Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen tudományos módszerekkel...

Milyen tudományos módszerekkel dolgozik a pszichológia?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek!!! Legalább 3-at írjatok!

2014. ápr. 7. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
20%

A pszichológia bölcsészeti tudomány. Tehát 1x1=2 válaszokra ne számíts.


A pszichiátria orvosi terület, ott több a konkrétum, de arról is még elég keveset tudunk.

2014. ápr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1x1=1 Óh, de hülye voltam :)
2014. ápr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

:) hát igen..nem erre számitottam :)

de azért köszönöm :)

2014. ápr. 7. 21:02
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Jó, akkor a pszichológia annyira tudományos, mint a bölcsészet. Nem egy egzakt tudomány. Én matematikával foglalkozom, tehát erről túl sok jót nem fogok írni.


Ha a gyakorlatira dolgokra vagy kíváncsi, az sem egyértelmű, a híres Rochard teszt is arról nevezetes, hogy vélemények kereszttüzében áll, és többet árul el a kiértékelőről, mint a páciensről. Ezzel egyet is értek.

2014. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Empirikusan, analitikusan, logikusan, filozófikusan többek között. Az empirizmus kell, hogy a saját élményeihez tudja kapcsolni az orvos a páciens érzéseit, elősegíti a megértést. A analitikus megfigyelés kapcsolódik az empirizmushoz, hogy kizárják a szubjektivitást. Logika szükséges, mert egy alapra kell építeni fokról-fokra a diagnózist. A filozófia pedig az egész konzekvens megértéséhez kell.
2014. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!