Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a kérdés, hogy van most mégis?

Ez a kérdés, hogy van most mégis?

Figyelt kérdés

Mielőtt még akárki ebbe kötne bele, leszögezem szimpla kíváncsiság, ki hogy gondolja illetve mi a véleménye ezekről a dolgokról.


Tehát ha az oldalon előkerül egy olyan kérdés, ahol a meleg vagy leszbikus dolgokról van szó, akkor iszonyatosan hamar kialakul akár a személyeskedésig fajuló vita, de mégis nem értem, hogy mi alapján jön ez mindig össze, amiket észrevettem azok a következők.


Van aki egy " rossz " megjegyzést tesz, vagy valamilyen téren a nemtetszését nyilvánítja ki, azt rögtön támadják, lepontozzák és hasonlók. Még ha a véleménye szépen fogalmazott, igen érthető módon leírt hozzászólás is, akkor sem a tartalmat mérlegelik sokan, hanem inkább csak azt, hogy melyik " oldalon " áll a kérdésben és ez alapján kapja az értékeléseket és a válaszokat.


Sok ember szerint, MO-n rengetegen ítélik el ezt a dolgot, de itt az oldalon mintha mindig többségben lennének azok akik a nyugati példákkal jönnek és fennhangon hangoztatják, hogy ők a " jó " oldalon állnak a kérdésben. De akkor ha mégis itt ennyien gondolják így, akkor valami nagy baj van a statisztikákkal, már az országos szintet nézve, mert gondolom a két dolog nem függ össze, hogy csak az jár ide kommentelni, aki az elfogadók táborába tartozik, és akik nem azok pedig nagyon minimális létszámban vannak fenn. A másik lehetséges oknak azt tudnám mondani, hogy lehet, csak az értékelésre " vadászó " illetők azok akik ennyire támogatják, tekintettel, hogy a legtöbb ilyen kérdésnél a támogatok kapják a 100 vagy ahhoz közeli %-ot az ellenzők pedig a 0 vagy ahhoz közelit.


Miért kell nyugattal jönni példaként? Jól hangzik, hogy ott " elfogadja " mindenki, csak kérdés, hogy ez mit jelent, különbség van az elfogadás és a tolerancia között, csak persze erre már nem térnek ki a hírek. Mert az is könnyen lehet, hogy valaki csak tolerálja a dolgot, és ezért nem ad hangot a véleményének, de őt rögtön úgy veszik, hogy elfogadja, és ez máris ferde képet mutat arról, hogy valójában mennyire elfogadott is a dolog.


Mennyire szól bele a dolgokba a divat? Akik régebb óta tagjai az oldalnak, szerintem feltűnhetett, hogy 2012-2013 után feltűnően elszaporodtak az olyan kérdések, amik arról szólnak, hogy 18 év alattiak, akár 14-15 évesek írják, hogy ők bizony mások. Na most nem tudom, hogy az utóbbi években mi változott, mégis mért nőtt volna meg így hirtelen ez a szám, de picit érdekes, azt pedig szintúgy nem értem, hogy abban a korban, mikor még éppen alakul ki a dolog, honnan tudja, hogy biztosan hova is tartozik, tekintettel rá, hogy normális esetben még ellenkező neműhöz sem került közel.


BP-en mért kell felvonulást csinálni, ha tudják, hogy ez rengeteg embernél kiveri a biztosítékot, mert tényleg, akkor ennyi energiával lehetne hetero-felvonulást is rendezni, szerintem ott nem lenne sok ellentüntető, előbbi dologgal, pedig inkább azt érik el, hogy az emberekben akik amúgy sincsenek kibékülve a dologgal még jobban a nemtetszésüket hozzák elő. Arról nem beszélve, hogy ezen a rendezvényen, sokszor az extrém túlzásokba esők is jelen vannak. Öltözködésben például nem egy extrém példa van, amit normális esetben házon belül viselhetnének és nem utcán, ráadásul néha még egy az adott nemhez tartozó ruha a " saját " nemén is extrémen mutat, vagy annyira kirívó, nemhogy a másik nemen.


Végső és utolsó rész pedig. Ha már vélemény akkor írjatok személyes véleményt is, hogy ki áll a dologhoz, mindenki mástól pedig azt kérem, hogy ne az alapján pontozzon, hogy ki, " hova " tartozik, hanem az alapján, hogy mondandóját miképpen fogalmazta meg, mennyire hasznos.



