak pedig élnek. Mégegyszer,ez az oldal SZÀNALMAS!!! :-(
2013. júl. 4. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!