Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a másik embernek "tükröt"...

Ha a másik embernek "tükröt" mutatunk az miért sül el rosszul? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tükör alatt azt értem,hogy ugyan azt a viselkedést,bánásmódot tanúsítjuk a másik felé.


Sokszor volt,hogy barátokkal,haverokkal voltak gondok.

Pl nem kerestek,nem válaszoltak vagy ha igen röviden.

Ezt én is megcsináltam és ők voltak felháborodva,hogy nem foglalkozok velük.Amikor meg szemükre hánytam,hogy amikor írtam nem válaszoltak.Akkor is én voltam hülye.


Illetve egyik bnőm viselkedett velem flegmán és én is úgy viselkedtem vele.Ami szintén rosszul sült el.


Vagy pl bnőm csinálja sokszor,hogy telefonján csüng a találkozók alatt,amik ritkák mert sokat dolgozik.Elővettem én is a telefonomat és random ráírtam egy ismire,hogy csak beszélgessek vkivel.Erre ő már lerakta a telót és kérdezi,hogy kivel írok.Mondom egyik haverral rég beszéltem vele.Erre ő, velem is rég beszéltél ezt lekezelően.Érezni lehetett,hogy azt sugallja ha ő itt van akkor minek telózok.


Szóval nem értem,hogy ha ugyan azt a viselkedést mutatom mások felé akkor miért jövök ki rosszul.


2014. máj. 4. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudják, hogy zavaró az, amit csinálnak, de nem veszik észre amikor éppen ők csinálják.
2014. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sz-r a tükör?
2014. máj. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
na, ezt én is szoktam...aztán még ők vannak megsértődve.
2014. máj. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én itt csináltam ezt az egyik sráccal, aki az elején könyörgött, hogy ne tiltsam le (ezt is ő hozta fel, eszembe nem volt). Végül ő unta meg saját magát és tette ezt meg.
2014. máj. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Második én ritkán csinálom ugyan azt a viselkedést.Viszont teljesen ugyan úgy ahogy ők! Szóval nem hinném,hogy én mutatom rosszul.


És több emberrel beszélgettem és mondták,hogy ők is megcsinálták ugyanazt a másikkal,hogy észre vegye magát.De mindegyik csak fel volt háborodva,nyilván mert nem tetszik nekik sem.Csak szerintem van egy határ amit az embernek észre kéne,hogy vegyen.Mi az ami belefér és mi az ami már a másik félnek kellemetlen pl a telózás nagyon pofátlanság egy társaságban szerintem.Vagy ha legalábbis 2 barát/bnő találkozik és az egyik a telón lóg.

2014. máj. 4. 23:13
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem veszik észre magukban a hibákat, amit másnál egyértelműen látnak (ez az emberek túlnyomó többségére igaz, ha nem mindenkire, nem hiba, hanem természetes tény, tökéletes önreflexióra senki sem képes, mert viselkedésünk számos elemét csak mások látják és értékelhetik). Utána meg mondhatod, hogy görbe tükör volt, de ezt vehetik gúnyolódásnak, passzív agressziónak is.

Jogosan merülhet fel bennük a kérdés: ha valami zavart a viselkedésükben, miért nem mondtad el? Az egyenes (de nem nyers és vádló) kommunikáció célravezető, tiszta és őszinte, a népnevelő célzatú utalgatás általában csak haragot szül.


Nekem jó a kritikatűrésem, úgy vagyok vele, hogy ha valakinek gondja van velem, mondja el. Ne "utalgasson", ne akarja hogy "magamtól rájöjjek", hanem mondja el nyugodtan - nem harapom le a fejét, nem sértődök meg. Ha másokban számomra zavaró tulajdonságot fedezek fel, nekik is elmondom, ők se veszik zokon (az értelmesebbje).

2014. máj. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert a náladnál okosabb és értelmesebb emberek is rosszul veszik, ha a hibáikat egyenest a képükbe dörgölik, pláne, ha ezt buta módon, nyersen és úgymond face to face teszed.
2014. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert szánalmas, hogy akkor te is azt csinálod, mert akkor mitől vagy különb? Egyszerűen a pofájukba kell mondani ezeket, vagy hagyni őket a francba, de nem ugyanazt csinálni mint ők, főleg, hogy az ember észre sem veszi ezeket, mert nekik ez természetes.
2014. máj. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az embert másokban is az bosszantja a legjobban, ami saját magában. Különösen így van ez, ha a saját hibájára igyekszik nem is gondolni ahelyett, hogy megértené és mérlegelne.
2014. máj. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Előtte mindegyiknek szóltam többször is,hogy zavar.

Aztán azért csináltam én is,hogy vegyék a lapot.

2014. máj. 5. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!