Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Ne keresd a szerelmet, ne...

"Ne keresd a szerelmet, ne görcsölj semmin, éld az életed, majd rád talál. " Ez csak szerintem hülyeség?

Figyelt kérdés

Ha itt olvasom a kérdéseket, mindegyiknél előbb utóbb előjön ez a jó tanács.

Hát én így élek 20 éves korom óta. Soha nem görcsöltem semmin, éltem az életem. Nyáron voltam 35 és nem, nem talált rám a szerelem. Persze voltak hosszabb rövidebb kapcsolataim, de olyan, akivel le tudtam volna élni akár több évtizedet is, olyan egy sem.

Most akkor ez tényleg egy hülye tanács és hülyeség volt így élni, vagy én vagyok a kivétel, aki erősíti a szabályt? Most sem pánikoltam be, nem azért kérdezem, csak már kezdem kicsit unni, hogy legtöbbször még szólni sem tudok senkihez anyámon kívül.

Tapasztalatok?


2013. szept. 21. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kibírhatatlan személyiség vagy. Nem tudom, csak taperolok a sötétben.
2013. szept. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Végülis lehet, de akkor mit tudok vele kezdeni? Elvégre alapvető személyiségen nem nagyon tudok változtatni, előbb utóbb úgyis kijön.
2013. szept. 21. 15:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem bevált.
2013. szept. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, az a tapasztalatom, ha nagyon rágörcsölök akkor felém sem néznek.

De ha már belenyugodtam hogy majd jön akinek jönnie kell, akkor hirtelen felbukkan valaki.

Sajnos hallottam már annyi szépet pasiktól, de mindegyik lelépett idáig, amikor komolyabbra fordult a dolog.

Tehát én várok, türelmesen.

2013. szept. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is hatalmas hülyeség. A mai világban, ha valaki megfogadja ezt a tanácsot, akkor könnyen lehet, hogy egyedül fog meghalni.

Miért?

Mert lazán le lehet élni egy életet úgy, hogy reggel kelés->munka->otthon->lefekvés majd másnap ismétlés. Lehet színesíteni a képet, hogy az ember találkozik barátokkal vagy eljár hetente 2x valahová (pl. hobbi vagy edzőterem), de ha ezeken a helyeken nem talál senkit, akkor vége, mert ugyanazok az emberek maradnak. Esetleg 10 évente 1-2 személy lecserélődik valamelyik "körben", hű micsoda kilátások...


Szóval szerintem akárki akármit mond, igenis aktívan kell tenni a dologért: el kell menni olyankor és olyan helyekre is, amikor az ember inkább otthon döglene.


A címben levő idézet inkább középiskolásoknál/egyetemistáknál állja meg a helyét, mert ott tényleg elég csak bejárni az "alap dolgokra" mégis rengeteg új emberrel találkozik az ember. Ráadásul évente elég sok új ember kerül be, vagyis "állandó frissülés" is van.

A gondok ott kezdődnek, ha valaki ezek alatt nem találja meg az igazit, mert egyrészt ugyebár "fix" környezetbe kerül, másrészt pedig a 25 feletti korosztályban a normális lányok ~98%-a elkelt/foglalt, magyarul csak a "maradék" közül válogathat az ember fia (értsd: bűnronda vagy lelki defektes). Esetleg "szemét" lesz és olyannál is próbálkozik, aki foglalt.


Aztán pedig jönnek a válások és megcsalások, mert (a környezetem elnézve) a házasságkötések általában úgy történnek, hogy tök mindegy, ki az aktuális párkapcsolat az egyetem végén, azt veszik el/ahhoz mennek, mert mi van, ha később nem találnak senkit. De ez már másik téma...


25F

2013. szept. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az #5-ös vagyok.


Azt lehagytam, hogy a mondást szerintem inkább úgy kell értelmezni, hogy az ember ne akarjon nagyon felszedni valakit (ne nyomuljon), akármennyire is tetszik neki az illető, mert akkor csak egy kétségbeesett balféknek fog tűnni, aki senkinek sem kell.


Legalábbis a mai világban ez így működik:

Ha egy hapsi kedves -> töketlen papucs

bókol -> d*gni akar

tanult, átlagos vagy attól valamivel jobb munkával -> unalmas

bunkó és/vagy hetente más (tini)libát töm -> hűűűűűűű egy macsóman, akit nekem kell megszelídíteni, akaroooom!

2013. szept. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Általában ez olyanokra érvényes, akiknek soha nem jött össze semmi. Neked azért voltak kapcsolataid, az hogy most nincs, az már más okból adódhat, mint a mérhetetlen szorongás.
2013. szept. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Néha én is azt érzem, hogy akkor követtem el életem legnagyobb hibáját, hogy nem mentem egyetemre. (De hát anyám miatt nem nagyon tudtam volna menni, az okokat inkább hagyjuk, az egy nagyon hosszú történet lenne.) Nem a diploma miatt, hanem a lehetőségek miatt. Mert én is azt látom, hogy aki ott nem talált senkit vagy nem járt egyetemre, az nem is nagyon talál, pont a fix környezet miatt. Nekem ugyan ennyi idő alatt volt elég sok munkahelyem, de mivel olyan szakmát erőltettek rám, amivel jóformán csak nők között dolgozhatok, nem sok esélyem volt. Legfeljebb a kolléganők férjét tudtam volna elcsábítani, ahhoz meg nekem nincs gyomrom.
2013. szept. 22. 11:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 36 vagyok, de nem aggódom túl... Nem kötelező a társadalmi elvárásoknak megfelelni.
2013. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!