Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit értetek a példaértékű...

Mit értetek a példaértékű viselkedés alatt?

Figyelt kérdés

Valamint ki lehet példakép?

A kérdés annyira nem kapcsolódik a kategóriához, de azért írtam ide, mert itt még viszonylag normális emberek is megfordulnak.



2014. máj. 2. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen területen. Tanárként, diákként , gyermekként, szülőként, szomszédként....stb. A példaértékű az a viselkedés amit mások is követendőnek tartanak, vagy szeretnének olyanná válni, vagy legalábbis hasonlóvá. Ha megfigyeled az emberek nem szeretnek változni, mert változtatni nem igazán könnyű. Ezért példaértékű viselkedési mintákat legtöbbször másoknak mutogatnak , hogy azoknak az embereknek szerintük hogy kéne viselkedniük egy-egy szituban.
2014. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Példakép pedig bárki lehet.


Jó példakép az, aki ösztönözni tud.


Most már csak aza kérdés, melyik tulajdonság miatt esik az illetőre a választásod. Egy erősen negatív általános megítélésű alak a megfelelő nézőpontú rálátással lehet nagyon jó és ösztönző példa.

2014. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Számomra 3 példakép is van. Mind másért.

1. Anyukám, aki előzékeny, okos, melegszívű, a gyermekeiért mindenre képes.

2. apukám, nála műveltebb embert nem ismerek, ambiciózus, okos, családcentrikus és jó a humora

3. férjem, aki stabil, nyugodt, jóindulatú és művelt.

És itt vagyok én, aki mindenkitől próbál tanulni vmit. :)

2014. máj. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bárkiből lehet példakép valamiben. Lehet a szomszédék lusta, iszákos lánya a saját lányunk példaképévé válhat mert úgy öltözködik és ápolja a szépségét amire más lányok is vágynak. Vagy úgy csavarja könnyedén az úja köré a férfiakat. Lehet hogy egy bűnöző is tud példakép lenni a fiatalok számára, mert azt látják hogy az illetőnek minden luxus igénye ki van elégítve és nem kell güriznie semmiért úgy mint a szülőknek. Sokszor a példaképek sem példaértékű életet élnek. Jómagam azokat az anyukákat tartom példaképeimnek akik lazán és könnyedén terelgetik a kisgyermekeiket. Nem paráznak annyit a játszótéren, gondos és jó édesanyák, és az önmegvalósításban ügyesebbek. Őket szoktam figyelni és ellesni tőlük az apróbb fortélyokat.
2014. máj. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyénfüggő. Mindenki más tulajdonságokat helyez előtérbe, van, aki a műveltséget, van, aki a kedvességet, stb. De általánosságban szerintem mindenki azt látja a saját példaképében, akihez hasonlítani szeretne, és akire felnéz :)
2014. máj. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!