Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki 8 számjegyú pénzösszeget...

Aki 8 számjegyú pénzösszeget talál séta/kirándulás közben, az mit csináljon vele?

Figyelt kérdés

Kérdésem ugye feltételes módban értendő, mert kijelentő módban-vagyis ha elismerné valaki ezt ami a kérdésben van- ha valaki ilyen összeget talál, ha jól tudom a rendőrségre kell bevinni, ahol jegyzőkönyvezik, és ha egy évig nem jelentkezik érte senki, akkor az övé.Bár azt nem tudom elképzelni hogy valaki bevisz ennyi pénzt a rendőrségre, és ne jelentkezne érte a tulaja, vagy esetleg a yardon híre menne ennek, és egyből lenne 10 önkéntes gazdája a pénznek.

Szóval akkor a becsületes megtaláló bukta is a dolgot.

De ti, mit csinálnátok, ha nem a rendőrségre vinnétek?



#pénztalálás
2014. ápr. 14. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
én is szeretnék ilyen helyen kirándulni!
2014. ápr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a rendőrségre vinném, mivel ennyi pénzt nem elhagyni szoktak, hanem például bűncselekmény után elrejteni.
2014. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Szépen megtartanám franc vinné a yardra ;)
2014. ápr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elvinném a rendőrségre, ki tudja miből származik a pénz.

Gondolnék arra, hogy egy kis részt megtartok belőle magamnak :) De ha lopták, pl. bankból, akkor gondolom meg vannak a sorszámok és vissza lehet keresni.

2014. ápr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Amilyen pénzügyi helyzetben vagyok szerintem simán megtartanám...
2014. ápr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Aki olyan becsületes, hogy egyből a rendőrségre vinné, az nem gondolt bele, hogy ha megvan a pénz származási helye, egyből őt veszik elő először, mint tanú és később még gyanúsított is lehet.

Amúgy senkinek nem adok semmit, fölöslegesen ír az , aki azt gondolja most van karácsony, és osztogatás van.

Ezért is írtam feltételes módban!

Hogy egy ilyen helyzetben, HA ELŐFORDULNA, mit csinálnál.

2014. ápr. 14. 14:10
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Én vagy elásnám nyugdíjas éveimre, vagy másik településen vennék belőle valamit és szépen elköltöznék feltűnés nélkül, mondván, áthelyeztek Bivalybasznádra egy új prtojekt elindításához. Esetleg szétdarabolnám, ha rajta kapnak, mégse az egészet kobozzák el tőlem. Rendőrségre nem vinném, sose látnád többet a pénzt, bezabálná a bizonyítékraktár. Arról azért nem ártana meggyőződni, hamis-e? A BP-I reptér pénzváltójában előszeretettel adtak ki a gyanútlan, tájékozatlan túristáknak hamis bankjegyeket. Ennyire kapzsiak egyesek és így rontják az ország imázsát.
2014. ápr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valamennyit kivennék belőle, aztán a többit otthagynám. Be nem vinném sehová, megtartani az összeset meg főleg nem. Inkább ne keveredjek bele semmibe, de azért a pénz az kell.
2014. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Én inkább nem találnék, hanem helyette nyernék a puttón ugyanannyit. Az üres pénztárcát meg elpostáznám a faingűeknek.
2014. ápr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!