Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egyesek...

Miért van az, hogy egyesek CSAK a külső alapján ítélnek? Akik ilyenek, azoktól kérdezném: miért teszitek ezt? Nem gondoljátok, hogy ez a másiknak rosszul esik, és hogy a külső semmit se árul el az igazi értékeiről?

Figyelt kérdés

Pl. ott vannak a cigányok. Van aki csúfolja őket, van aki nem is veszi emberszámba őket.. Most őszintén: tehetnek arról, hogy így születtek? Tehetnek? Hát nem. Sok bűncselekményt elkövettek? Igen, viszont a fehér ember is ugyanolyan. A fehér ember is öl, lop, hazudik, mégis egyesek csak a cigányokat okolják. Mindenért.

És most lehet ordítozni velem, nyugodtan.. De kérlek titeket, hogy ne engem okoljatok amiatt, mert nekem ilyen a felfogásom. Egyszerűen a véleményetekre, és egyesek indokára vagyok kíváncsi.



2014. ápr. 8. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Mi másról ítéljenek az emberek elsőre? Én azt szoktam mondani, hogy az előítéletek nem véletlenül alakultak ki és nehogy már az szégyellje magát, akinek vannak előítéletei, hanem annak kellene, aki miatt kialakultak.

Egyébként nem vagyok egy ítélkező típus, viszont fenntartom a jogot arra, hogy előítéletes legyek bárkivel szemben, viszont ezt nem kötöm az illető orrára, annyi jólneveltség azért van bennem.

Szóval különbséget kellene már végre tenni az előítélet és az ítélkezés között, mert nem ugyan az a kettő.

2014. ápr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha már a példátnál maradjak, én ugyanúgy utálom azt a fehér embert, aki lop meg ilyenek. DE tényleg nem véletlen az utálat. Pl. volt olyan, hogy cigányok leültek mellém a villamoson, felajánlottak, hogy kinyalnak, amikor meg mondtam, hogy nyugodtan befoghatják, elnémultak. A szájok nagy, de fehér ember ilyet sose mondott nekem a villamosan.
2014. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Azok szoktak elítélni bizonyos embereket, akik sznobok és azt az elvet követik amit a szüleik neveltek beléjük.

Engem is kinéznek mert van a nyakamban egy vastag ezüst vagy aranylánc, szeretem a divatot, mégis cigánynak meg feltűnősködő majomnak gondolnak, hol ott ha megteheti valaki, miért ne éljen vele.


A kommunizmus még mindig jelen van egyesek felfogásában, miszerint hurcoljuk meg, vessük ki magunk közül aki nem olyan mint Mi


Azért nem foglalkozom ilyen idiótákkal, mert úgysem néznek magukba, hisz annyira elvakultak már

21F

2014. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Azért mert kényelmes. Vannak jól betanult sémák, aztán azon sémák jeleit keresik a másikon, és kész is az ítélet. Ez egyszerű, kényelmes, nem igényel sok észt. Ennyi. Minden gond forrása az, hogy túl kényelmes az ember, megtenni amit szíves szerint megtenne.
2014. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amit írsz az nem a külső jegyekről szól. Az ember a tapasztalatai alapján alkot véleményt nem a külső jegyek alapján.
2014. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Nyilván amelyik lepontozott annak fáj az őszinteségem, remélem a való életben egyszer valaki jól arcon vágja azért mert ítélkezik

21F

2014. ápr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Ezt én sem értem teljesen, de hát részben sajnos azt kell mondjam igazad van, mert az emberben benne van az, hogy valaki így, meg úgy néz ki, baljóslatúan, vagy csak szimplán másképp, akkor őt bántani kell. De mondok én egy példát, megtörtént eset: például van egy ikerpár. Az egyikük nem igazán volt kedves velem és egy barátnőmmel, így a külsejük alapján azt hittem, a másikuk sem túl kedves. Ez a másikuk viszont nagyon rendes volt a többiekkel, amikor találkoztunk rendesen odaköszönt nekünk is. Ez most eléggé csonkított példa, de a lényege ugyanaz, mintha a legapróbb részletet is leírtam volna, nem? Na szóval ebből is látszik, hogy külső alapján nem ítélkezzünk. Ha pedig maradunk a te példádnál ismerek nagyon kedves cigányokat is, de láttam már másmilyent.
2014. ápr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az általad leírt példa alapvetően rossz.

Nagyon sok emberrel találkozom nap mint nap, különböző társadalmi rétegekből, különböző életkorral. Közülük egy embertől sem (!) hallottam azt, hogy a külsejük alapján ítélik el a cigányokat (pedig az utóbbi hónapokban direkt szándékosan rákérdeztem ezekre), hanem a tapasztalatok alapján.

Az idősek azért, mert kis nyikhaj gyerkőcök beszólogatnak nekik, ellopják a megtermelt zöldségüket, gyümölcsüket. A szülők azért, mert ütik, verik, kirabolják a gyerekeiket. A tanárok azért, mert nem tudnak órát tartani tőlük. A gyerekek szintén azért, mert megverik őket, a sofőrök azért, mert a kisgyerekek azzal szórakoznak, hogy dobálják az autóikat, vagy úgy csinálnak, mintha ki akarnának ugrani eléjük. És így tovább. Az itt felsoroltak mind a saját fülemmel hallott tapasztalatok.

És egyikük sem mondta azt, hogy mert nem fürdenek, mert barna a bőrük, mert szegények...


A külső alapján való ítélkezés ennek ellenére létezik sajnos. Jómagam is beleestem ebbe a hibába és engem is ítéltek el már a külsőm miatt. Ez sajnos egy valós probléma, nem kéne így lennie. MINDENKI így ítél, akár bevallja, akár nem!

Te is kedves Kérdező! Biztos merült már fel benned is ítélet az emberekkel kapcsolatban, csak nem figyeltél oda rá. Bárkivel beszélsz, bárkit végigmérsz, kialakul egy kép róla a fejedben.

2014. ápr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]

Nézelődjetek itt egy kicsit és majd utána védjétek a szegény, ártatlan cigányokat... nem tehetnek róla, hogy tudatlan, mocskosszájú tolvajok? Tényleg nem?

2014. ápr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
FEHÉR EMBEREK TÖBBSÉGE LEGALÁBB RENDSZERESEN TISZTÁLKODIK ÉS A TÖBBSÉGÜK NEM BÜDÖS MÍG AZOK A SEZGÉNY SZERENCSÉTLEN ÁRTATLAN JÓFEJ ROMÁK BÜDÖSEK MERT OSEM FÜRDENEK!
2014. ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!