Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mindig azok az emberek...

Miért mindig azok az emberek beszélnek legtöbbet az önfelfogadásról, önmagunk szépségéről fontosságáról, akiknél első ránézésre szembetűnik, hogy kisebbségi komplexusuk van?

Figyelt kérdés

A való életben is tapasztaltam, hogy mindig azok az emberek ragaszkodnak az olyanokhoz, mint agykontroll, vonzás hatalma meg miegymás, akik sikertelenek, nincs normális munkájuk, elégedetlenek az életükkel (csak még maguknak sem ismerik be).

Vagy példa facebook megosztásokra.

Egy nagyon kövér (és nem szép) ismerős lány folyton olyan dolgokat oszt meg, hogy gyönyörű vagy, szeresd magad olyannak, amilyen vagy, nem kell foglalkozni mások véleményével, meg hogy ő mindenkivel milyen jó, de mindig hátbatámadják, és ezen felül kell emelkedni. Holott egyértelmű, hogy súlyos önbizalomhiánya van, nem tartja magát szépnek, érdekli, hogy mások mit gondolnak róla, éhezik a dicsérő szavakra. Tehát teljesen az ellentéte.

vagy egy magát keménynek, "harcosnak" gondoló ember, aki örökké gyúr, olyan dolgokat mind, hogy a keménység a lényeg, nem szabad megijedni semmitől, de közben szintén önbizalomhiányos, egyértelműen rejtett problémái vannak.

Ez annyira érdekes. Ezek az emberek saját magukat győzködik, de miért nyilvánosan? Miért érzik jobban magukat attól, hogy magukat is átverik, de lájkok gyűjtésével igyekeznek megbizonyosodni arról, hogy jól teszik, ha átverik magukat. Nem lenne egyszerűbb (pontosabban ésszerűbb) változtatni?



2014. febr. 27. 19:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Persze mindenkinek vannak problémái, nekem is, bizonyos téren kisebbségi komplexusom is, de nem akarom sem magamat, sem másokat arról győzködni, hogy nincs bajom. Inkább igyekszem megoldani a problémákat.
2014. febr. 27. 19:32
 2/11 A kérdező kommentje:
bocs a hibákért, gyorsan írtam.
2014. febr. 27. 19:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez megint egy felkapott dolog lett, szóval kezdik átvenni a pozitív gondolkodást, közben nem is értve annak a lényegét. Azt hiszik, hogy attól mert pozitívan gondolkodik, majd minden az ölébe csöppen, meg mindenki imádni fogja, anélkül, hogy megdolgozna azokért.
2014. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, de az a vicc (és a kérdésem lényege), hogy valójában nem gondolkozik pozitívan. Ha tényleg pozitívan gondolkozna például a kövér lány, akkor nem ilyen görcsös hülyeségeket írna ki facebookra, hanem összeszedné magát, lefogyna 120 kilóról (mert hiába gondolja, hogy ő így szép és jó, valójában ő is tudja, hogy veszélyesen el van hízva, és nem érzi jól magát a bőrében) és változtatna. Csak sok ember valamiért nem mer szembenézni a valósággal, hanem valamilyen módon eltorzítja inkább.
2014. febr. 28. 01:43
 5/11 anonim ***** válasza:
ez sajnos kétélű dolog... A pozitív gondolkodás, és az, hogy elfogadd önmagad, nagyon fontos. DE az, hogy elfogadod és szereted önmagad, nem azt kéne hogy jelentse, hogy innentől fogva nem is próbálsz folyamatosan fejlődni meg javítani magadon.. Gondolom te is tudod, hogy leginkább mindig más emberek tudnak minket megerősíteni önmagunkban. Szerintem pl ez a kövér lány is ezt várja, illetve azért is hirdeti ezt részben, mert ebből próbál erőt gyűjteni ( kb ez a klasszikus "Mondogasd sokat a tükörbe, hogy gyönyörű vagy, és előbb-utóbb elhiszed" dolog). Ezzel az a baj, hogy sokan csak kifogásként használják ezt a fogadd el magad szöveget, és így saját maguktól is elveszik a kedvet a változtatásra. Pl. ez a lány várja a megerősítést, elfogadást mindenkitől, ahelyett, hogy igenis lépne az ügy érdekében és sportolna meg egészségesebben étkezne.
2014. febr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Angelik@ ***** válasza:

Máshogy látom a dolgokat mint az eddigi hozzászólók. Ez csak az én véleményem, nem szeretnék senkit meggyőzni.

Én azt gondolom hogy aki hasonló helyzetben van mint én és elvan keseredve, azt bíztatnom kell. Arról nem is beszélve hogy a mai világban minden a külsőségekről szól és ez megviseli az embereket, jobban inkább a nőket. Addig amíg nem tudjuk magunkat elfogadni úgy ahogy isten teremtett, mindig harcban állunk majd magunkkal szemben. Ha én elfogadom magam és ez látszik rajtam, az másoknak is segíthet. Baromi sokat segíthet...

