Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te mit gondolsz arról a, hogy...

Te mit gondolsz arról a, hogy "amikor az egyik emberi képesség/tulajdonság erősödik, a másik csökken", és az ettől való félelemről?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömmel beszélgettünk erről, aki szerint elvesziteném az egyik képességem, amit eddig nem is értékeltem annyira, ha közben fejleszteném egy másikat, amit régóta fontosnak tartottam, és eléggé alap. Elég furcsa félelmet közölt velem, mintha vissza akart volna tartani abban amit fontosnak itélek, ami nagyon fura. Tudom, talán igy nagyon homályos a kérdés, ha valakit érdekel tágabban, kérdezzen rá.
2014. ápr. 25. 02:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Talán nem kéne rébuszokban írni, és lehetne rá válaszolni. Mert akár attól is félhetsz, hogy megtanulsz biciklizni, de elfelejtesz s.egget törölni. Ha így van, akkor ne félj. :) Ha nem, akkor írd le, mi a bajod.
2014. ápr. 25. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez szerintem hülyeség. Miért, ha megtanulsz énekelni, akkor talán elfelejtesz beszélni?
2014. ápr. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Orbitális baromság.
2014. ápr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 piriiiiii ***** válasza:

Azért a seggtörlés elég fontos dolog, mind esztétikában, mind higiéniában, egészségben. Én inkább a biciklizésről mondanék le, mert sétálni attól még tudnék.

Egyébként meg nagyon jó, ha az ember tisztában van a képességeivel, és fejleszti őket, de nagyon fontos az arany középút! Azt meg kell tartani. Lehet valamit magasabb fokon csinálni, fejleszteni, erősíteni, de ne menjen más, szintén fontos dolgok rovására. Épp ezért fontos a jó ítélőkézség is, hogy megítéld, mire érdemes több időt fordítani.

És ne félj! :) Ne félj sem belevágni dolgokba, és csinálni, sem lemondani kevésbé jelentős, vagy kevésbé fontos, akár hátráltató dolgokról.

2014. ápr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

jól van, nem kell rögtön baromságnak venni, nem beszélgetésről vagy s.ggtörlésről van szó, sajnálom, hogy nem fejtettem ki:). reméltem, hogy valaki tapasztalatból vagy ilyesmi, ugyis megérti:))

amúgy nekem is hülyeségnek hangzott, de nem teljesen az, mert állitolag volt, akivel megtörtént, könyvben is olvasott erről az illető, de arról van szó, hogy ha valakinek a szociális szorongások motiválják a művészi készségét, azt tanácsolják, hogy ne akarjon változtatni ezen, mert akkor gyengül az alkotói képessége.

2014. ápr. 25. 09:33
 6/14 A kérdező kommentje:

#piriiiiii

végre egy megértő válasz, köszönöm:)

amúgy leginkább amiatt irtam ki a kérdést, mert komolyan kiváncsi vagyok ellenvéleményekre, hogy hogy van ez..

2014. ápr. 25. 09:36
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagyjából értem, mire gondolsz, de a többiek keverik a képességet az elsajátított tudással.


Pl. az autisták többsége zseniális elemző, de probléma van az érzelmi intelligenciával. A Down-kórosoknál talán éppen fordítva. A vakok többi érzékszerve kifinomultabban működik, mint a látóké... és így tovább. Ez akár az "úton" is ki tud alakulni, azaz eltolódások jönnek létre, persze nem szélsőséges mértékben. Az ember (és a többi élőlény) is képes kompenzálni a hiányosságait, így tulajdonképpen mindegyik egy teljes egészt alkot, és ugyanolyan értékkel bír.

2014. ápr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 piriiiiii ***** válasza:
Hogy érted, hogy szociális szorongások motiválják az alkotói kézségét? Introvertált - magába fordul, egyedül van, ezért többet gondolkodik, és ki akarja ezt fejezni? Vagy nem értem.
2014. ápr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#5! Így már van benne igazság. És is több és jobb verset írok, ha padlón vagyok. A művészet sajnos tényleg általában a fájdalmaktól jó... A festészettel meg főleg a belső vívódásait mutatja ki az ember. Legalábbis amennyit hallottam, meg olvastam róla, ez sokakra igaz lehet. De szerintem az egyéni boldogság fontosabb.
2014. ápr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

szerintem is fontosabb, de azért kiváncsi voltam, hogy tényleg ennyire szabályszerű, vagy hogy van, mert komolyan nem tudom elképzelni mi volt ez a "tanács". lehet hogy az ismerősöm nem túl okos, és annak érezte magát, miután elolvasta egy hires művésznek a könyvét, de nem kritizálom, mert sokkal idősebb nállam..

de azért elég furán hangzik, hogy ne akarjak megváltozni, és boldogabb lenni, mert "tehetséges vagyok", amiben az a röhej, amikor sokszor ennek az ellenkezőjét gondolom

2014. ápr. 25. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!