2014. ápr. 23. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Így van, ahogy írod.
2014. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Túl hosszú a kérdés, nincs kedvem elolvasni.
2014. ápr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A nép éretlen a másság lekezelésére errefelé. Máshol is, de itt kiváltképp kaki a helyzet. Ez van, nincs más, sokkal jobbra ne számíts - ahogy a dalszöveg is mondja.
2014. ápr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

A budapesti felvonulással én sem vagyok személy szerint kibékülve, de azért a rendezhetnénk-hetero-felvonulást-is "ellenérv" eléggé meredek, ez nem csak itt van jelen, hanem külföldi oldalakon is. Nem tudom mióta tagadnak ki fiatalokat a családból, vernek össze és rakják fel youtubera, tagadják meg bizonyos jogait, vágják az arcába mennyire semmibe való, természetellenes, sőt mennyire "beképzelt amit érez", halált érdemelne stbstb, csak azért mert heteroszexuális. Ezért vannak meleg-felvonulások és nem hetero-felvonulások. Bár számomra az utcán gégevizsgálatot végző párok megtestesítik az arcomba nyomott, extrém hetero felvonulókat.


Egyetértek abban, hogy néha teljesen érthetetlen okokból hurrogják le az embert, ha az csak kulturáltan kifejtette a véleményét, de csak bizonyos esetekben. Vannak azok a válaszolók, akik a meleg/leszbikus/queer kérdések alá kérdéstől teljesen függetlenül odahányják, hogy ők mennyire nem értenek egyet az érintettek beállítottságával. Ez... most minek? Amikor olyan a kérdés, hogy szerencsétlen srác tanácsot kér, miként tudna másik sráchoz közeledni, akkor milyen célból fejti ki PONT OTT, mennyire megvetendő a homoszexualitás? A kérdés nem arra irányult -> válasz nem volt hasznos. Megvannak az ezzel foglalkozó kérdések is, ott kell. Ott természetesen mindenkinek joga van elmondani a véleményét, érett formában vitatkozni, érvelgetni, ahogy illik (nem lehurrogni, mindkét fél részéről - toleránsok, kevésbé toleránsok - baromságnak tartom).


Az itt, gyakorin ismerkedni vágyó fiúk-lányok beállítottságába kétlem, hogy szerepet játszana a divat. Szerintem aki már beszélgetni (meg egyéb) akar hozzá hasonló egyénekkel, túllépett egy bizonyos határt, ott már nem csak buliban való smárolgatás. Persze vannak akik bizonytalanok, maguk sem értik mit éreznek, de ők inkább összezavarodottak, mint feltűnési viszketegségben szenvedők. Az ilyen fiatalok megnövekedett számát inkább az általános elfogadottság magyarázza. Ma egyre nyitottabbak ezen a téren az emberek, ha nem is elfogadóak, de gondolkodnak a témán (ez leginkább a 25 alatti korosztályra értendő). Meglehetősen napirenden van az egész, így ebben növünk fel, így többen állnak semlegesen/elfogadóan az ügyhöz, így többen merik felvállalni. Észrevehető, hogy akik felvállalják, többnyire fiatalok, ez pedig azért, mert ők érzik biztonságban (nem verésre gondolok) magukat környezetükben.


Elnézést, egyes értelmetlen mondatért és hogy ilyen hosszúra sikeredett.

17/L

2014. ápr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Leszbikus vagyok és ritkán szoktam értékelni a válaszokat. De az, hogy hetero, konzervatív (?) illetők jönnek és fröcsögnek olyan kérdésekhez, amik nem is érintik őket, akkor? Ez a zavaró. Meg az, hogy olyan undorítóan hajtja az övét, megsem próbálja a melegek helyzetébe képzelni magát, nem ismer egy meleget sem, de ő azért ítélkezik. Hogy miért hozzuk fel nyugatot? Neked nem érdekes az, hogy azok a társadalmak, országok, akik elfogadóbbak, mind előrébb vannak minden szempontból, mint Magyarország? Ok, nem térek el a lényegtől, szerintem nem arról szól, hogy ki melyik oldalon áll, hanem, hogy mit ir. Ha valaki egyértelműen homofób megnyilvánulásokkal bombáz, akkor leszavazzák, még akkor is, ha normálisan van megfogalmazva, mert az nekünk melegeknek fáj, ennyi. Fáj az, hogy nem fogadtok el bennünket normálisnak. Én legalábbis annak érzem magam, csak annyi, hogy egy nővel élek. Vannak extrém esetek a melegeknél is, amiket én magam sem értek, de még nem támadom őket, mert nem érdekelnek, ha nem okoznak másnak bajt. Bocsi, ha kicsit kusza, amit írtam, remélem segítettem.

2014. ápr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én a magam részéről 20 éves vagyok, meleg, és akkor kifejtem erről a véleményemet.

