Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális dolog, hogy ilyen...

Normális dolog, hogy ilyen szinten nem foglalkozom a facebook-kal?

Figyelt kérdés
Régen én is sokat voltam ott fenn, aktív használó voltam, lájkoltam, kommenteltem, amit el lehet ezzel kapcsolatban képzelni, mindent csináltam. Viszont egy jó ideje olyan szinten teszek az egészre, hogy engem is meglep. Most már csak akkor lépek fel, ha kapok egy értesítést vagy egy levelet, nem is tudom, mikor csináltam olyat utoljára, hogy végiggörgettem volna a hírfolyamot. Nem érdekel semmi ami az ismerőseimel kapcsolatos, sem a szellemesnek szánt kiírásuk, sem a képeik (főleg nem azok a nevetséges szelfik), évek óta ugyanaz a profilképem...stb. illetve a gondolatától kiver a víz, hogy cseten kelljen pötyögnöm valakivel, olyan gyerekes bénaságnak tűnik cseten írkálni valakinek, ahelyett hogy mondjuk gyorsan és hatékonyan felhívnám. Más is van így, van én lettem antiszociális? A mai világban már valamilyen szinten elvárás, hogy az ember facebookon is "pezsegjen"?
2014. ápr. 30. 23:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Elvárás, nem elvárás...örülök, hogy vannak ilyen emberek :)

Szerintem ez pont, hogy nem antiszociális :)

2014. ápr. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én a Facebookot csak kommunikációra használom, nem kerül pénzbe az sms-el ellentétben. Nem érdekel más élete, nem pödörgetem az üzenőfalat.
2014. máj. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. :D

Én már kifejezetten utálom, pláne azt, hogy legszívesebben törölném, de egy csomó más helyekhez, meg még is olykor szükséges face reg.

Elvárás amúgy vmilyen szinten, de kb. annyira, mint hogy mit diktál a divat. Ettől még nem lettél antiszociális.

2014. máj. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen jobban belegondolva ugyanarra használom a fb-ot is mint a Vibert vagy a Gmailt: ne kerüljön pénzbe a levelezés :) Arra is gondoltam, hogy ebben vastagon benne van az életkorom, hogy már 28 vagyok. Kb 22 éves voltam, amikor tagja lettem a fb-nak, akkoriban még ész nélkül nyomtam pl. az msn-t is, azon folytattam le világmegváltó beszélgetéseket. Ma ezeket csak arra használom, hogy üzenjek, szó szoros értelemben utálok rajta beszélgetni. Egyébként van olyan velem egykorú csaj ismerősöm fb-on, aki ugyanolyan tükörbenfotózós hülyeségeket tesz ki mint a 15 évesek, befotózza az új kutyáját, az új tetoválását, felfoghatatlan nekem az ilyesmi, mi késztet erre egy felnőtt embert.
2014. máj. 1. 00:12
 5/20 anonim ***** válasza:
Sokan szeretnek "gyereknek maradni", attól még valszeg tudják, hogy "gyerekes" csak na, hogy is mondjam, akkor is kiakarják élni magukat. :) Lehet nem ezek a legjobb szavak rá, de jobb nem jutott eszembe, h hogy fogalmazzam meg a mondandómat.
2014. máj. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:

Én még soha nem voltam tag egyik közösségi oldalon se. Egyszerűen nem vonz. nem érzem magam antiszociálisnak, főleg azért sem, mert az 5-6 valóban jó barátnőmmel szinte hetente találkozok ÉLŐBEN!

levelezésre meg e-mailt használok. És okostelefonon sincs, nem érzem szükségét. Ilyen ősküvület vagyok, pedig csak 30 éves.

2014. máj. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Lobeli válasza:
Ez olyan mintha azt kérdezted volna hogy gáz e ha nem dohányzol.
2014. máj. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 piriiiiii ***** válasza:
Tudod, mindent lehet jóra használni, ha olyan az ember hozzáállása... és nem utolsósorban az baráti köre... nekem például normálisak a "facebookos barátaim", és nem kínszenvedés eltölteni negyedórát ezzel. Vannak rosszabb dolgok is ennél.
2014. máj. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem, erre nem jó a dohányzás analógiája, ez nem ugyanaz. Manapság a facebook valamiféle elvárást támaszt az emberrel szemben, ami annyit tesz, hogy ott is "élned" kell az életed. Menő fotók, sok-sok begyűjtött lájk, becsekkolások innen-onnan. Egyre inkább úgy tűnik, hogyha ezt nem teszed meg, akkor egy jelentéktelen senki vagy. Az emberek ad abszurdum egyre inkább elidegenednek egymástól, a valós találkozásoktól és a szociális életnek paradox módon a facebook ad teret: mindenki megpróbálja magát eladni, és ijesztő belegondolni, hogyha nem veszed fel ezt az irányt, akkor elfelejtődsz, elszürkülsz. Egyébként most érdekes dolgot figyeltem meg, az előbb rászántam magam és átpörgettem a hírfolyamot. Az figyeltem, hogy az elmúlt 24 órában kik és miket osztottak meg, miféle hülyeséget böffentettek ki az üzenőfalra, és megállapíthatom, hogy nagyjából ugyanarról a 10-20 emberről van szó... Bele se merek gondolni, mi mehet a tiniknél...
2014. máj. 1. 01:14
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha nem lepsz be honnan tudod hogy kaptal levelet vagy ertesitist??? Szerintem az a nem normalis hogy a mai vilag ilyen elmeket szul mint te! Mastol varod hogy megmondja neked mi a normalis ? Nincs tul sok onbizalmad de valoszinu hogy azert teszel a facebookra mert mar vannak fontosabb dolgok az eletedben amik elvonjak a figyelmed. Es bocs ha nyers voltam.
2014. máj. 1. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!