Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rossz érzés amikor egy...

Miért rossz érzés amikor egy gazdag barátnő lenézi a másikat, aki szintén gazdag, de nem jár fél millás táskákkal, talpig Diorban?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, és amikor reptéren összefutottunk ő LV bőrönddel utazott, én meg nem, és kinevetett a márkátlan (samsonite) bőröndöm miatt, és amikor kifejtettem, hogy szerintem felesleges ilyen drága dolgokat venni, érzékeltette hogy lenéz, lényegében azt mondta, nem érti miért kell csoróskodni, pláne ha megvehetném azokat a dolgokat. nekem az életben nem igazán fontos, hogy pl. vizsgázni armani bélzerben menjek, de ez a lenézés rosszul esik, pedig ezt a nőt felszínesnek tartom, és mégis legszívesebben megjelennék előtte úgy felöltözve ahogy ő szokott kinézni, de azzal ugyanolyan lennék mint ő. miért gondolkozok ilyen hülyeségeken?
2014. ápr. 25. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek nem barátnők ....a barátság nem erről szól.
2014. ápr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen nem barátnő.

És ha legközelebb ilyeneket mond, akkor csak ennyit válaszolj:

Azért nem öltözködöm úgy mit te, azért nincs olyan drága táskám, mint neked, nehogy olyan üresfejű, felszínes, buta liba legyek, mint te!

Nézd meg az arcát,mi a reakciója, és legyen egy jó napod!


És ne állj szóba vele többé! Ritka az olyan gondolkodású, mint te, ezért ne hagyd magad "elrontani".

2014. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap gondolkodtam épp, hogy miért ilyen fontos a márka az embereknek. A Samsonite az utazóbőröndök császára. Aki erre azt mondja, márkátlan, az vagy erősen alultájékozott vagy eszeveszetten kompenzál kifelé a márkáival. Nekem is vannak márkás cuccaim és márkátlanok is. Én választom meg mit hova, miért, nem más irányít. Sokan soha nem tudnak felülkerekedni ezen a kifelé való megfelelési kényszeren, ami teljesen úgy fest tömegek szemében, mintha saját maguknak akarnának megfelelni, persze nem.
2014. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
#2, én ezt elég buta ötletnek tartom.
2014. ápr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ő gazdag, vagy szülei azok?
2014. ápr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen ember véleményére nem érdemes adni. Akinek a Samsonite csóróság, az nem látott még olcsó cuccot.

A bőrőnd amúgyis bőrönd. Egy bizonyos pontig megéri költeni a minőségre, de egy LV bőröndre kiadni már teljesen felesleges. Én is megtehetném, hogy kidobálom a pénzem felesleges, drága cuccokra, csak hogy sznobkodhassak, de akkor kevesebb jutna értelmes dolgokra.

Nekem megteszi a Samsonite, vagy akár egy strapabíró, jól megpakolható kínai bőrönd is.


#5

Esetleg a férje.

2014. ápr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
A Samsonite az mióta márkátlan? :D Amúgy nekem minden utazó táskám Samsonite és imádom őket, strapabírók, a trolleynak a kerekei is tökéletesek. Érdekes egyébként, hogy hónapokig gondolkoztam azon, hogy melyiket vegyem meg. Először a LV trolleyt akartam, mert az is nagyon jó minőségű, de 2000+ Euro azért már kicsit sok érte. Helyette megvettem a Samsonite trolleyt 500 Euróért és több hely van benne, könnyebb húzni, tolni, stb. Arról nem is beszélve, hogy maga a LV üzletben mondták, hogy simán ellophatják a bőröndöm, mert látják, hogy drága, tehát a benne lévő dolgok is azok nyilván. Szóval nagyon kérdéses, hogy megéri -e. Hiába utazik az ember Business, vagy first classen, ugyanakkora a veszélye a bőrönd ellopásának, mint az economy esetében. Ami pedig az Armanit illeti, no comment. Nekem ízléstelen, nem az én stílusom és főleg a szabás, az anyag, szerintem a legtöbbnél pocsék. A barátnőd kitűnni akar, szerintem komplexusai vannak. Nem értem az ilyen embereket. Mással nem tud kitűnni a tömegből? Pl. a tudásával, a kedvességével, a jómodorával? Ez elég gáz, szerintem ne foglalkozz vele. Ne legyél olyan, mint ő.
2014. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

hát ő is gazdag, de csak mert szülei alápakoltak egy céget. nem is teljesen buta, még egész értelmes nő lehetne, de kedvesnek azért nem mondanám, mindenkivel bunkó, és lenézi aki nem néz ki úgy mint ő.

a samsonite nekem is teljesen megfelel, van egy kicsi és egy nagy és egy közepes calvin klein, szerintem ez pont elég bőrönd.

az ő bőröndje 1,2M volt, ki is hangsúlyozta, én azt hittem a pofám leszakad, mert ott állt mellettem másik barátnőm is. de őszintén kit érdekel ha annyiba kerül a bőröndje? és nem hangsúlyozom ki mennyik voltak az ékszereim, és ha kérdezik akkor se mondok árat, mert szerintem nem illik.

2014. ápr. 26. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!