1) A melegfelvonulásnak igenis van értelme. Egészen addig lesz is, ameddig a melegeket éri diszkrimináció. Erre az átlag persze azzal szokott jönni, hogy "de neki semmi baja a melegekkel, amíg otthon csinálják", de gondolj bele! Te hogy éreznéd magadat, ha az utcán nem adhatnál egy puszit a párodnak, vagy nem foghatnád meg a kezét? Ha félned kellene, hogy a munkahelyeden a szexuális irányultságod miatt diszkriminálni fognak? Továbbá az a baj, hogy a melegekről a mai napig az a kialakult kép, hogy tök lányosak, produkálják magukat, és az a vágyunk, hogy a nyílt utcán baszhassunk. Holott ez teljesen téves. A magam részéről minden vagyok, csak lányos nem, és nem szeretnék az Andrássy út közepén közösülni a párommal. Én csak annyit szeretnék, hogy ha az utcán sétálva megfogom a kezét, ne rázzák az emberek az öklüket felénk, és ne kelljen félnünk, hogy megvernek minket.

2) Miért a nyugattal jönnek az emberek? Azért, mert a nyugat haladó szellemű. Ha megnézed, akkor nem csak a tolerancia témakörben, hanem gazdaságilag, vagy tudományos területeken is a nyugati világban születik a legtöbb innováció, vagy ott a legmagasabb az életszínvonal. De vegyünk akkor egy nem nyugati példát. Japán a 19. századig szinte teljesen elzárkózott a nyugati világtól, és a homoszexualitás mégsem volt egy elítélt dolog. A homofóbiáról többnyire a monoteista vallások tehetnek, és megfigyelhető, hogy azokban a kultúrákban, ahol a zsidó-keresztény, vagy az iszlám hagyományok elenyészőek voltak, nem alakult ki ösztönös homofóbia a társadalomban.

3) A korosztály, hogy honnan tudja valaki, hogy meleg, egyénenként változik. Én 13 éves korom óta tudom, de van, aki csak 30 évesen jön rá. Én el tudom hinni, hogy egy 14-15 éves gyerek is tisztában lehet a saját homoszexualitásával, mert én is tisztában voltam vele.

4) Azt nem tudom, hogy az oldal többi felhasználója miért pontoz le reflexszerűen mindenkit, aki kritikával illeti az ő álláspontjukat. Én, ha a kritika jogos és megalapozott, nem szoktam.

5) Ha valaki személyeskedik a vita során, az többnyire kifogyott az észérvekből.


Többet meglátást most nem írok ide, így is elnyújtottam kissé a dolgot, szerintem érthető voltam.

2014. ápr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt,hogy többnyire miért vannak ezek a fel és lepontozások, már megválaszolták előttem. Tényleg rengeteg olyan kérdés van,ahol pl. egy meleg/leszbikus illető kér tanácsot szintén melegektől/leszbikusoktól,erre mi a válasz... "természetellenes vagy", "gusztustalan homár vagy"..és még sorolhatnám. aztán megy a csodálkozás,mikor 0%-osra jön ki a válasza.


Amúgy én leszbikus nő vagyok.És hadd mondjam el,nem járok felvonulni. És hogy miért nem? Nem azért,mert nem szeretnék magamnak több jogot. Csak nem úgy szeretném elérni,hogy végigriszálok az Andrássy úton. Különben sem szeretem a felvonulásokat,mert ha melegfelvonulás,ha nem,mindig megy a parádézás,majomkodás. Emlékezzünk csak vissza a Budapest parádéra! Én bizony még emlékszem a sok vonuló kék hajú,ízléstelenül felöltözött majomra. pedig az nem melegfelvonulás volt!! Ez van..a felvonulások lényege mindig az "ereszdelahajam..most megmutatjuk a jónépnek"-szintű magamutogatás volt és lesz is. (szexuális orientációtól függetlenül)


Viszont amit kiemelnék: szerintem ez a "Ne legyen melegfelvonulás,mert heterófelvonulás sincs!"-dolog nem állja meg a helyét. Egy meleg ember szemszögéből nézve bizony van heteró felvonulás. Minden nap! Minden egyes nap,mikor pl egy heteró férfi kilép az utcára a barátnőjével kézenfogva,az felér egy felvonulással. És mennyi ilyen pár van a városban! Mikor teheti meg ezt egy meleg pár? Minden nap? Csak lehet,hogy megkéselik őket? Vagy netán évente egyszer a felvonuláson? Ahol "csak" megdobálják őket?

