Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen illúziórombolóak...

Miért ilyen illúziórombolóak a mai férfiak? Hol van a talpraesett réteg?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, de most már nem csak mondogatom és panaszkodom, hanem tényleg elhatároztam, hogy kimegyek Ausztriába dolgozni, mert itt ahol én lakok semmi nincsen, és nem is lesz. Csak pillanatnyilag még tanulom a nyelvet, mert az még rám fér. Jó,nekem is van sok-sok hibám, nem voltam túl leleményes és talpraesett nagyon sokszor, bár már valamicskét javult a helyzet, de komolyan mondom a mai férfiak többségénél még így is reálisabban gondolkodom.

A legtöbb csak tököl meg nyavalyog, meg panaszkodik meg vegetál. Az ország trágyadombhelyzetben van tudom én is, de aki akar valamit az tesz is érte, ha más nem kimegy valamerre, hogy jó pénzt keressen. A hatalmas probléma az, hogy férfiak nagy része megelégszik azzal a semmi pénzzel amit itthon keres. Azt hiszik majd 80000-90000Ft-ból családot tudnak nevelni. És mikor kérdezi az ember, hogy akkor miért nem mégy ki külföldre dolgozni, vagy csinál akkor valamit, akkor meg csak a kitérő kifogásokkal jönnek, hogy nem tudom a nyelvet, nincsen pénzem stb... Nyelvet lehet tanulni munka mellett is önszorgalomból, pénzt meg csak annyit kell összeszedni amíg az első fizetését meg nem kapja. ezek csak kifogások! A barátom is ilyen volt, nem is akart ő előbbre lépni, csak azt észt tudta osztani, hogy a szerelem az a szegénységet is kibírja! Ja persze! K@vára boldognak lehet lenni, mikor enni nincs mit egyébként! De nem csak ő, sok ilyenről hallottam, egyszerűen nem lehet velük mit kezdeni, nem lehet őket sehová sem mozdítani! tutyimutyi totyorgó papucsok! Akkora utálat van bennem és méreg feléjük, és magamra is haragszom, hogy nem vagyok olyan szerencsés hogy találjak egy olyat, aki határozott és vannak tervei, és nem fél belemenni az ismeretlenbe! Olyan irigy vagyok néhány ismerősömre, akik a párjukkal tudtak kimenni közösen. Én meg mehetek egyedül mert a világ tele van gyáva barmokkal! Főleg az én korosztályom! Hol vannak a bátor, ügyes emberek? A mesekönyvekben?


2014. ápr. 9. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg te sem keresel többet, ha olyan körökben mozogsz, ahol a férfiak 80-90 ezer forintot keresnek. Szóval először magadat kellene felküzdeni egy jól fizető munkakörbe, és mindjárt talpraesett kollégák vennének körül. :)
2014. ápr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, tényleg nem :) Kezdjük ott a dolgokat, hogy jövedelmem sincs :) Ami volt is, nagyon kevés volt, éhen halni sem elég! Itt vidéken meg meg van halva minden.

De egyébként az orvosokon, ügyészeken, ügyvédeken, gyárigazgatókon, professzorokon, mérnökökön kívül itt nem is keres többet senki ebben az országban. Én meg sajnos még az ország egyik leggázabb régiójában is vagyok, nem Budapesten a Rózsadombon, hogy elvetessem magam egy menő értelmiséggel vagy valakivel aki betegre keresi magát :)

2014. ápr. 9. 17:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem,ha menni akarsz,akkor vágj bele,ha elég erős vagy hozzá.

Ne a férfiakat vádold gyávasággal, ha egyedül nem indulsz neki a világnak.

Szerintem ez egy életet meghatározó sors fordító döntés egy ember életében mikor elhagy egy országot.

Egyébként külföldön is lehet ismerkedni olyannal,aki már ott van és megtette az első lépést.

Külföldön dolgozom elég régóta.Nem a pálya széléről mondom.

Sok nő barátnővel van az idegenben.

Ma nem divat a lovagiasság és társai.

Mi nők nem várjuk el a férfiaktól.

Sajnos ezt elrontottuk.

Nem így kellene viselkedni,ahogy sok nő teszi.

Ha volna értéke a mai férfiak szemeben a nőknek,akkor nagyon más világunk lenne.

Persze nagy tisztelet a kivételnek.

2014. ápr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez igaz!
2014. ápr. 9. 17:39
 5/8 LeftBehind ***** válasza:
Én voltam már kint Angliában. Hülyére dolgoztam magam, nem volt se időm se pénzem egyáltalán kimozdulni valamerre ráadásul az angolok az idegeimre mentek. Azt meg már hozzá se számítom, hogy odakint csak egy utolsó kutya voltam akit bármikor tudnak helyettesíteni másik százzal. Osztrákba is ment ki nem egy ismerősöm és rengetegtől hallottam hogy átverték őket. Igen, gyávaságban nincs hiány csak ezt nem azzal kéne pótolni hogy mindenki menekül külföldre. Inkább a saját országunkat kéne rendre pofozni és nem mások országok talpnyalójának szegődni.
2014. ápr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van aki boldogul és nem talp nyaló.

Ha nem tudom otthon a számlát kifizetni,akkor valamit tenni kell .Vagy tévedek?

Sajnos otthon nem gondolom,hogy jobb lesz. Ha magunkba nézünk,akkor észre vehető,hogy 2 magyar 8 felé húz.Ezzel a mentalitással nem lehet mit kezdeni.

A tapasztalatom az,hogy akkor örül az egyik magyar,ha a másiknak rossz.

Nem így van?

2014. ápr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 LeftBehind ***** válasza:
Épp azt magyarázom, hogy ezen kéne változtatni. A sok hülyének egy nemzetként kéne egymás mellett állnia ahelyett hogy folyton ölik egymást a bulvár és a politika miatt.
2014. ápr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez közélet független.Ez a zsigerekben van.

Külföldön élek normális körülmények közt,de a magyarok itt is ugyanilyenek.Semmi különbség.

2014. ápr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!