Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a másik embernek "tükröt"...

Ha a másik embernek "tükröt" mutatunk az miért sül el rosszul? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tükör alatt azt értem,hogy ugyan azt a viselkedést,bánásmódot tanúsítjuk a másik felé.


Sokszor volt,hogy barátokkal,haverokkal voltak gondok.

Pl nem kerestek,nem válaszoltak vagy ha igen röviden.

Ezt én is megcsináltam és ők voltak felháborodva,hogy nem foglalkozok velük.Amikor meg szemükre hánytam,hogy amikor írtam nem válaszoltak.Akkor is én voltam hülye.


Illetve egyik bnőm viselkedett velem flegmán és én is úgy viselkedtem vele.Ami szintén rosszul sült el.


Vagy pl bnőm csinálja sokszor,hogy telefonján csüng a találkozók alatt,amik ritkák mert sokat dolgozik.Elővettem én is a telefonomat és random ráírtam egy ismire,hogy csak beszélgessek vkivel.Erre ő már lerakta a telót és kérdezi,hogy kivel írok.Mondom egyik haverral rég beszéltem vele.Erre ő, velem is rég beszéltél ezt lekezelően.Érezni lehetett,hogy azt sugallja ha ő itt van akkor minek telózok.


Szóval nem értem,hogy ha ugyan azt a viselkedést mutatom mások felé akkor miért jövök ki rosszul.


2014. máj. 4. 22:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Van, hogy nem tudatos az ember egyáltalán, és vannak néha tiszta percei is. Persze aki törekszik a tudatosságra, annál sokkal jobb ez az arány. Tudatosság alatt azt értem, hogy magánál van, nem a "robotpilóta" intézkedik. Behelyezi magát a jelenbe, arra figyel, ami van. És természetesen teljes elméjével is jelen van, tehát ha valami eszébe juthat arról, amit mondasz, eszébe jut, és fel is figyel rá, mert tudatos. Igen, ez tulajdonképpen a kung-fu... :)


Nnna, és sokan nem így csinálják. Nem lehet nekik felróni, a nyugati társadalmak nem erre vannak szocializálva. Inkább szavakban és mondatokban gondolkodnak, félelmeket őrizgetnek és belőlük kifejlődött furábbnál furább viselkedésmintákat. A legtöbb ember egyszerűen nincs magánál, nem önmaga. Így elég nehezen hibáztathatók azért, amit robotpilótával leművelnek. Természetesen azért részben ők is felelősek, hogy még mindig nem nyitották ki a szemüket erre a világra, de tetemes részben a társadalmunk is ludas benne. Komoly félelmek alkotta gátlás "véd" minket attól, hogy szembenézzünk valódi önmagunkkal. Ez "maga a gyehenna", olyan, mintha Isten előtt kellene megállnunk, sőt, még kicsit kellemetlenebb is, mert mi magunk vagyunk Isten szerepében is, amikor szívből tükröt tartunk magunknak odabenn. Még a szenvedés és a fura, nehezen érthető leckéink is kevésbé félelmetesek, mint ez.


Senki nem nyugtat meg minket, hogy nem olyan rossz, mint folyamatosan szenvedni a tudattalanságban tengődés egyenes következményei (nevezzük sorsnak) miatt.

2014. máj. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

11-es...háát többször elolvastam mire értelmezni tudtam amit írsz :D


Oké,hogy ezek már "természetes" mozzanatok,hogy ha írnak,hívnak rögtön beszélgetésbe elegyünk az illetővel.Csak akkor is lehetne bennük annyi,hogy azzal foglalkoznak akik mellettük van,velük van.Nem pedig a telefonba mélyedve.


Nekem ha írnak facen(pittyeg ugye telón) nem írok vissza,csak ha sokat írnak és pittyeg minden mondatnál,elintézem annyival,hogy "ne haragudj,de most nem vagyok otthon,nem tudok írni" sose sértődtek meg rám emiatt,hogy nem írtam.


Telefonálásnál is elintézem,hogy "most nem tudok beszélni,majd később hívlak"


Ezeket más miért nem tudja?


Olyan rossz érzés,hogy én szakítok időt,hogy xynal legyek.Ha keresnek facen vagy hívnak akkor lerázom őket.

Egyedül anyummal vagy húgommal szoktam beszélni többet,de az más.Akkor is max 1-2 percben lezavarom.Tekintettel vagyok mindig a körülöttem lévőkre.

2014. máj. 6. 01:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!