Mint mondtam,nem járok el felvonulni. De nem azért,mert nem szeretném megfogni a párom kezét az utcán. hanem mert sajnos ahogy mindenhol a buta emberek érvényesülnek,úgy a melegfelvonulásra is a söpredék megy. rengeteg értelmes,dolgos, (némelyik még diplomás is!) barátom van,akik otthon ücsörögnek,és csak remélik,hogy egy napon majd elfogadóbb lesz ez az ország is. felvonulni ők sem mennek,mert tudjuk,hogy sajnos nem ez a megoldás. Csak nem tudjuk,hogy akkor mi.

csak annyit szeretnénk,hogy minket is emberszámba vegyenek. És ezért meg is teszünk mindent. rendesen élünk,dolgozunk,(nem futkározunk nyilvánosan tangában :D), és mit gondolnak így rólunk? Hogy becsületes,heteró emberek vagyunk. Pedig nem. becsületes melegek vagyunk.


Én nem akarok az utcán szexelni a párommal. Csókolózni sem. Mert nem tartozik sennkire. Mint ahogy rám sem tartoznának a heterók csókcsatái. Csak annyit szeretnék,hogy ha a munkahelyemen megtudják,hogy egy nővel élek,ne nézzenek rám ferde szemmel. Hiszen a munkámat eddig is becsülettel elvégeztem,és ezután is el fogom. csak annyit szeretnék,hogy ismerjék el,hogy szerethetek tiszta szívemből egy másik embert. hogy ne kelljen attól rettegnem,hogy ha pl a párommal történik valami,nem adnak nekem információt a kórházban,mert "semmi közöm hozzá",hiába élünk együtt 4 éve. Nem mutogatni akarom magam,csak ÉLNI. Nem akarok senkinek ártani,és szeretném,ha nekem sem ártanának. Ugyanolyan ember vagyok,mint bárki más,csak egy nőért dobog a szívem.

2014. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lepontozni azokat a szerencsétleneket szokták, akik elsőként szólnak hozzá egy "meleg kérdés" típusú tanácskéréshez/érdeklődéshez ehhez hasonló módon:

"Inkább lődd fejbe magad"

"rohadt mocskos bzik!!!!44:(("

"természetellenes vagy"


Aztán így folytatják:

"a Biblia szerint utálatosság, ha valaki a saját nemét szereti"

"meg amúgy is minek vonultok fel rohaggyatok meg"


Az ilyen lényeknek hiába magyarázod meg, hogy mi a valóság, azt már nem olvassa el, és a következő kérdésnél jön megint ugyanezekkel a hülyeségeivel. Fárasztó, van hogy inkább csak lepontozza az ember, mert annyit sem ér, hogy megpróbálja felvilágosítani.


Érdekes, én nem szoktam bosszankodni mások magánéletén, akkor sem, ha az orrom előtt élik. Egyszerűen nem érdekel. Akkor ezek a szentfazekak miért éreznek késztetést a gyűlölködésre?


Kérdező, te talán elolvasod a válaszokat, így kísérletet teszek magyarázatot adni erre: "nem értem, hogy abban a korban, mikor még éppen alakul ki a dolog, honnan tudja, hogy biztosan hova is tartozik, tekintettel rá, hogy normális esetben még ellenkező neműhöz sem került közel."


Feltételezem, hogy heteroszexuális férfi vagy. Te onnan tudtad meg, hogy a lányokhoz vonzódsz, hogy felállt a szerved egy szép lány láttára vagy gondolatára. Szerintem innentől már egyenesen következik, hogy a melegek honnan tudják, hogy a fiúkhoz vonzódnak... A nőknél nem tudom, hogy megy ez, mit éreznek, mikor meglátnak egy kívánatos egyedet - de szerintem hasonló az analógia a leszbikusok esetében is. Szóval ne hidd azt, hogy ez divat kérdése.


A felvonulásnak én sem látom értelmét, viszont azt sem értem, hogy ez miért veri ki a biztosítékot valakinél... Miért fáj ez neki. Nem tudom, milyen kirívó ruhák vannak ezeken a felvonulásokon, mert én -nem lévén rá kíváncsi- nem nézem meg... De biztos lehetsz benne, hogy ha minden meleg ilyen provokatív módon viselkedne, akkor minden tizedik embert így látnál a mindennapokban - ugyanis nem csak az a 8000 ember homokos, akik ott felvonulnak, hanem kb 1000000, akik ugyanúgy élnek, tanulnak, dolgoznak, adót fizetnek, lopnak, gyilkolnak, mint a többi "normális" ember.

2014. ápr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tökéletesen egyetértek a 6-os válaszolóval, így nem szeretném mégegyszer ugyanazt leírni.
2014. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!