Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kik az erősebbek lelkileg? A...

Kik az erősebbek lelkileg? A férfiak vagy a nők?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 21. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Ez igazából nem a nemhez kötött.

Ugyanúgy vannak lelkileg erős férfiak és nők is. És ugyanúgy vannak lelkileg gyenge férfiak ahogyan a nők is azok.

Mindkét nemnél előfordul hogy valamelyik gyengébb valamelyik meg erősebb.


Ezek ugye sok mindentől függenek.


Általában a férfiak erősebbek lelkileg, általában de nem feltétlen így van.

Én is ismerek lelkileg gyenge férfiakat és erőseket is. Nőből is ismerek lelkileg nagyon erőset, de nagyon gyengét is.

2014. ápr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 meme23 válasza:
63%
Csatlakozom 1-es válaszolóhoz.
2014. ápr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem a nemektől függ.
2014. ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettőre tudok példákat mondani, akik erősek és akik nyámnyilák. Szerintem nem lehet nemekhez kötni.
2014. ápr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem a férfiak. A férfiak minden téren szélsőségesebbek, könnyebben hajszolják bele magukat dolgokba. A nők minden szempontból inkább túlélő típusok, ami érthető a természetes szerepükből adódóan.
2014. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azok akiknek korábban rohadt szar lapokat osztott az élet, de nem adták fel.
2014. ápr. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A válaszaitok alapján azt hiszem, hogy nem is pontosan ugyanazt jelenti erősnek lenni lelkileg egy férfinak és egy nőnek, mivel vannak bizonyos területek vagy esetek, amelyekkel csak az egyik vagy a másik találkozik és annak kell megfelelnie.

De az esetek nagy részével mindkét nem találkozik. Pl. konfliktus kezelésben szerintem jobbak a nők, mert kevésbé uralkodnak el felettük az érzelmeik.

2014. ápr. 22. 10:26
 8/8 anonim ***** válasza:

általában/többségében a férfiak


a konfliktuskezelés nem lelki erősség szerintem.


ráadásul a nők sokkal inkább hajlamosabbak érzelmeiknek élni.

az más dolog, hogy érzelmeik és konfliktusaik alacsonyabb szinten mozognak, vagy egy férfi nem riad vissza az erőszaktól céljai eléréséért. ezt lehet gyengeségnek tekinteni, mint ahogyan azt is, hogy egy nő nem ilyen.


viszont ha tolvaj rákiált egy átlag férfira vagy nőre az utcán, hogy ide a pénzed, nagy eséllyel a nő megijed és sikoltozni kezd, a férfi meg leüti. ennek genetikai-hormonális okai vannak.

másik példa a magány elviselése, vagy önbizalom, ami szintén ugyanezen okból a férfiaknál erősebb.

2014. ápr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!