Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Készült Attiláról olyan kép,...

Készült Attiláról olyan kép, ami őt ábrázolja, nem azt, amilyennek elképzelik?

Figyelt kérdés
Mert találtam róla mongolnak, európainak, és még arabnak tűnő képeket is.

2013. szept. 10. 05:56
1 2
 1/13 BringaManó ***** válasza:

Az teljesen reális, nagyon sok Attila van, akár még ilyenek is lehetnek közöttük.


[link]



(;-)

2013. szept. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Nincsen róla korabeli kép. A külsejéről annyit tudunk amit a követségben járt Priszkosz rétor megírt róla:

„Külsejében igazi hun, alacsony termetével, széles mellével, nagy fejével, apró szemével, ritka szakállával, lapos orrával és sötét testszínével egyesítvén magában nemzetének sajátosságait…”

2013. szept. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Olyasmit olvastam róla, hogy születését tekintve török volt, (mert akkor már a hunok-magyarok ott éltek) de még erősen magán hordozta a mongol-tatár eredet jellemzőit, ahogy az előttem szóló is írta. És hogy inkább a mongol-tatár ötözéket használta, mint a törökök turbános, stb. stb. ötözetét.
2013. szept. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Én egy érmet láttam az ő ábrázolásával szerintem az közelíti meg leginkább Priszkosz rétor leírását ami ami a fizimiskáját illeti. Az biztos,hogy nem lehetett egy model de az is biztos,hogy ettől függetlenűl imádta a nép. És szerintem ő is a népét.
2013. szept. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]


Talán ezek között is van olyan kép, amihez esetleg hasonlított.

2013. szept. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

#2 Eleve aki a törököknek turbánt feltételez a 400-as években, az történelemből nagyon el van tévedve és nem érdemes hallgatni rá.


A turbán Mohamed halála (632) után alakult ki, a hagyomány szerint a tanítványai a haláli leplét kötötték magukra gyászukban. Ennek a jelképe a turbán.

2013. szept. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek #2 és a #6 válaszokkal. Abban a korban és ott még a rajzos portréábrázolás nem volt szokás, egy neves személyiség külsejét utazók leírásából ismerjük. Ezt összevetjük a régészeti leletekkel, illetve a mai kor azon tudásával, amely koponyafelépítés alapján képes emberi arcokat meglehetős pontossággal visszakövetkeztetni. Attila feltételezett arcvonásait is a leírások alapján e módszerrel elég jó pontossággal megmondhatjuk.
2013. szept. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Nincs egy jó kép Attiláról? Hun van má'? xD
2013. szept. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Akárhogy is töröm a fejem, nem ugrik be, hogy bármikor is történelem-órán arról tanultunk volna, hogy a törökök (vagy az iszlám vallásúak) mióta viselnek turbánt.


Ezer szerint ez inkább vallás-történeti, mint történelmi ismeret-órán lehetett téma. Egyébként utána néztem: a turbánt már az ókorban a perzsák is viselték, nem kifejezetten az iszlám valláshoz kapcsolódó viselet.

2013. szept. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az öltözék is érdekes, de főleg az érdekel, hogy végül is milyenek voltak a Hunok. Gondolom, akkor még nem voltak ennyire változatosak, és ha róla lett volna eredeti festmény vagy rajz, akkor hasonlóaknak képzeltem volna a többieket is. Antropológiailag milyenek voltak? Ha találtak csontokat. Bár gondolom, egy csontból csak sejthetik, hogy Hunok voltak-e. De az érme alapján inkább arabnak tűnik, mint európainak, vagy ázsiainak. (ez egy laikus megjegyzés)
2013. szept. 10. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!