Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » GYŰLÖLÖM magam, mert nem...

GYŰLÖLÖM magam, mert nem felelek meg az elvárásaimnak. Én nem a "lehetőségekhez mérten a legjobbat" akarom kihozni az életemből, hanem A legjobbat, különben úgy érzem, hogy az egésznek semmi értelme. Sosem tudok megbocsátani. Milyen életem lesz így?

Figyelt kérdés

Legszívesebben megölném magam, és elégetném a világot a sok rohadt boldog emberrel együtt. Aztán elégetném magamat is, büntetésképp, amiért ilyen köcsög szemétláda vagyok, aki tönkreteszi más örömét.



Gyűlölöm, hogy a qrva világ és a qrva élet semmit nem ad neked, mindenért meg kell dolgozni és mindent az entrópia ural. Miért van az, hogy a természetnek pl. az az érdeke, hogy mindenki hülye legyen, az okos emberek felejtsenek, amit létrehozunk, az elrozsdásodjon, a kertünk ne szemet gyönyörködtető növényekkel, hanem gazokkal és gyomokkal teljen meg, és általában, ha nem csinálunk semmit, akkor a hülyeség, az állatiasság érvényesüljön? Miért van az, hogy minél speciálisabb, minél kifinomultabb, több munkával létrehozott valami, azt annál könnyebb szétrombolni? Miért van, hogy az agyatlan hülyék mindent túlélnek, a kifinomult gondolkodású emberek meg gyakran becsavarodnak és a sok idegeskedés miatt korábban halnak? MIÉRT SZÜLETTÜNK ERRE A SZAROS BOLYGÓRA, AMI SZEMMEL LÁTHATÓAN SOKKAL JOBBAN KEDVEZ AZ ÁLLATOKNAK, ÖSZTÖNÖKNEK, ERŐ SZAVÁNAK, MINT AZ EMBERI ELVEKNEK ÉS ÉRTÉKEKNEK?



Nem, nem fogyasztottam drogot. Csak gyűlölöm a világot és magamat.


2014. ápr. 21. 15:53
1 2
 11/19 anonim válasza:
Lehet, hogy megsértődsz, de szerintem te klinikai eset vagy. Úgy értem, ki akarja felgyújtani az embereket, és utána magad? Jó, én nem ítélkezem, nyilván mindenkinek vannak rossz pillanatai. De, ez...
2014. ápr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Több pszichológus szerint nem vagyok klinikai eset (pedig ők is láttak rossz pillanataimban és hallottak cifrákat mondani). Remélem megbocsátasz, de nekik jobban hiszek, mint neked.
2014. ápr. 28. 19:00
 13/19 anonim ***** válasza:
sztem ez személyiségfüggő, h ki mit gondol. ez még belefér az átlagos kategóriába.
2014. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Bocsánat, én nem ártó szándékkal írtam. Csak így gondoltam. Biztosan mindenkinek vannak nehezebb napjai, amikor a háta közepére kívánja a világot. :)
2014. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Realista nézet, szerintem sem kell eröltetni a pozitív személeltet, mert az hazudik magának. Kinek, hogyan rontottad el az örömét?
2014. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Rám is rám tör néha, hogy gyűlölöm magam. Egy ideig megpróbáltam szembe menni vele, úgy értem megpróbáltam bemagyarázni magamnak, hogy igazából teljesen jó vagyok. De nem hazudtolhattam meg a saját értékrendemet, hiába próbáltam ködösíteni, nem voltam jó saját magam számára. A saját hangom mindig vádlón szólt a fejemben. Mint egy tudat alatti hangfelvétel, ami folyton ismételgeti: "lassú vagy, béna vagy, rossz a logikád, ne bízz magadban, ellenőrizd újra többször, amit csináltál, különben csak hibákat halmozol. Selejt vagy. Sose leszel hasznos, csak púp vagy a társadalom hátán" A végén teljesen kibuktam. Úgy éreztem megfolyt ez az egész és azt mondtam, hogy ha tényleg csak púp vagyok a társadalomnak, akkor lőjenek főbe, de én nem bírom tovább az önvádaskodást. Nem érdekel mennyivel vagyok rosszabb, mint mások, csak nyugalmat szeretnék.


Ha rám törne az, hogy magamat másokhoz méregetem, behunyom a szemem és a lehető leggyorsabban elfelejtem. Most joggal mondhatod, hogy homokba dugom a fejem, hisz elfordulok attól a ténytől, hogy nem vagyunk egyformák, nem vagyunk egyenlőek, ez az igazság!


Erre olvastam nem rég egy nagyon szép történetet, melyben az igazság fényét a nappal azonosították aztán a végén feltették a kérdést: Meddig bírsz állni a tűző napon?


Néha kell egy jótékony felhő, hogy ne égjünk le, enélkül nem lehet élni. Remélem segítettem.