2014. febr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy sok beszédnek sok az alja. Régebben én is sokszor próbáltam segíteni rábeszéléssel, de nem ment. A változáshoz a tetteken keresztül visz az út. Például:

90 kg-os lány vagyok, posztolom, hogy nem érdekel mások véleménye, én így vagyok szép, ahogy vagyok. Mire utal ez? Hogy valójában igenis érdekel, nem vagyok magammal elégedett. Miből jön a következtetés? Abból, hogy ha valóban jól érezném magam, és nem érdekelne, hogy mások mit mondanak rólam, akkor nem is olvasnék ilyeneket, nem is törődnék ilyenekkel, inkább élném az életem, csinálnám a dolgom.


Egyébként szerintem ebben a helyzetben azzal pont nem lehet segíteni, ha csak beszélek az illetővel.

Ha nem találja magát szépnek, elráncigálom magammal vásárolni, fodrászhoz, kisminkelem, majd szembeállítom egy tükörrel, és sokkal többet értem el, mintha csak mondogattam volna neki, hogy igenis szép vagy. ha nem elég magabiztos, fogom és elviszem magammal bulizni, táncolni, emberek közé. Ha elégedetlen az alakjával, de lusta mozogni és össze-vissza eszik, akkor elráncigálom magammal futni, mutatok neki néhány receptet egészséges alapanyagokból. Ez az én hozzáállásom legalábbis...

2014. febr. 28. 18:57
 8/11 Angelik@ ***** válasza:
100%

Egy önző ember éli úgy az életét, hogy nem törődik mással magán kívül. Egy 90 kg-os lány is élhet boldogan, nem feltétlenül kell vészkiáltásnak venni ha ezt kihangsúlyozza. Látom a lényeget nem érted, vagy nem úgy ahogyan én.

Én transzszexuális vagyok és számtalan videót nézek olyan emberekről, akik ugyanezen mentek keresztül mint én. Azon kevés emberek akik vállalni merik az arcukat és beavatnak az életükbe, kimerik jelenteni hogy már vége a szenvedésüknek és boldogok mert végre eltudták magukat fogadni, az igenis erőt ad sok embernek. Köztük nekem is és nem hiszem hogy ezzel bizonyítani akarnak maguknak vagy másnak. Egy-két bíztató szó átsegít a nehéz napokon és nem kerül semmibe!

Gondolom neked erre nincs szükséged, mert az önbizalmad kellőképp megvan,de ne ítéld el azokat akiknek számít.

2014. febr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem, nincs sok önbizalmam. Tisztában vagyok azzal, hogy van erős és gyenge oldalam. Ettől függetlenül mindig próbálok magabiztosságot sugározni, még ha olykor nehezemre is esik. Nekem is volt egy olyan rövidebb időszakom tini koromban, amikor hasonló dolgokkal igyekeztem palástolni a hibáimat és a rossz dolgokat az életemben, mint a példának felhozott lány. De én ezt teljesen kinőttem huszonéves koromra. vannak olyan dolgok, amiket egyáltalán nem tudok elfogadni, de nem próbálom azzal áltatni magamat, hogy ezek a dolgok nem léteznek/úgy jó minden, ahogy van. Amin tudok, azon igyekszem változtatni, amin nem tudok, azzal pedig megtanulok együtt élni és a jó dolgokra koncentrálni. De nem verem át magamat. ha nem érzem jól magam a bőrömben, akkor nem áltatom magam azzal, hogy hogy ez így tökéletes.

Amúgy nem az elfogadással van a probléma, félreértettél. Pont erről beszélek. Ezek az emberek csak hirdetik, hogy elégedettek magukkal, de valójában nem azok. Azok az emberek, akik jól érzik magukat, elégedettek, nemigen szokták ezt direkt hangoztatni. Egyszerűen élik az életüket, az elégedettség pedig látszik rajtuk. Ellenben az elégedetlen emberek gyakran hangoztatják, hogy ők tökéletesen jól érzik magukat, ugyanakkor ez mégsem látszik rajtuk. Ez pedig önámítás.

Amiről te beszélsz, az megint egy más kategória: a transzszexualitás egy extrémebb dolog, mint az elhízás, jóval nehezebb egy transzszexuális embernek felvállalnia magát, mint egy kövérnek, hiszen társadalmilag kevésbé elfogadott. De én nem is ezekről az emberekről beszélnek, akik a tapasztalataikról beszélve segíteni akarnak másokon. Ezeken az embereken látszik, hogy tényleg jól érzik magukat, és valóban az övékhez hasonló állapotú embereknek próbálnak segíteni, szóval ez más...


Amúgy egy 90 kg-os lány lehet boldog, de akkor is egészségtelen. Fiatalabb korban még tűri a szervezet, de ahogy öregszünk, úgy egyre nagyobb terhet jelent, és egyre több rizikófaktort vonz magától. Persze ez genetika kérdése is... Én is voltam kövér, és nem éreztem jól magam a bőrömben.

2014. febr. 28. 22:00
 10/11 Angelik@ ***** válasza:
Végül sikerült megértenem és jól látod, igazat kell hogy adjak. Valakinek szüksége van a visszaigazolásra, ami valóban nem az elégedettségre utal. Máshogy értelmeztem a kérdést és valamiért rosszindulatot éreztem az általad leírtak alapján. Én kérek elnézést. :-D
2014. febr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!