Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az ha ismerkedni...

Miért lehet az ha ismerkedni próbálok valakivel, mindig csak én kérdezgetek róla, ő rólam meg semmit?

Figyelt kérdés
Igazából gyakran történik ez, kb. mintha a másik nem lenne kíváncsi rám egyáltalán. De ez miért van? Miért csak én kérdezgetek, meg javarészt csak én hozok fel témákat? A másik meg csak visszakérdez, meg a beszélgetés elején megkérdezi "hogy vagy?" meg ilyeneket.
2014. máj. 6. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
A saját szinteddel érdemes ismerkedni akár párkapcsolatot akarsz, akár csak haverkodni.
2014. máj. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én elég barátkozós típus vagyok, és mindig van témám, de van amikor előfordul nálam is, hogy csak egy "hogy vagy" futja. Van amikor előfordul, hogy én vagyok az akit a másik fél bombázza kérdésekkel, én meg 1-2 mondatban válaszolok, de ha vissza is kérdezek akkor csak ennyit: "és te?"

Ennek 2 oka szokott lenni.

Az egyik, hogy túl sokat kérdez a másik, már-már vallatásnak tűnik, így túl gyors az egész.

a másik, hogy már az első 1-2 mondatban rájövök, hogy nincs köztünk semmi közös témánk, és így már az elején kínlódás van a részemről..Jó neveltségem nem engedi meg, hogy a kérdéseire ne válaszoljak illendően, de igazából nem erőltetném, mert az ilyen beszélgetéseknek hamar vége szakad.

Szerintem a legtöbb ember hasonlóan gondolja mint én.

2014. máj. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia. Mi van rajtad? Aha...aha...aha...nagyon érdekes...
2014. máj. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Unalmas, egysíkú emberekkel nem kell foglalkozni. Akkor sem, ha szuper jól néznek ki. Sőt, akkor pláne nem. Ilyen időpazarlás helyett beszélgess olyannal, aki üti az elvárt szintet.
2014. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én azon szoktam virulni, amikor én is bevágom a passzív figurát egy ilyen egysíkúaknak. Olyankor persze felháborodnak, hogy miért nem beszélek hozzájuk. Kikúrt, beképzelt hülye pi csák. :D
2014. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Túl sokat kérdezősködsz,valószínűleg elég illetlen módon teszed ezt, és az olyan mint ha vallatnád a másikat. Ettől óvatosabbá válnak az emberek, és abszolút zárják az információáramlást és igyekeznek tőled minél távolabb kerülni.
2014. máj. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy a másik unalmas, vagy egysíkú, hanem arról, hogy beszélgetni próbál két ember akiknek még véletlenül sincs közös témájuk. Ilyenkor a legbarátságosabb,legvirgoncabb ember is megkukul.

Nem is olyan régen jártam én így:

Rám írtak (pl: itt a gyakorin), hogy beszélgessünk a filmekről, könyvekről. Mondom ezer örömmel, hiszen imádok olvasni, filmeket nézni. Már a második mondatnál kiderült, hogy ebben a két látszólag egyszerű témában sincs közös témánk. Kiderült, hogy sem könyvekben, sem filmekben nincs közös szeretetünk. Neki más könyvek, más filmek tetszettek mint nekem. Ezzel nincs is baj, mert szívesen meghallgatom, hogy egy általam rossznak tartott film vagy könyvnél másnak mi a jó. De ha kérdezem, hogy miért tetszik neki akkor olyan idétlen válaszok jönnek, hogy "mert jó a pasi benne".. Itt már rájövök, nem vagyunk azonos hullámhosszon.. kár erőltetni tovább.


Vagy nem is olyan régen szintén a gyakorin.

Valaki beszélgetni akart a történelemről. örömmel. De amikor kiderült, hogy neki a történelem nem más mint a jehova vallás, és éppen téríteni akar, akkor bizony nincs közös témánk..


Mindig meg kell találni az aranyközéputat. A túlzott kérdezősködés ugyanolyan gondot jelent, mintha semmit nem kérdeznénk. Téma van ezer, csak jól kell kérdezni..

2014. máj. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg túlzottan visszahúzódó, félénk, esetleg gátlásos is az illető. Viszont ez nem az intelligenciáját mutatja... Attól, mert keveset beszél, lehet hogy sokkal értelmesebb vagy okosabb bárki másnál, és egyáltalán nem egysíkú. Szóval Pimbula válaszát ne vedd készpénznek...


Bizonyos korig tök normális, ha valaki visszahúzódó. És hogy mi ez a kor, az eléggé változó és sok mindentől függ. 20 év alatt teljesen rendben van. De aki már 25 fölött van, és még mindig retteg a másokkal való beszélgetésektől, az valóban orvosi eset.


Például ha valaki egyke, arra jellemzőbb, hogy társaságban félénkebb lesz. Az, akinek 1-2 vagy több testvére van, az már kiskorában hozzászokott a társasághoz, az már alapjáraton laza egy új közösségben is.

Vagy a szülőkkel való kapcsolat is nagyban befolyásolja ezt. Akinek jó kapcsolata van a szüleivel, bármiről beszélgethet velük, annak könnyebb. Aki valamelyik szülője társaságában feszélyezve érzi magát, nem jó a kapcsolatuk, túl szigorú a szülős, stb..., na az más közösségekben sem lesz a legfelszabadultabb...

Millió ok lehet még, teljesen egyéni.


Tehát gyerekkorban, kamaszkorban, és fiatal felnőtt korban nem olyan nagy baj ez... Csak ha később is megmarad...



Egyébként ha türelmes vagy, és kedvesen beszélgetsz velük, akkor hidd el, hogy egy kis idő után fognak ők is oldódni, és többet beszélni, és még az is lehet, hogy a legjobb barátodra így bukkansz. A nyelvüket meg úgy oldhatod meg a legkönnyebben, ha olyan témára térsz, ami nagyon érdekli őket. (Pl. ha csöndes Pistike mániákus bringás, akkor ha bringa témáról faggatod, akkor nem fog tudni csupán aházni, meg bólogatni... Akkor elkezd ő is beszélni, magyarázni, akkor már lesz egy párbeszéd köztetek, és könnyebben bekapcsolódik ő is olyna témákba, amit nem ismer. De ha gőze sincs az okostelefonokhoz, te pedig csak arról beszélsz neki, akkor ha hallgatag, akkor nem nagyon juttok előbbre...)


Na persze vannak olyanok is, akik nem akarnak ismerkedni veled, s ezért csak udvariasan visszaválaszolnak és nem húzzák az időt azzal, hogy még másról is kérdezzenek téged, de ez a ritkább...


Ha pedig Pimbulához hasonlóan csak a dumagépeket bírod, akkor legjobb, ha hagyod a csendesebb fajtákat...

2014. máj. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem félénk, visszahúzódók azok akikkel próbálkoztam ismerkedni, pont ilyen társasági, bulizósabb típusú fiatalok inkább.
2014. máj. 6. 10:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha társasági, bulizósabb típusú fiatalok akkor a gond az, hogy nincs közös témátok, nincs közös összhang..
2014. máj. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!