Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet-e boldog az, aki nagyon...

Lehet-e boldog az, aki nagyon okos?

Figyelt kérdés
A nagyon okos alatt pedig azt értem, hogy tényleg nagyon okos, nem pedig csak okosabb az átlagnál.

2014. ápr. 16. 18:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Mint az én példám is mutatja, nem. Boldogok a lelki szegények.
2014. ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Akkor lelki szegény vagyok, de boldog! Nem megéri?
2014. ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Ezt mindenki saját maga dönti el.

[link]

2014. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Fish1 ***** válasza:
A racionális és az érzelmi intelligencia 2 külön dolog. Ha okos (racionálisan intelligens), az még nem jelenti azt, hogy boldog is lesz. Ha fejleszti az EQ-ját, önismeretét akkor lehet boldog.
2014. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ő lehet csak igazán boldog. :)
2014. ápr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet nem fejteném ki miért. Aki elég okos hozzá tudja. lol.
2014. ápr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Okosabb vagyok az átlagnál, ez most nem egoizmus, hanem barátaim körében is általánosan elfogadott tény. És állíthatom, hogy abszolúte nem vagyok szomorú. Ha mégis, elmegyek bicózni.
2014. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kérdésed, boldogan élem napjaimat.
2014. ápr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Szerintem lehet, csak nehezebb elérni. Néhány dologtól el kell tekintenie az okos embernek, függetlenítenie kell magát, nem szabad hagynia, hogy feleméssze. Az olyan dolgoktól amiket ő lát, ő tud róla, de a többiek nem feltétlenül. Persze arról a dologról beszélek ami megakadályozza a boldogságát. Ezt a módszert a saját bőrömön tapasztaltam. Na jó, én nem vagyok NAGYON okos, de azt hiszem van belelátásom a dolgokba. :)
2014. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Az előző vagy, még hozzá szeretném tenni, hogy (szerintem) a legjobb módszer a boldogsághoz az, ha megtaláljuk az élet apró örömeit. Pl.: egy szép mosoly, nézni a madarakat, játszani a kutyával, megnevettetni valakit, vagy csak egyszerűen szép az idő. Ha ezekbe tudsz kapaszkodni(nekem sikerült és nagyon jó :D) , akkor boldog leszel. :)
2014. ápr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!