Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ilyenkor az okos viselkedés?

Mi ilyenkor az okos viselkedés?

Figyelt kérdés

Párommal kicsit összevesztünk este. Így utólag kb. a semmin, szóval semmi komoly nem volt, csak nekem rossz napom volt, nem volt hangulatom a hülyeségeihez, és ezt hiába mondtam el neki. Hisztis voltam, na. Végül úgy feküdtünk le aludni, hogy egymáshoz se szóltunk. Számon akartam kérni, hogy legalább próbáljon meg kiengesztelni, vagy valami, de közölte, hogy hagyjam aludni.


Reggel elment dolgozni, és most írt sms-t, mintha semmi se történt volna, felébredtem-e már, hogy vagyok, mi újság...és nem tudom, hogy reagáljak. Tegyünk úgy, mintha mi sem történt volna tegnap, vagy feszítsem tovább a húrt, adjak hangot a sértettségemnek?


Nem akarom, hogy azt higgye, ha úgy teszünk, mintha mi se történt volna, akkor tényleg megszűnik a gond.


2013. nov. 1. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ilyen nálunk is szokott lenni :) kialudta szerintem..

később mi mindig jókat nevetünk rajta :)

2013. nov. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Írtad, hogy hisztis voltál. Akkor miért is ő engeszteljen ki?


Szerintem neked kellene őt kiengesztelni, de legalábbis bocsánatot kérni.

2013. nov. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez még a hiszti része, hogy ő engeszteljen ki... :) Tudom magamról, hogy ilyen vagyok, általában tudom kontrollálni, de tegnap nagyon rossz napom volt, és ezt ő is tudta. Elvártam volna tőle, hogy ezt megfelelően kezelje.


De mint írtam, józan ésszel átgondolva én is értem a dolgot, de attól még érzelmileg nehéz magam áthangolni egyik napról a másikra.


Főleg úgy nehéz, hogy nálunk ez tényleg ritka, 1 év alatt ez volt a 2. veszekedésünk, hát istenem, kicsit megviselt.

2013. nov. 1. 10:16
 4/12 anonim ***** válasza:
Válaszolj neki, az sms-sel kiengesztelt, ne durcáskodj tovább, ez neked rossz inkább.
2013. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehat te voltál hisztis, de neki kellene kiengesztelnie. Ész az nem sok van....
2013. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ez még a hiszti része, hogy ő engeszteljen ki... :)"


Szóval aludtatok rá egyet, ő elfelejtette, de te még pörögsz azon, hogy Ő kérjen bocsánatot, mert Te hisztis voltál....teljesen logikus.


Hisztizz nyugodtan tovább, lehet, hogy megunja majd.

2013. nov. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát ész az nem sok van. Szerintem felejtsd el ami tegnap történt.
2013. nov. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az okos viselkedés valóban az,ha nem hagyod annyiban. Tehát,nem teszel úgy,mintha mi sem történt volna,nehogy ebből ezt tanulja meg.Hanem szépen őszintén bocsánatot kérsz,beismered,hogy hisztis voltál és ezek után válaszolsz szépen az SMS-ére.Így igen,tudni fogja,hogy nem söpörjük a szőnyeg alá ha valami rosszat tettünk azzal,hogy úgy teszünk,mintha meg sem történt volna.Ez az okos és korrekt és konstruktív viselkedés.Hajrá!
2013. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért majd ne csodálkozz ha a közeljövőben rádun.
2013. nov. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha kb. tényleg a semmin vesztetek össze (kizárólag a te hisztid miatt), akkor nincs miért kiengesztelnie. Inkább örülj, hogy továbblépett. Ha nincs probléma, csak a kb. semmi, akkor nincs miért úgy tenni, mintha nem lenne probléma, és nem fogja azt hinni, hogy azért szűnt meg a nemlétező probléma, mert úgy tett, mintha mi sem történt volna. Na ez elég vicces lett:)) A lényeg, hogy ne hisztizz tovább, örülj, hogy továbblépett az esti hisztin. És tegyél úgy, mintha nem is hisztiztél volna:))

Akkor nem lesz igazi gond.

2013. nov. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!