Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szlovákok milyen emberek?

Szlovákok milyen emberek?

Figyelt kérdés

Egy teljesen átlagos szlovák milyen ember (szóval nem nacionalista) ?

Miben térnek el és miben hasonlítanak a magyarokra ?

Belső tulajdonságokra gondolok.

A többi szláv néppel milyen a kapcsolatuk?

A szlovák csajok szépek?


Sok szlovák volt az őseim között,anyai és apai ágon egyaránt,ezért is érdekel a téma.



2014. ápr. 26. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Nekik is a két fülük között van a fejük.
2014. ápr. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Az égvilágon semmi értelme ennek a kérdésnek. Mi milyenek vagyunk? Vagy vegyél engem. És szerb és olasz szülőktől származó magyar vagyok. Olyan lennék, mind te? Biztosan nem, hacsak abban nem hasonlítunk, hogy én is a nyakamon hordom a fejem.

A szlovákok is milliófélék. Alapvetően nem nacionalisták, nem jobban, nem kevésbé mint mi. Nyilván olyan patkányok náluk is vannak, akik semmit nem tudnak a történelemről, de a fél országot kiirtanák hazafiság címén, de nem ez a jellemző.

Ha nem hergelik fel az átlag szlovákot, akkor nem foglalkozik olyan hiábavalósággal, hogy ki miféle.

2014. ápr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Galán Angéla: Szlovákmagyarok, Szomszédaink: Szlovákia.


http://www.youtube.com/watch?v=tXI3Bz7abEY

http://www.youtube.com/watch?v=XcqHJ4yRjv0

2014. ápr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3%
Nagy általánosságban elmondható, hogy bunkó, beképzelt, alkalmazkodni és másokat elfogadni nem hajlandó emberek, akik viszont elvárják, hogy tőlük mindenki hasraessen. Persze vannak kivételek, de ők általában nem bírják a szlovák mentalitást, ezért külföldre vándorolnak.
2014. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon sokban hasonlítanak a magyarokra... Történelemben sok közös vonás. (Habsburg birodalmat közösen éltük me, A Keleti blokkot közösen éltük meg, a rendszerváltozást közösen éltük meg, az EU-hoz való csatlakozást közösen éltük meg.) Elég nagy különbség, hogy ők szlovákul beszélnek, a magyarok magyarul. Úgy tudom, valamivel jobb Szlovákiában az életszínvonal, de olyasmik az emberekl, mint itthon. (vallás, ételek, szokások is hasonlóak.) Ugyanúgy igaz ez a románokra is például. -ott a vallás kivétel, de amúgy ők is nagyon hasonlítanak a magyarokra mentalitásukban.-
2014. ápr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kini :)) ***** válasza:
100%

Hát, én a saját tapasztalataimat írom.

Igaz, hogy a szlovákok nem szeretik a magyarokat, de ettől függetlenül nekem nem ellenszenves emberek. Úgy értem, nem tűnnek elvetemülteknek, vagy ilyesmi. Meg egész életvidámnak tűnnek, nem lehet ott annyi depressziós, szomorú embert látni, mint itt.

Hogy milyen a kapcsolatuk a többi szláv néppel, azt nem tudom. Szerintem olyan semmilyen...Tehát átlagos.

És igen, a szlovák lányok szerintem elég szépek


15/L

2014. ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a kapcsolatukat érted, akkor megértik a cseheket, lengyeleket nagyon jól, de a többi szláv nyelvet is értik. :)
2014. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A kapcsolatot úgy értettem,hogy mennyire kedvelik vagy utálják a szomszédot.

Mert én úgy hallottam,hogy a szlovákok nem nagyon kedvelik a lengyeleket és talán a cseheket se annyira.

A lengyelek egy focimeccsen a nagy-Magyarország zászlót is kitették a lelátóra.

Szóval ez se javított a kapcsolatukon.

2014. ápr. 29. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!