2014. máj. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"GYŰLÖLÖM magam, mert nem felelek meg az elvárásaimnak. Én nem a "lehetőségekhez mérten a legjobbat" akarom kihozni az életemből, hanem A legjobbat, különben úgy érzem, hogy az egésznek semmi értelme."


Nem felelsz meg az elvárásaidnak, tehát be is rántod a kéziféket. "A" legjobb nem éri meg az árát, tekinthető nyugodtan nemlétezőnek, ráadásul ellenőrizhetetlen is, hogy tényleg az "A" legjobb. Ha "úgy érzed", hogy az egésznek nincs értelme, akkor nagy, közös élményünket öntötted szavakba. Erre sokan nem szeretnek gondolni, de tény, hogy van ez a marhanagy, golyó alakú terep, random (?) lepakolnak minket valahova, és pár évtizedet változatos bajlódással töltünk, majd feldobjuk a bakancsot. Jó, sokkal több ez ennél, de az alapállás akkor is ez. Valóban jól esne tudni a célját vagy okát, de az is tény, hogy full ingyen lehet szarni is rá.


"Legszívesebben megölném magam, és elégetném a világot a sok rohadt boldog emberrel együtt. Aztán elégetném magamat is, büntetésképp, amiért ilyen köcsög szemétláda vagyok, aki tönkreteszi más örömét."


Felajánlok neked egy liter jóféle 98-ast fogadásból (döntsd el, hogy benzin vagy alkohol), én arra tippelek, hogy ők se boldogok. Vagy ha egy-kettő mégis, akkor őket kéne figyelmesen hallgatnunk nekünk többieknek valószínűleg.


"mindent az entrópia ural" így azért ne csodálkozz, ha nem válaszolnak egy csomóan. Nettó ökörség, ha nem haragszol. Vagy láttál már egy óvatlan pillanatban elsős fizika könyvet gázfelhővé válni?


"a természetnek pl. az az érdeke, hogy mindenki hülye legyen" A természet a default élettér. Benne éli magát az élet élővé. Persze a gyom is próbálkozik, meg te is. Egy másik ugyanilyen, mint mi, feltalálta a fűkaszát, a gyomirtót, de még a betont meg a fóliázást is, és el is nyeri a fajtánk a jutalmát, ami érdekes módon olyan, mint amiket csinálni is szoktunk: egyszerre jó és rossz. Egyik oldalát se vitathatjuk el a tetteinknek sem, és a következményeiknek sem. Jó és rossz tulajdonságok különböző elegyei.


"amit létrehozunk, az elrozsdásodjon"


Ezen a terepen nincs semmi, ami örök lenne. Talán épp csak a semmi örök. Már ha van, mert lehet, hogy csak egy logikai mellékhatásként lenne érdemes gondolnunk rá. Tehát ez az "ismeretlen játéktér", amibe csöppentünk, mintha ezt az egyet akarná nagyon-nagyon belénk sulykolni saját fő szabályaként: itt semmi nem örök. Minden létrejön valamikor, és el is pusztul valamikor. Átváltozik mássá, szétszóródik, elenyészik. Ezen csak az nem gyönyörködik naphosszat, akit a saját halálfélelme elvakít. Kábé senkit nem ragad magával ez a kép.


"Miért van, hogy az agyatlan hülyék mindent túlélnek, a kifinomult gondolkodású emberek meg gyakran becsavarodnak és a sok idegeskedés miatt korábban halnak?"


Relatív, hogy ki hülye, legalábbis ebben az értelemben. Szerintem simán hülyébb, aki saját magát a megváltoztathatatlan dolgok tengerén foglalkoztatja, miközben megadatott neki, hogy viszonylag kötetlenül teremtsen legalább olyan huszonötezer napon át egy ekkora, szépségekkel eleve nagyon gazdagon megpakolt, monumentális pályán.


"MIÉRT SZÜLETTÜNK ERRE A SZAROS BOLYGÓRA"


Döntéshozónak.

2014. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Á, az utolsó kommentelő ismerős. A tesóm mondatait is elemzték, hasonlóképpen. :)


Kommentelő: Nem, unalmas leírni a mondatokat, és mindent kielemezni? Úgyértem, egy szónak lehet több jelentése, nem?:)Akkor, honnan tudod, hogy, mit takar a kérdező?

2014. máj. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ez már a minek egyek, úgyis kiszarom észjárás. Nem lehet állandóan pontosítást kérni. Tudni kell szerteágazóan értelmezni a szöveget, tudni kell a dolgok mögé látni és tudni kell ott megállni, ahol már nem lehet tudni, mi is van a háttérben. Ha értelmezési hibát látsz, tisztelj meg annyival, hogy rávilágítasz, mi is volt az!
2014. máj. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!